Jak zakázat a smazat historii Siri na iPhone a iPad

Nová aktualizace Apple iOS 13.2 pro iPhony a iPady nabízí vylepšené ovládání soukromí pro Siri. Nyní si můžete vybrat, zda chcete, aby lidé poslouchali úryvky vašich interakcí Siri. Můžete také odstranit jakékoli existující nahrávky ze serverů společnosti Apple.

Váš iPhone nebo iPad vás na to po upgradu vyzve. Zobrazí se obrazovka „Vylepšení Siri a diktování“. Pokud vyberete „Share Audio Recordings“, vaše zařízení bude sdílet vaše nahrávky se společností Apple a lidé je mohou poslouchat, aby pomohli vylepšit Siri.

Jak zakázat shromažďování historie Siri

Chcete-li najít tyto možnosti, přejděte do Nastavení > Soukromí > Analytics a vylepšení. Možnost Analytics a vylepšení najdete ve spodní části obrazovky Ochrana osobních údajů.

Ujistěte se, že je zde vypnutá možnost „Vylepšit Siri a diktát“. Pokud je zapnutá, váš iPhone nebo iPad bude sdílet klipy vašeho hlasu se společností Apple.

Pokud je tato možnost vypnutá, Apple nebude ukládat ani kontrolovat zvuk budoucích interakcí z tohoto zařízení. Chcete-li odstranit zvuk starších interakcí ze serverů společnosti Apple, budete muset také použít níže uvedenou možnost.

Pokud máte více zařízení – například iPhone a iPad – vypnutím Vylepšení Siri a diktování na jednom to nezakážete na druhém. Tuto možnost budete muset přepínat samostatně na každém zařízení, které používáte.

  Ukládejte články, obrázky a soubory PDF do Dropboxu nebo na Disk Google [Chrome]

Jak smazat historii Siri

Chcete-li smazat historii ze serverů Apple, přejděte do Nastavení > Siri a vyhledávání > Historie Siri a diktování.

Klepnutím na „Smazat historii Siri a diktování“ odstraníte všechny uložené interakce Siri ze serverů Apple.

Za předpokladu, že jste zakázali shromažďování historie a smazali historii, Apple nebude ukládat ani poslouchat vaši historii Siri a diktování.

Jak vysvětlují možnosti, toto také odstraní interakce s funkcí diktování klávesnice iPhone a zabrání zástupcům společnosti Apple v jejich poslechu.

x