Jak zakázat a odebrat nastavení synchronizace účtu Windows 10

Windows 10 umožňuje synchronizovat nastavení na všech zařízeních, do kterých se přihlásíte pomocí účtu Microsoft. Některá z těchto nastavení zahrnují motivy, jazykové předvolby a hesla. Ale co když nechcete, aby se vaše staré nastavení přeneslo? Zde je návod, jak zakázat a odebrat všechna nastavení synchronizace účtu v systému Windows 10.

Jak funguje nastavení synchronizace?

Nastavení synchronizace bylo poprvé představeno ve Windows 8 a je dostupné pro všechna zařízení s Windows 10, do kterých se přihlásíte pomocí svého účtu Microsoft.

Ve výchozím nastavení, když povolíte nastavení synchronizace, Windows nahraje různá systémová nastavení a předvolby na OneDrive. Když se přihlásíte do jiného zařízení se stejným účtem a na kterém jste také povolili nastavení synchronizace, všechna tato nastavení se přenesou. Je to opravdu užitečné, pokud například chcete, aby váš stolní počítač a notebook vypadaly stejně, nebo chcete zachovat všechna nastavení při nové instalaci.

  Jak zabránit Windows 10 v opětovném otevírání vašich předchozích aplikací po restartování počítače

Následuje seznam nastavení, která se synchronizují s vaším účtem Microsoft:

Téma – pozadí plochy, uživatelská dlaždice, pozice na hlavním panelu atd.
Hesla – Správce pověření Windows, včetně profilů Wi-Fi
Jazykové předvolby – Slovník pravopisu, nastavení jazyka systému
Snadný přístup – Vypravěč, klávesnice na obrazovce, lupa
Další nastavení Windows – Úplný seznam dalších nastavení systému Windows

Jak zakázat nastavení synchronizace účtu na zařízení

Zakázání nastavení synchronizace ve Windows 10 vám umožní omezit, jaké informace Microsoft odesílá do cloudu a ukládá na jejich servery. Ať už chcete deaktivovat jedno nastavení nebo úplně zastavit synchronizaci, tímto způsobem můžete jednou provždy získat kontrolu nad svými nastaveními.

Poznámka: Pokud máte více zařízení, která všechna používají nastavení synchronizace s vaším účtem Microsoft, musíte pro každé zařízení provést tyto kroky, abyste nastavení synchronizace úplně zakázali a odstranili.

  Jak zobrazit skryté plovoucí panely výkonu systému Windows 10

Otevřete aplikaci Nastavení kliknutím na tlačítko Start a poté na ozubené kolečko Nastavení. Můžete také stisknout Win+I.

V okně Nastavení klikněte na možnost „Účty“.

Na levé straně stránky Účty klikněte na „Synchronizovat nastavení“.

Pokud se vám stále líbí myšlenka synchronizovat některá nastavení mezi zařízeními, ale chcete omezit množství uložených informací, zkuste vypnout konkrétní možnosti pod nadpisem „Individuální nastavení synchronizace“.

V opačném případě, chcete-li nastavení synchronizace úplně deaktivovat, přepněte hlavní přepínač „Nastavení synchronizace“ do polohy „Vypnuto“. Tím se úplně deaktivují všechny dílčí možnosti.

Jak odebrat nastavení synchronizace

Zakázání nastavení synchronizace zabrání vašemu zařízení v přenosu nebo přijímání jakýchkoli nastavení na OneDrive. To může být vše, co chcete udělat. Pokud máte například více počítačů a chcete, aby se většina z nich synchronizovala, můžete vypnout Nastavení synchronizace na těch, které nechcete synchronizovat.

Na druhou stranu, pokud jste na všech svých zařízeních zakázali nastavení synchronizace, můžete z OneDrivu také odebrat všechna uložená nastavení. Možná neplánujete funkci znovu používat a chcete jen tyto informace z OneDrive vypnout, nebo možná chcete pouze smazat všechna nastavení a poté znovu povolit nastavení synchronizace na svých zařízeních, abyste mohli začít znovu. Ať tak či onak, zde je návod, jak na to.

  Jak zaznamenat obrazovku pomocí přehrávače VLC v systému Windows 10

Poznámka: Chcete-li odebrat všechna data z účtu OneDrive, musíte nejprve vypnout nastavení synchronizace na všech zařízeních připojených k vašemu účtu Microsoft.

Spusťte prohlížeč a přejděte na Smažte svá osobní nastavení z cloudu stránka OneDrive. Přejděte dolů a kliknutím na „Odebrat“ odeberte nastavení uložená v cloudu. Pokud se musíte přihlásit, udělejte to pomocí účtu, ze kterého chcete odebrat informace o nastavení.

Až budete požádáni o potvrzení, klikněte na „Ano“.

Nastavení vašeho účtu jsou nyní odstraněna ze serverů společnosti Microsoft. Žádné nové zařízení, se kterým se přihlásíte pomocí účtu Microsoft, nepřenese žádná nastavení z vašeho starého počítače. A pokud na některém ze svých zařízení znovu povolíte nastavení synchronizace, tato nastavení se začnou znovu ukládat na OneDrive.