Jak zamknout skryté fotoalbum pomocí Face ID/Touch ID v iOS 16 na iPhone

Všichni máme nějaké soukromé fotografie, které chceme mít pod pokličkou nebo před zvědavýma očima. Přestože aplikace Apple Photos již nabízela způsob, jak skrýt fotografie na iPhone, kdokoli mohl snadno získat přístup k vašemu skrytému albu. To je důvod, proč většina uživatelů iOS silně spoléhá na aplikace pro úschovnu fotografií, aby byly jejich osobní fotografie v bezpečí. Pokud jste však nainstalovali iOS 16, můžete nyní na svém iPhonu a iPadu uzamknout své skryté fotoalbum pomocí Face ID/Touch ID, aby se k vašim soukromým fotografiím bez vašeho svolení nikdo nedostal. Zde je návod, jak zamknout skryté fotoalbum v iOS 16.

Zamknout skryté fotoalbum na iPhone

Kromě toho, že vám umožňuje zabezpečit skryté album, umožňuje iOS 16 také chránit složku „Nedávno smazané“, kde jsou smazané fotografie a videa k dispozici až 30 dní. Z hlediska soukromí je to dobře promyšlené. Mnohokrát máme tendenci smazat některé osobní obrázky a zapomenout je trvale vymazat. V důsledku toho v zařízení nadále existují. S touto novou funkcí ochrany soukromí se však již nebudete muset starat o ochranu smazaných snímků.

Uzamknout skryté a nedávno smazané složky pomocí Face ID/Touch ID

1. Nejprve otevřete na svém iPhonu nebo iPadu aplikaci Nastavení.

2. Nyní přejděte dolů, vyhledejte aplikaci Fotografie a vyberte ji.

3. Ujistěte se, že je zapnutý přepínač vedle Use Face ID/Touch ID.

Od této chvíle se vedle skrytého alba a nedávno odstraněných složek objeví malá ikona zámku. Stojí za zmínku, že pokud se někdo pokusí tuto funkci vypnout, bude se muset nejprve ověřit pomocí Touch ID nebo Face ID. Můžete si tedy být jisti, že vaše fotografie jsou v bezpečí.

  Jak používat Mapy Google v klávesových zkratkách Siri na iOS 12

Odemkněte skryté a nedávno smazané složky pomocí Face ID/Touch ID

Odemknutí skrytého fotoalba je tak snadné, jak jen může být.

1. Na iPhonu nebo iPadu otevřete aplikaci Fotky a potom klepněte na kartu Alba v dolní části obrazovky.

2. V části Nástroje klepněte na Skrytý a poté se ověřte pomocí Touch ID/Face ID pro zobrazení fotografií. A pokud si chcete prohlédnout své nedávno smazané obrázky, klepněte na Nedávno smazané a poté se ověřte.

Umožněte všem členům rodiny/blízkým přátelům přístup k vašemu zamknutému soukromému fotoalbu

Co když chcete jednomu z vašich přátel nebo blízkých umožnit neomezený přístup k vašemu skrytému albu? Můžete požádat svého přítele, aby na vašem zařízení s podporou Face ID nastavil alternativní vzhled, nebo přidal otisk prstu na zařízení vybaveném Touch ID, abyste měli neomezený přístup ke skrytému albu.

  Jak vypnout prediktivní emotikony v iOS 10

1. Přejděte na svém iPhonu do aplikace Nastavení a vyberte Face ID/Touch ID & Passcode.

2. Nyní buď nastavte alternativní vzhled, nebo přidejte otisk prstu podle dostupnosti.

V budoucnu si váš přítel bude moci prohlížet vaše skryté fotoalbum pomocí Face ID nebo Touch ID.

Chraňte své osobní fotografie před zvědavými pohledy

No, takhle můžete zamknout své skryté fotoalbum v iOS 16. Tato nová funkce je vítaným doplňkem pro uživatele iPhone, kteří se museli spoléhat na aplikace třetích stran, aby ochránili své osobní fotografie. Vzhledem k tomu, že tato funkce je zabudována do aplikace Fotky, nemusíte se obávat, že by vaše data ukradla aplikace třetí strany nebo že by vaše obrázky nahrála do cloudu. Tak co, začali jste na iPhonu zamykat svá skrytá a smazaná alba? Dejte nám vědět do komentářů.

x