Jak založit obchod na Instagramu a přejít od hodnocení Líbí se mi k prodeji

Instagram Shop je jedním z nejjednodušších a nejprominentnějších způsobů, jak prodávat produkty přímo na Instagramu.

S výrazným nárůstem mediálního obsahu, jako jsou kotouče a příběhy, se Instagram stal pro mnohé oblíbenou platformou sociálních médií. A neexistují žádné známky zvratu trendu, protože každým dnem roste počet lidí, kteří si otevírají účty na Instagramu.

Obchod na Instagramu je docela jednoduchý. Jeho nastavení je zdarma a vaši zákazníci mohou nakupovat přímo, aniž by opustili platformu.

Proto jsme vytvořili návod krok za krokem, jak založit obchod na Instagramu a proměnit vaše lajky ve výprodeje.

Co je to Instagram Shop?

Obchody na Instagramu nabízejí přístup k funkcím, které lidem umožňují nakupovat fotografie a videa vaší značky. Poskytuje přizpůsobitelnou výlohu elektronického obchodu pro návštěvníky, aby mohli prozkoumat vaše produkty a nakupovat přímo ve vašem firemním profilu.

Firmy mohou přidat kolekci produktů pro svůj obchod, aby zákazníkům pomohli najít produkty, které si chtějí koupit. Poté můžete snadno přidat příslušné popisy a ceny pro položky vašich produktů. Nakonec jsou zde nákupní značky, které obsahují produkty, které si uživatelé mohou koupit na vašem webu nebo v aplikaci.

Chcete-li zvýšit viditelnost vaší firmy, Instagram vám umožňuje vytvářet a spouštět reklamy pomocí Správce reklam Instagramu. A tak můžete zvýšit zapojení příspěvků a kliknutí a zvýšit počet konverzí produktů.

Instagram také poskytuje funkci spuštění produktu pro podniky, které se rozhodnou pro metodu platby na Instagramu. Je to skvělý způsob, jak mohou podniky oznámit uvedení svých produktů na trh na Instagramu a lidé si mohou vaše položky zakoupit, jakmile budou k dispozici k prodeji.

Výhody používání Instagram Shopu

Zdarma: Otevření účtu na Instagramu je zdarma. V aplikaci Instagram si můžete vytvořit internetový obchod, který zákazníkům usnadní nákup vašich produktů.

Dosah: Při pohledu na statistiky Instagramu není pochyb o tom, že jde o jednu z nejpoužívanějších platforem sociálních médií. S obrovským počtem uživatelů máte obrovské příležitosti oslovit své kupující a prodat své produkty nebo zboží. V dnešní době s dobrým využitím instagramových kotoučů je snazší získat tisíce zhlédnutí a oslovit miliony uživatelů Instagramu během pár hodin od spuštění videa.

  Jak zálohovat hry a nastavení Oculus a přesunout instalaci na nové místo

Vizuální marketing: Vizuální prvky zapojují publikum a Instagram usnadňuje prodej produktů pomocí videí a obrázků. Můžete prodávat produkty prostřednictvím kotoučů a příběhů Instagramu a vytvořit silnou přítomnost značky, když získáte více lajků a sdílení vašeho obsahu. Příspěvky s vysokým hodnocením lajků s nákupními štítky také zvyšují vaše šance, že vás na Instagramu najdete na stránce Prozkoumat.

Zkušenosti kupujícího: Zákazníci mohou nakupovat produkty společnosti prostřednictvím prohlížeče v aplikaci Instagramu, aniž by byli přesměrováni na jinou stránku, což nabízí bezproblémové nakupování.

Kritéria způsobilosti a požadavky

Založení instagramového obchodu je zdarma a snadné. Zde je podrobný průvodce nastavením obchodu na Instagramu a jeho odesláním ke kontrole.

Ale nejdřív. Podívejme se na základní požadavky na založení obchodu a prodej produktů na Instagramu.

