Jak zabránit mlácení před zpomalením počítače

Pomalý počítač může změnit váš úžasný den ve frustrující, takže i jednoduché úkoly jsou obtížně zpracovatelné.

Osobně je pár věcí, na které se ráno netěším a jednou z nich je používání pomalého počítače.

I když existují různé důvody, proč by se počítač zpomalil, obvykle se to stane, když v operačním systému dojde k mlácení.

Abych to vyjádřil co nejjednodušším způsobem, mlátit je, když dojde k chybě stránky, a výměna se často děje s vyšší rychlostí, což nutí OS trávit více času výměnou těchto stránek.

(Nepoužívá se žádný swap)

A v důsledku mlácení je výkon přímo ovlivněn, což zpomaluje ovládání počítače.

Naštěstí existuje několik způsobů, jak to řešit. V tomto příspěvku se dozvíme více o thrashingu a o tom, jak zabránit tomu, aby zpomaloval váš počítač.

Pojďme rovnou do toho.

Příčiny mlácení

Thrashing může nastat z několika důvodů a některé z nich jsou velmi časté:

#1. Nedostatečná paměť

Jednou z nejčastějších příčin vymlácení je nedostatek dostupné paměti v počítači. Pokud máte systém, který má málo RAM a musí se spoléhat na virtuální paměť, jste náchylnější k výprasku, protože váš systém se bude snažit vyměnit zdroje mezi vaší RAM a úložištěm a také jinými zdroji.

Čtěte také: Nejlepší PC Benchmark Software

#2. Vysoký titul v programování

Vzhledem k tomu, že jednou z mnoha úloh operačního systému je sledování využití CPU, pokud zjistí, že využití CPU je příliš nízké, zvýší stupeň programování (přidá do systému více procesů).

  Jak provést Redis Benchmark?

Za předpokladu, že bude použit globální algoritmus nahrazení stránky, jednoduše nahradí jakoukoli stránku, pokud v systému dojde k chybě stránky.

Vzhledem k tomu, že procesy začnou nahrazovat stránky z jedné stránky na druhou, se stránkovací fronta zvětší, zatímco fronta připravených stránek zůstane prázdná.

V konečném důsledku to vede ke snížení využití CPU. Nyní přichází OS, protože zvyšuje úroveň multiprogramování a zavádí nový proces, jak věci vylepšit.

I když to zvyšuje využití CPU, pokud se úroveň multiprogramování ještě zvýší, věci se začnou komplikovat, protože to systém nezvládne.

Nakonec v důsledku toho dochází k mlácení.

#3. Přetížení systému

Pokud vlastníte počítač, který je určen pro nenáročnou práci, ale snažíte se jej používat jako těžký stroj, v podstatě jej přetěžujete. Příliš mnoho otevřených karet, provozování náročného softwaru pro úpravy a hraní špičkových her jsou příklady přetěžování systému.

To bude mít za následek časté přehazování a mlácení.

Účinky Thrashingu

Je celkem zřejmé, že mlácení není dobrá věc a nemělo by k němu docházet na vašem počítači příliš často. Pokud váš systém zažívá časté problémy, v průběhu času to může mít negativní účinky, které jsou následující:

#1. Opotřebení pevného disku

Když je váš systém nucen číst a zapisovat často během mlácení, může to způsobit velké zatížení pevného disku a nakonec může vést i k selhání hardwaru.

#2. Pomalost

Přímý účinek mlácení na vašem počítači způsobuje, že je extrémně pomalý a nereaguje. K tomu dochází, protože systém nemůže držet krok s požadavky na paměťové prostředky poté, co využije vše, co je k dispozici.

#3. Časté zpoždění a pády

Necháte-li svůj systém, aby se každou chvíli dostal do bodu, kdy se bude bít, v podstatě riskujete schopnost počítače zvládnout zátěž. Nakonec může začít zamrzat nebo úplně selhat a může to vést ke ztrátě dat a dalším problémům.

  Jak najít a odstranit duplikáty v Tabulkách Google

Vzhledem k tomu, že mlácení má skutečně negativní účinky na pevný disk a celkový výkon systému, je nezbytné se jej pokusit odstranit. Zde jsou některé ze způsobů.

