Jak zajistit, aby Windows vypadaly jako Mac (2 metody)

Existují aplikace jako TaskbarXI, které vám umožňují přizpůsobit hlavní panel Windows 11 tak, aby vypadal jako dokovací stanice macOS. Pokud však chcete, aby Windows plně vypadaly jako macOS s úhlednými animacemi, horní lištou nabídek, efekty rozostření a dalšími, musíte použít aplikaci MyDockFinder. Je to skvělá aplikace, která nad Windows přidává prostředí macOS. Jistě, je to placený program, ale ten, který skutečně přináší Mac zkušenosti do Windows. Pro dobrou míru jsme v tomto tutoriálu přidali také bezplatné řešení, aby Windows vypadaly jako Mac. Takže pokud máte zájem, pokračujte a naučte se, jak přizpůsobit Windows, aby vypadal jako Mac.

Aby Windows vypadaly jako macOS Ventura (2022)

V tomto článku jsme zahrnuli dva způsoby, jak zajistit, aby Windows vypadaly jako Mac. Můžete si vybrat placenou aplikaci nebo zvolit bezplatné řešení z tabulky níže

Nechte Windows vypadat jako Mac pomocí MyDockFinder (placené)

MyDockFinder je jedna z nejlepších aplikací, které emulují prostředí macOS ve Windows 11 nebo 10. Nejen, že Windows vypadají jako macOS, ale také se tak chovají. S úhlednými animacemi podobnými macOS se aplikace otevírají a minimalizují skutečným způsobem pro Mac. Dokonce i animace zvětšení doku funguje ve Windows dobře. Když vysypete soubory z koše, uslyšíte také uspokojivý zvuk zmačkaného papíru v macOS. Dále je zde lišta Mac Menu, Launchpad, Stavový řádek atd.

Pokud tedy hledáte snadno použitelnou aplikaci, díky které bude Windows vypadat jako Mac s minimálním uživatelským přizpůsobením, stáhněte si aplikaci MyDockFinder. Je to placená aplikace, ale stojí za každý cent, pokud opravdu chcete motiv macOS ve Windows. Zde je návod, jak jej používat.

  Jak opravit chybu Bad_Module_Info ve Windows 10

1. Nejprve se přihlaste ke svému účtu Steam a kupte si MyDockFinder (3,99 $). Nákup můžete dokončit v samotném okně prohlížeče, pokud nemáte aplikaci Steam staženou v počítači s Windows.

2. Poté nainstalujte Steam (Volný, uvolnit) na počítači se systémem Windows a přesuňte se do své knihovny. Zde najdete aplikaci MyDockFinder, kterou jste si právě zakoupili. Klikněte na „Instalovat“ a spusťte jej.

3. A je to. MyDockFinder okamžitě použije překrytí macOS na uživatelské rozhraní Windows. Stále však musíte provést nějaké změny, aby byly věci trochu vyleštěnější. Podívejte se na níže uvedenou galerii pro rychlý pohled na nové uživatelské rozhraní podobné Macu ve Windows:

4. Klikněte na „Vyhledávač“ v levém horním rohu lišty nabídek a otevřete „Předvolby“.

5. Na kartě „Obecné“ přejděte dolů a zaškrtněte políčko „Automaticky skrýt hlavní panel při spuštění“ a změňte rozevírací nabídku na „Skrýt hlavní panel na všech obrazovkách“. Tím se zakáže hlavní panel systému Windows.

6. Můžete také změnit metodu „Start on boot method“ na jednu z dostupných možností. Podle mých zkušeností funguje nejlépe „Start as a service“ následovaný Schedule Task a Registry Value. Vyberte možnost, která vám nejvíce vyhovuje.

6. Zde je ukázka toho, jak MyDockFinder dělá váš počítač se systémem Windows jako Mac.

7. V předvolbách MyDockFinder je mnoho možností přizpůsobení. Pokračujte a prozkoumejte pokročilé možnosti, aby Windows vypadaly více jako Mac.

8. V případě, že nejste spokojeni s MyDockFinder, otevřete Předvolby a přejděte na kartu „O aplikaci“. Zde klikněte na „Uninstaller“, abyste odstranili prostředí macOS z Windows a obnovili hlavní panel Windows se všemi předchozími nastaveními.

  Jak zjistit IP adresu Windows, Linux, Mac a webových stránek?

Nechte Windows vypadat jako macOS s Rainmeterem (zdarma)

Rainmeter je bezplatný program pro přizpůsobení plochy dostupný v systému Windows, který nabízí hluboké přizpůsobení a umožňuje vám vytvářet cokoli, co chcete. Máme dokonce podrobný článek o nejlepších skinech Rainmeter sestavujících různá témata. Jedinou nevýhodou je, že musíte použít různé úpravy, aby Windows skutečně vypadaly jako Mac. Zde je návod, jak na to.

