Jak zakázat otravná upozornění na pomoc při ostření ve Windows 10

Funkce Focus Assist systému Windows 10 automaticky skryje oznámení, když hrajete hry nebo používáte jiné aplikace na celou obrazovku. Ale Cortana ráda oznamuje, že ztiší upozornění. Zde je návod, jak vypnout tato otravná upozornění Focus Assist.

Focus Assist je režim Nerušit ve Windows 10. Je-li povoleno, automaticky skryje příchozí oznámení, takže nebudou vyskakovat a nerozptylovat vás při hraní hry, prezentaci nebo používání aplikací na celou obrazovku. Focus Assist může také automaticky ztišit oznámení v určitých hodinách dne. Když opustíte režim Focus Assist, uvidíte oznámení. Cortana však při hraní hry, v režimu celé obrazovky nebo při duplikování displeje hlasitě oznámí „Vaše upozornění zasílám do centra akcí“. Zde je návod, jak tyto zprávy umlčet.

Chcete-li nakonfigurovat Focus Assist, přejděte do Nastavení > Systém > Focus Assist. (Okno Nastavení můžete rychle otevřít stisknutím Windows+i.)

V části Automatická pravidla klikněte na název automatického pravidla. Chcete-li například deaktivovat upozornění Focus Assist, která se zobrazují, když hrajete hru, klikněte na „Když hraji hru“.

Zrušte zaškrtnutí políčka „Zobrazit upozornění v centru akcí při automatickém zapnutí asistenta ostření“.

Opakujte tento postup pro každý další typ automatického pravidla – „Během těchto časů“, „Když duplikuji svůj displej“, „Když hraji hru“ a „Když používám aplikaci v režimu celé obrazovky .“ Každé automatické pravidlo má své vlastní nastavení upozornění.

Chcete-li také deaktivovat souhrnné zprávy, které se zobrazují při automatickém ukončení funkce Focus Assist, zrušte zaškrtnutí možnosti „Zobrazit souhrn toho, co jsem zmeškal, když byl zapnutý Focus Assist“ ve spodní části seznamu automatických pravidel.

Focus Assist je navržen tak, aby byl tichý, tak proč Cortana vyskakuje oznámení, že vás nebude upozorňovat? No, tímto způsobem jste si alespoň vědomi, že je aktivován Focus Assist. Focus Assist obvykle neztiší oznámení, aniž by vám o tom řekl, takže vám neuniknou žádná důležitá oznámení. Microsoft by ale měl skutečně usnadnit nalezení možností upozornění – jsou dost skryté.