Kritéria způsobilosti a požadavky:

 • Vaše firma se nachází na podporovaném trhu
 • Vaše firma má vhodný produkt
 • Dodržujete obchodní zásady a obchodní smlouvu Instagramu.
 • Vaše firma má doménu webových stránek, která obsahuje produkty uvedené k nákupu ve vašem obchodě na Instagramu.
 • Váš profil na Instagramu je obchodní účet nebo účet tvůrce propojený s vaší stránkou na Facebooku.
 • Jak nastavit instagramový obchod

  Jakmile splníte všechna kritéria způsobilosti, bude snazší založit obchod na Instagramu. Začněme s průvodcem krok za krokem.

  Krok 1: Vytvořte si firemní profil na Instagramu

  Abyste si mohli vytvořit firemní účet, musíte nejprve převést svůj aktuální účet na Instagramu.

  Můžete to udělat takto:

 • Ve svém profilu na Instagramu klikněte na ikonu nabídky se třemi řádky v pravém horním rohu.
 • Vyberte Nastavení a klikněte na Přepnout na profesionální účet. Pokud tuto možnost nevidíte, přejděte na Účty a klikněte na Pokračovat.
 • Vyberte obchodní kategorii a klikněte na Hotovo.
 • Potvrďte svou volbu kliknutím na OK a klepněte na Business.
 • V dalším okně přidejte své kontaktní údaje.
 • Dokončete přidání relevantních informací, jako je název firmy, otevírací doba, zavírací doba, telefonní číslo a adresa firmy, a propojte profil s webem vaší firmy.

  Krok 2: Připojte se ke stránce na Facebooku

  Pokud máte existující stránku na Facebooku, můžete ji propojit se svým firemním účtem na Instagramu nebo vytvořit novou stránku na Facebooku.

 • Přejděte na instagramový profil vaší firmy.
 • Přejděte na Upravit profil.
 • Přejděte do části Informace o veřejné firmě a vyberte Stránka
 • Vyberte si ze svých stránek Facebook stránku, kterou chcete propojit.
 • Pokud nemáte stránku na Facebooku, vyberte Vytvořit novou stránku na Facebooku.
 •   Jak zahájit videokonferenci Google Meet

  Krok 3: Nahrajte katalog produktů

  Je čas přidat katalog produktů, který pohání vaši stránku obchodu na Instagramu. Můžete to udělat dvěma způsoby:

  Správce katalogu: Pomocí Facebook Business Manageru můžete přidat všechny položky, které plánujete prodávat na Instagram Shopu.

  Partneři platformy eCommerce: K přidávání produktů používejte platformy integrované s Facebookem, jako jsou Wix, Shopify a BigCommerce.

  Krok 4: Odešlete účet ke kontrole

  Chcete-li začít prodávat v obchodě Instagram, musíte zkontrolovat svůj účet. Zde je návod, jak to udělat.

 • Přejděte do Nastavení a přihlaste se k nákupu.
 • Dokončete všechny kroky.
 • Odešlete účet ke kontrole.
 • Počkejte několik dní a aktivně sledujte oznámení. Někdy může Instagram požádat o další informace k prokázání vlastnictví domény vašeho webu.

  Krok 5: Aktivujte Nákupy

  Jakmile bude váš účet po kontrole schválen, můžete aktivovat nákupní funkce tak, že přejdete do svého firemního profilu na Instagramu.

 • Přejděte do Nastavení a klepněte na Nákupy.
 • Vyberte Katalog produktů a klikněte na Hotovo.
 • Nákupy se ve vašem nastavení nezobrazí, pokud váš účet stále prochází kontrolou nebo nebyl schválen.

  Jakmile bude kontrola dokončena, váš Instagram Shop bude automaticky přidán do vašeho profilu.

  Způsoby růstu instagramového obchodu

  Jak již bylo zmíněno, vytvoření účtu a nastavení nového obchodu na Instagramu je snadné. Ošemetnou částí je zvýšit svůj dosah a organicky rozvíjet své podnikání.

  Zde jsou některé z nejlepších způsobů, jak rozšířit svůj obchod na Instagramu.

  #1. Spustit reklamy

  Provozování nákupních reklam na Instagramu je jedním z nejrychlejších způsobů, jak zvýšit prodej z nově vytvořeného obchodu na Instagramu. Reklamní kampaně můžete vytvářet pomocí Správce reklam Instagram, který je přístupný z účtu Facebook Ads.

