Jak zakázat funkci propojení telefonu v systému Windows 10

Windows 10 vám umožňuje propojit Android nebo iPhone s počítačem a používat funkci Pokračovat na počítači. Pokud byste nyní raději povolili propojení telefonů, můžete tuto funkci zakázat nastavením Zásady skupiny (pokud máte Windows Pro) nebo rychlým hackem registru (bez ohledu na to, jakou verzi Windows máte).

Poznámka: Funkce propojení telefonu, o které zde mluvíme, je ta, která debutovala v aktualizaci Fall Creators Update v roce 2017 a je integrována do Windows 10. Můžete k ní přistupovat přes Nastavení > Telefon. To se liší od aplikace „Váš telefon“, kterou Microsoft debutoval v aktualizaci z října 2018, která uživatelům Androidu poskytuje pokročilé funkce, jako je psaní textových zpráv z počítače a snadnější přístup k vašim fotografiím.

Všichni uživatelé Windows 10: Zakažte propojení telefonu úpravou registru

Pokud máte Windows Home edition, budete muset k provedení těchto změn použít registr. Můžete to také udělat tímto způsobem, pokud máte Windows Pro nebo Enterprise, ale prostě se cítíte pohodlněji při práci v registru. (Pokud však máte verzi Pro nebo Enterprise, doporučujeme použít jednodušší Editor místních zásad skupiny, jak je popsáno dále v článku.)

  Jak otevřít soubory MS Office v Google Suite v systému Windows 10

Standardní varování: Editor registru je mocný nástroj a jeho nesprávné použití může způsobit nestabilitu nebo dokonce nefunkčnost vašeho systému. Jedná se o docela jednoduchý hack, a pokud se budete držet pokynů, neměli byste mít žádné problémy. To znamená, že pokud jste s ním nikdy předtím nepracovali, zvažte, jak používat Editor registru, než začnete. A před provedením změn rozhodně zálohujte registr (a svůj počítač!).

Chcete-li začít, otevřete Editor registru stisknutím tlačítka Start a zadáním „regedit“. Stisknutím klávesy Enter otevřete Editor registru a povolte mu provádět změny v počítači.

V Editoru registru přejděte pomocí levého postranního panelu na následující klíč (nebo jej zkopírujte a vložte do adresního řádku Editoru registru):

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftWindows

Klepněte pravým tlačítkem myši na složku Windows a zvolte Nový > Klíč. Pojmenujte nový klíč System.

Nyní klikněte pravým tlačítkem na nový systémový klíč a vyberte Nový > Hodnota DWORD (32bitová). Novou hodnotu pojmenujte EnableMmx.

Nyní tuto hodnotu změníte. Poklepejte na novou hodnotu EnableMmx a nastavte hodnotu na 0 v poli „Value data“.

  Jak opravit otevírání aplikací mimo obrazovku v systému Windows

Klikněte na „OK“ a poté ukončete Editor registru. Aby se změny projevily, budete muset restartovat počítač. Vy ani ostatní uživatelé byste již neměli mít možnost propojit své telefony s počítačem.

Stáhněte si náš hack registru jedním kliknutím

Pokud se nechcete ponořit do registru sami, vytvořili jsme hack registru, který můžete použít. Stačí stáhnout a rozbalit následující soubor ZIP:

Deaktivujte funkci vašeho telefonu

Uvnitř najdete soubor REG pro deaktivaci propojení telefonu, který k němu v registru přidá systémový klíč a hodnotu EnableMmx a také tuto hodnotu nastaví na „0“. Po rozbalení na soubor poklepejte a přijměte výzvy s dotazem, zda opravdu chcete provést změny v registru. Najdete zde také soubor REG pro opětovné povolení propojení telefonu.

Tento hack je ve skutečnosti pouze přidáním hodnoty EnableMmx do systémového klíče, o kterém jsme mluvili v předchozí části, a poté exportem do souboru .REG. Spuštěním hacku se pouze upraví hodnota ve vašem registru. A pokud si rádi pohráváte s registrem, vyplatí se věnovat čas tomu, abyste se naučili, jak vytvořit vlastní hacky registru.

Pro a podnikoví uživatelé: Zakažte propojení telefonu pomocí zásad skupiny

Pokud používáte Windows Pro nebo Enterprise, nejjednodušší způsob, jak zakázat propojení telefonu, je pomocí Editoru místních zásad skupiny. Je to docela mocný nástroj, takže pokud jste jej ještě nikdy nepoužili, stojí za to věnovat nějaký čas tomu, abyste se naučili, co dokáže. Také, pokud jste ve firemní síti, udělejte všem laskavost a nejprve se poraďte se svým administrátorem. Pokud je váš pracovní počítač součástí domény, je také pravděpodobné, že je součástí zásad skupiny domény, která každopádně nahradí zásady místní skupiny. Vzhledem k tomu, že budete vytvářet úpravy zásad pro konkrétní uživatele, budete muset udělat další krok – vytvořit konzolu zásad zaměřenou na tyto uživatele.

  Jak udělat, aby Linux vypadal jako Windows 10

V systému Windows Pro nebo Enterprise spusťte Editor místních zásad skupiny stisknutím tlačítka Start, zadáním „gpedit.msc“ do vyhledávacího pole a kliknutím na výsledek nebo stisknutím klávesy Enter.

V levém podokně okna Editor místních zásad skupiny přejděte na položku Konfigurace počítače > Šablony pro správu > Systém > Zásady skupiny. Vpravo najděte položku „Phone-PC linking on this device“ a dvakrát na ni klikněte.

Nastavte zásadu na „Zakázáno“ a poté klikněte na „OK“.

Nyní můžete ukončit Editor zásad skupiny a restartovat počítač, pokud chcete vyzkoušet nové změny, které jste právě provedli. Pokud chcete znovu aktivovat funkci propojení telefonu s počítačem, stačí pomocí editoru nastavit položku zpět na „Nenakonfigurováno“.