Jak zablokovat načítání velkých obrázkových souborů ve Firefoxu

Průměrná rychlost internetu, kterou mohl uživatel očekávat před nějakými dvaceti lety, by znemožnila prohlížení moderní webové stránky. Obecně řečeno, jak technologie, tak rychlost připojení se v minulosti exponenciálně zlepšovaly. To umožňuje služby jako Netflix a Hulu. Průměrný uživatel může sledovat video s malým nebo žádným ukládáním do vyrovnávací paměti. Velikost souboru je nyní méně důležitá, ale to neznamená, že to občas není problém. Velké soubory zpožďují úplné načtení webové stránky. Navíc, když se tyto soubory načítají, tlačí webovou stránku dolů, což ztěžuje čtení. ImageBlocker je doplněk Firefoxu, který vám umožňuje zablokovat načítání velkých souborů obrázků, pokud překročí určitou velikost.

Blokujte načítání velkých obrázkových souborů

Nainstalujte ImageBlocker a klikněte na ikonu doplňku na panelu nástrojů. Doplněk je vytvořen tak, aby blokoval načítání velkých obrazových souborů, ale neuplatňuje paušální zákaz. Místo toho si můžete vybrat, které soubory chcete blokovat podle jejich přípony. Pokud například chcete blokovat soubory BMP nebo GIF, můžete v nastavení doplňku určit jejich příponu.

Stejně tak si vyberete, jak velký je soubor příliš velký. Můžete zadat velikost souboru v kB a pokud soubor překročí tuto velikost, Firefox jej nenačte. Velikost je specifikována na základě typu souboru. Pokud tedy chcete blokovat soubory BMP, které jsou větší než 200 kB, ale povolit soubory GIF menší než 500 kB, můžete to udělat.

Chcete-li nastavit limity, zadejte příponu souboru a poté horní limit velikosti souboru do pole vedle ní. Klikněte na Uložit. Můžete přidat více výjimek a ty, které jste přidali, můžete kdykoli odstranit nebo upravit.

Omezení

Doplněk je trochu zabugovaný. Ne vždy je schopen zastavit načítání obrázků a nejsme si jisti, jaký je důvod. Doplněk je navržen tak, aby blokoval obrázky, ale na základě toho, jak je vytvořen, by teoreticky mohl blokovat jakýkoli typ souboru, pokud překročí určitou velikost. Tento předpoklad bychom otestovali, ale jak jsme řekli, doplněk je nefunkční, i když jde o blokování obrázků.

V tomto doplňku už nic nechce, kromě toho, že musí fungovat spolehlivěji. Pro uživatele tabletu s Windows má tento doplněk potenciál být velmi užitečný. Zde doufám, že tomu vývojář věnuje trochu více pozornosti a vyžehlí chyby.