Jak zakázat nové rozhraní Chrome

Chrome už nějakou dobu ohrožuje nové uživatelské rozhraní a nyní, když je Chrome 69 venku, rozhraní dorazilo. Design není špatný, ale rozlišit karty od sebe už není tak snadné, jak bývalo. Kromě jiného se totiž barva zvýraznění Windows nyní zobrazuje v celém titulním pruhu, dokonce i na kartách pozadí. Rychlá volba na nové kartě se také změnila. Náhledy miniatur jsou pryč. Pokud se vám to nelíbí, můžete nové rozhraní Chrome zakázat.

SPOILER ALERT: Přejděte dolů a podívejte se na video tutoriál na konci tohoto článku.

Zakázat nové rozhraní Chrome

Toto řešení přichází přes Lifehacker. Otevřete Chrome a vložte následující do adresního řádku.

chrome://flags/

Tím se otevře stránka Chrome Flags. Do vyhledávacího pole zadejte následující.

UI Layout for the browser's top chrome

Otevřete rozevírací seznam vedle a vyberte možnost Normální. Budete muset restartovat Chrome, ale je tu tlačítko Relaunch, které to usnadňuje. Tím se obnoví vzhled titulního pruhu a možná jedna nebo dvě další věci. Co se zpět na starou verzi nezměnilo, je vzhled stránky Nová karta.

  Jak odstranit koncové podtržítko adresy URL v prohlížeči Chrome

Nový design nelze úplně deaktivovat. Nemusí se vám líbit ani stránka Nová karta, ale nyní můžete uložit deset webů do rychlé volby a můžete je upravovat, aby to nebylo úplně špatné. To znamená, že můžete zakázat nový vzhled stránky Nová karta. Chcete-li tak učinit, vraťte se na stránku Chrome Flags a vyhledejte následující.

New Tab Page Material Design Icons

Otevřete rozevírací seznam vedle něj a nastavte jej na Zakázáno. Znovu spusťte prohlížeč a budete mít zpět starý vzhled stránky Nová karta.

Se starým designem se vaše rychlé vytáčení zredukuje na osm webů, které jsou založeny na webech, které nejčastěji navštěvujete. Pokud nějakou omylem smažete, její získání zpět je trochu komplikované, takže i když možná budete chtít vrátit starý vzhled záhlaví, ponechat novou stránku Nová karta je pravděpodobně lepší volbou.

  4 nejlepší linuxové distribuce k vyzkoušení

Pokud chcete zachovat nový design, nemůžete bohužel získat zpět miniatury. Starý design je vrací zpět. Nový design využívá favikony nebo loga webových stránek, což by neměl být problém, protože ve výchozím nastavení je rychlá volba stále tvořena vašimi nejčastěji navštěvovanými webovými stránkami a měli byste být schopni rozpoznat logo. .

x