Jak zálohovat a obnovit klíče registru v systému Windows 10

Kdykoli provádíte úpravy v registru systému Windows, je vždy dobré je nejprve zálohovat. Můžete snadno zálohovat celý registr, ale pak se vše obnoví. Pokud upravujete pouze jeden nebo dva klíče registru a plánujete později provést další úpravy registru, záloha nebude stačit. Pokaždé si můžete udělat novou zálohu, ale to je spousta záloh, které je třeba protřídit. Zálohování jednotlivých klíčů je mnohem jednodušší, zvláště pokud často upravujete registr. Klíče registru můžete zálohovat a obnovit z editoru registru. Zde je návod.

Zálohování klíčů registru

Otevřete registr Windows a přejděte na klíč, který chcete zálohovat. Klikněte na něj pravým tlačítkem a z kontextové nabídky vyberte ‚Exportovat‘. Uložte klíč registru na místo, ze kterého jej omylem nesmažete. Pokud má klíč pod sebou další klíče, budou také zálohovány.

  Jak sledovat YouTube, Hulu a Netflix v mini zobrazení na Windows 10

Obnovit klíče registru

Existují dva způsoby, jak obnovit klíč registru. První je ze samotného editoru registru Windows. Přejděte na Soubor>Importovat a vyberte klíč registru, který chcete importovat.

Pokud to není cesta, kterou chcete jít, přejděte do složky, do které jste uložili klíč registru. Klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte možnost Sloučit. Na obrazovce se zobrazí upozornění, které vás upozorní na nebezpečí úpravy registru. Přijměte to a klíč bude přidán. Nemusíte otevírat editor registru ani nic jiného. Klíč se sloučí a na obrazovce se zobrazí upozornění, že je hotovo.

Jakýkoli rozdíl, který klíč způsobí, se může objevit okamžitě nebo může vyžadovat restartování systému. To závisí na klíči a na tom, k čemu byl, a na druhu změny, kterou provede, takže nemůžeme s jistotou říci, zda budete potřebovat restart nebo ne. Pro správnou míru restartujte systém i tak.

  Jak opravit chybu vymazání všech nastavení systému Windows 10 při přihlášení

K importu klíče registru potřebujete práva správce, takže než se zobrazí varování o úpravě registru, možná se budete muset ověřit pomocí účtu správce.

Měli bychom zmínit, že pokud plánujete zálohovat velké množství klíčů registru, je vždy dobré mít v nich pořádek. Vždy můžete otevřít soubor .REG v programu Poznámkový blok a podívat se na obsah souboru, abyste viděli, jaké změny provede, nebo je můžete uspořádat ve složkách, které vám napoví, k čemu jsou.

x