  Zde můžete vytvořit dva typy reklam.

  První z nich jsou reklamy pouze s produktovými značkami. Další jsou reklamy s produktovými štítky a pokladnou.

  Vytváření nakupovatelných reklam je skvělý způsob, jak přilákat nové zákazníky na váš profil na Instagramu a zaujmout je svým obsahem. Pokud převedete svůj profil na Instagramu na profesionální účet, můžete dokonce zvýšit příspěvky, kotouče a příběhy ve formě reklam.

  Tím, že uživatelům umožníte nakupovat přímo ve vašem mobilním obchodě, jim umožníte využívat výhod nákupů v daný okamžik. Nezapomeňte zahrnout vysoce kvalitní fotografie produktů, štítky a hashtagy, abyste z tohoto cenného prodejního prostoru vytěžili maximum.

    Jak změnit velikost obrázku na tapetu pracovní plochy

  #2. Influencer Marketing

  Kromě vlastních reklam na Instagramu v Nákupech byste měli spolupracovat s influencerem. Influenceři mohou například vytvořit speciální kolekci produktů z vašeho katalogu, kterou budou sdílet se svými následovníky.

  Zapojení Instagramu do obsahu tvůrců je mnohem vyšší než u Facebooku. To vytváří perfektní půdu pro spolupráci s tvůrci obsahu ve vašem výklenku na trhu produktů.

  Využitím dosahu influencera můžete rozšířit dosah svého produktu na neprobádaná území. Stránka s podrobnostmi o produktu se zobrazí poté, co uživatelé Instagramu označí produkty na svých příspěvcích (například influenceři), aby potenciální zákazníci viděli co nejvíce vizuálních informací o položce.

  #3. slevy

  Nabízení slev je tradiční způsob, jak přilákat nové zákazníky. Přestože neexistuje žádný přímý způsob, jak přidat funkcionalitu slevy do obchodu Instagram, můžete v příspěvcích nabízet slevové kupóny.

  Můžete použít kreativy zvýrazňující slevový kód ve svých příspěvcích, příbězích a rolích. Můžete dokonce požádat svého partnerského influencera, aby vytvořil jedinečný kód kupónu, takže pro vás bude snazší sledovat prodeje zakoupené jednotlivými influencery.

  Pokud si myslíte, že je to pro vaši firmu povoleno, existuje také možnost odeslat jedinečné slevové kódy na webových stránkách s kódy kupónů. Obecně platí, že weby se slevovými kupóny mají obrovský počet návštěvníků, což vám usnadňuje distribuci slevových kódů

  #5. Bonus za doporučení

  Dalším účinným způsobem, jak rozšířit svůj obchod na Instagramu, je spustit bonusový program za doporučení, kde nabízíte nějaké provize každému, kdo vám přinese tržby. Berte to jako program doporučení a výdělku nebo affiliate marketing pro vaše produkty.

  Pokud například nabízíte 20% bonus za doporučení, můžete mít menší zisk. Pokud ale vybudujete rozsáhlou síť affiliate marketérů, kteří propagují váš produkt, nakonec vyděláte více peněz. Protože nyní máte další objem prodejů, který se neustále zvyšuje, doporučovaný marketéry a influencery.

  Přestože myšlenka bonusu za doporučení láká každého, jeho úspěch je neustálý proces. Abyste svým přidruženým společnostem zjednodušili věci, přidávejte stále nové značky a spouštějte propagační kampaně, aby mohli snadno propagovat vaši firmu.

  souhrn

  Instagram je bezplatná a v současnosti nejpoužívanější platforma sociálních sítí. Je plná influencerů i potenciálních kupců. Pokud jste někdo, kdo denně používá Instagram, můžete přemýšlet o tom, jak převést lajky u vašich příspěvků na prodej produktů.

  I když to zpočátku může znít složitě a pracně, získáte sebevědomí. A kdo ví, jaké budou výsledky, pokud se budete usilovně snažit uspět pomocí obchodu na Instagramu pro vaše podnikání.

  Pokud vám tento článek přinesl nějakou hodnotu, jsme si jisti, že si rádi přečtete další informace o vydělávání peněz na Instagramu.

  x