Přidejte SSD do svého systému

Pokud váš počítač ještě nevyužívá SSD pro ukládání, je čas jej přidat. Jednotka SSD je rychlejší úložné zařízení a pomůže zkrátit čas potřebný k výměně dat mezi pamětí a diskem.

V konečném důsledku to má za následek sníženou obživu mlácení. Kromě toho můžete také zvýšit paměť RAM v počítači, aby byl schopen snadno zpracovávat úkoly.

Více paměti RAM ve vašem systému znamená, že váš počítač nemusí pracovat nadměrně. Je to skvělé dlouhodobé řešení tohoto problému.

Nahraďte programy, které spotřebovávají více zdrojů

Existuje vysoká pravděpodobnost, že váš počítač může mít programy, které zabírají velkou část vašeho úložiště, což vám dělá víc špatného než dobrého.

Pokud si myslíte, že byste mohli nainstalovat odlehčený program, který je podobný a dělá svou práci stejně dobře, pak bych doporučil pokračovat a vyměnit jej.

Nejen, že vám uvolní místo, ale také přispěje k možnosti eliminovat mlácení.

Omezte počet spuštěných aplikací

Přiznejme si to: pokud váš počítač není určen pro těžkou práci, je hrozný nápad používat jej jako elektrárnu. S počítačem určeným pro nenáročnou práci by se tak mělo zacházet, a proto musíte omezit počet spuštěných aplikací.

Spuštění příliš mnoha aplikací znamená, že váš systém musí poskytovat zdroje, které jsou požadovány. A pokud to specifikace vašeho systému neumožňuje, musí dojít k mlácení.

Jednoduchou opravou by bylo pouze otevřít aplikace, které v tuto chvíli používáte, aby další aplikace nespotřebovávaly žádné zdroje. Omezené množství aplikací vás také může udržet soustředit se na to, čeho chcete dosáhnout.

  Jak zkoumat téma online

Nakonfigurujte velikost odkládacího souboru

Je velmi pravděpodobné, že velikost vašeho odkládacího souboru systému nemusí být správně nakonfigurována, což může vést k poškození disku. Odkládací soubor, známý také jako stránkovací soubor, je ve výchozím nastavení v systému skrytý.

Když je správně nakonfigurován, může pomoci při zvládání dodatečného zatížení paměti. Úlohu zvládne jednoduchým stránkováním nečinných souborů, aby poskytl potřebnou extra virtuální paměť.

Kromě toho jsou odkládací soubory nezbytné pro poskytnutí prostoru pro dýchání vašemu systému v případech velkého zatížení. To je důvod, proč musíte správně nakonfigurovat velikost odkládacího souboru.

Tipy, jak zabránit mlácení

Nyní, když víme, jak eliminovat mlácení, má také smysl pochopit, jak tomu zabránit. Níže uvádíme několik tipů, které se vám budou opravdu hodit:

#1. Monitorujte výkon systému

Sledování metrik výkonu vašeho systému, jako je využití CPU, paměti a disku, může pomoci masivně identifikovat potenciální chyby. To vám umožní zabránit mlácení, protože můžete řešit problém s výkonem brzy.

Jak se říká: „Udeř, dokud je železo horké“. 🔨

#2. Upřednostňujte úkoly

Jedná se o tip dva v jednom, protože vám pomůže předcházet mlácení a zůstat produktivní. Když upřednostníte úkoly, které je nutné provést jako první, uděláte svému systému službu tím, že jej nebudete přetěžovat zbytečnými programy.

To se neustále drtí na uzdě, protože systém se namísto bombardování zaměřuje pouze na určité množství spuštěných aplikací.

#3. Optimalizujte využití paměti

Paměť můžete uvolnit od nepotřebných kopií dat tím, že snížíte nároky na paměť aplikací a procesů. Toho lze dosáhnout použitím efektivních datových struktur.

Když to uděláte, systém uvolní paměť, jakmile určité kopie dat již nebudou potřeba.

Závěrečné myšlenky

Thrashing může vážně snížit výkon vašeho systému a způsobit, že vaše každodenní úkoly budou velmi obtížné.

Naštěstí pro všechno existuje oprava a dodržováním výše uvedených tipů a technik budete moci snížit frekvenci mlácení a výrazně zlepšit celkový výkon systému.

Dále se podívejte na nejlepší optimalizátory počítače, které zrychlí váš pomalý počítač.