Požadované stahování

1. Nejprve si zdarma stáhněte Rainmeter z odkaz přiložený zde. Dále si stáhněte Winstep Nexus z tady. Tím se dokovací stanice macOS přenese do systému Windows.

2. Poté si musíte stáhnout motiv macOS z odkaz zde. Děkujeme společnosti Tech Rifle za poskytnutí tématu.

3. Po stažení tří výše zmíněných souborů nainstalujte Rainmeter do počítače se systémem Windows.

4. Nyní klikněte pravým tlačítkem na každý widget Rainmeter a stáhněte je.

5. Dále rozbalte soubor „macOS Theme“ a otevřete jej. Zde poklepejte na soubor s příponou .rmskin, aby hlavní panel Windows vypadal jako dok Mac.

6. Nyní musíte „nainstalovat“ vzhled.

7. Poté otevřete Rainmeter, rozbalte „NR_Yosemite_Menu_Bar“ a vyberte „Menubar.ini“. V dolní části změňte „Pozice“ na „Normální“. Nakonec klikněte na „Načíst“. Tím se do Windows přidá lišta nabídky macOS.

Přidejte dok pro macOS

8. Poté otevřete složku „macOS Theme“ a zkopírujte složku „macOS“ a přesuňte ji na jednotku C.

9. Dále nainstalujte aplikaci „Winstep Nexus“, kterou jste si stáhli výše. Tím přidáte dok pro macOS do Windows.

10. Aby Dock vypadal moderně, otevřete znovu složku „macOS Theme“ a přejděte do „Nexus Dock Files“. Zde zkopírujte „macOS Dock“ i „macOS Dark Dock“.

11. Poté otevřete složku „Documents“ v uživatelském adresáři a přejděte na Winstep -> NeXus -> Backgrounds. Zde vložte obě složky.

12. Nyní klikněte na ikonu „NeXus“ v doku. Tím se otevře nástroj NeXus.

  Jak opravit selhání instalace VirtualBoxu ve Windows 10

13. Zde přejděte na „Upřesnit“ a klikněte na „Obnovit“.

14. Poté otevřete složku „macOS Theme“ a přejděte do „Nexus Dock Files“. Zde vyberte soubor „wsbackup.wbk“ a klikněte na „Otevřít“.

15. Díky tomu bude dok vypadat moderně ve Windows. Dále klikněte na „Použít“.

16. Nyní klikněte pravým tlačítkem na hlavní panel a otevřete „Nastavení hlavního panelu“.

17. Zde povolte „Automaticky skrýt hlavní panel“, abyste jej skryli.

Přidat Launchpad

18. Pokud chcete také přidat Mac Launchpad na Windows, můžete si stáhnout další program s názvem WinLaunch z tady. Poté jej nainstalujte.

19. Nyní klikněte na „Nastavení“ ve spodní části.

20. Dále klikněte na „Obnovit ze zálohy“.

21. Zde otevřete složku „macOS Theme“ a přejděte na „WinLaunch Files“. Vyberte soubor „WinLaunch.WLbackup“ a klikněte na „Otevřít“. Tím přidáte Mac Launchpad do Windows, takže bude vypadat docela dobře.

22. Nyní otevřete Launchpad a bude fungovat jako macOS na Windows.

23. Celkově lze říci, jak můžete pomocí Rainmeteru a dalších programů vytvořit Windows jako Mac.

Odinstalujte všechny programy

24. Pokud chcete odinstalovat Rainmeter a odstranit všechny změny, otevřete Ovládací panely ve Windows a přejděte na „Programy“.

25. Nyní odinstalujte tyto programy: Rainmeter, Nexus a WinLaunch. Protože jsme neupravili žádné systémové soubory ani nevyladili žádné hodnoty registru, váš systém se obnoví do předchozího stavu.

26. Můžete také provést změny v nastavení hlavního panelu a vždy jej zviditelnit podle vaší volby polohy a velikosti.

Vyzkoušejte uživatelské rozhraní macOS na počítači se systémem Windows

Jedná se tedy o dva způsoby, které můžete využít k tomu, aby Windows vypadaly jako Mac. I když vám Rainmeter umožňuje dělat to vše zdarma, stále doporučuji získat aplikaci MyDockFinder pro bezproblémový a snadný zážitek. Je to řešení na jedno kliknutí a funguje velmi dobře. Každopádně pokud hledáte další způsoby přizpůsobení hlavního panelu Windows 11, přejděte na náš podrobný návod. A pro přizpůsobení nabídky Start ve Windows 11 pro vás máme vyhrazeného průvodce. Nakonec, pokud máte nějaké dotazy, dejte nám vědět v sekci komentářů níže.