Jak zakázat lepkavé rohy v nastavení systému Windows 10 se dvěma monitory


Windows 10 má přiměřeně dobrou podporu pro nastavení dvou monitorů. Je to možná nejlepší podpora, jakou kdy systém Windows měl pro nastavení dvou monitorů ve srovnání s předchozí verzí. Windows má také super elegantní funkci nazvanou Snap, která vám umožní rychle přichytit okna k jakémukoli okraji obrazovky. Spojte tyto dva dohromady a máte problém; uživatelé s nastavením dvou monitorů, kteří se pokoušejí přesunout okno z jednoho monitoru na druhý jeho přetažením podél horní části obrazovky, jsou zastaveni, protože se místo toho okno přichytí k okraji. Lepkavé rohy v horní části mají zabránit uživatelům v neúmyslném přesunutí okna na další obrazovku, ale často jsou překážkou pro uživatele, kteří to chtějí udělat. Řešením je deaktivovat lepivé rohy pomocí bezplatné a lehké aplikace s názvem Non Stick Mouse.

  Jak aktualizovat Minecraft na Windows 10 (PC)

Stáhněte si myš Non Stick a spusťte ji. Aplikace nemá uživatelské rozhraní, o kterém by se dalo mluvit, ale pokud otevřete Správce úloh, zjistíte, že aplikace běží na kartě Procesy. Bez aplikace takto vypadá pokus o přesunutí okna na další monitor přetažením v horní části obrazovky. Můžete vidět aktivaci funkce Snap.

Při spuštěné myši Non Stick Mouse neuvidíte aktivaci Snap a okno se jednoduše přesune na další obrazovku. Funkce snap není zakázána. Stále to funguje, když přetáhnete stejné okno do horní části obrazovky, kde se maximalizuje, a když k jeho přichycení použijete tlačítko Windows a klávesy se šipkami.

Pokud kliknete a podržíte okno u horního okraje obrazovky na několik sekund, zaskočí na stranu. Možná budete muset upravit, aby Snap fungoval trochu jinak, když běží Non Stick Mouse. Non Stick Mouse má jak instalační verzi, tak přenosnou verzi. Ani jeden se automaticky nespustí při spuštění systému, takže pokud se vám aplikace líbí natolik, že se spouští při každém zapnutí systému, měli byste ji přidat do složky Po spuštění.

  Jak opravit, že Plánovač úloh systému Windows nefunguje v systému Windows 10

Stáhnout Non Stick Mouse

x