Jak zapnout dvoufaktorové ověřování pro váš účet Amazon

Two-Factor Authentication (2FA) je skvělý bezpečnostní nástroj a vždy jej doporučujeme. Většina aplikací usnadňuje zapnutí 2FA a Amazon není výjimkou. Zde je návod, jak to povolit a zvýšit bezpečnost.

Budete muset být přihlášeni ke svému účtu Amazon, buď na webu Amazonu, nebo v aplikaci Amazon v telefonu. Jakmile se přihlásíte, přejděte do části Váš účet > Přihlášení a zabezpečení a klikněte na tlačítko Upravit vedle položky „Pokročilá nastavení zabezpečení“.

The

V horní části stránky vedle názvu „Dvoufázové ověření“ klikněte na „Začít“. (A ano, Amazon tomu říká dvoufázové ověření namísto dvoufaktorové autentizace, ale je to to samé.)

The

Nyní si můžete vybrat, jak chcete dostávat své 2FA kódy. Doporučujeme použít autentizační aplikaci, což je proces, který zde ukážeme, ale pokud chcete, můžete použít SMS, protože je to lepší než nepoužívat 2FA vůbec.

Prvním krokem v procesu je instalace aplikace pro ověřování, což předpokládáme, že jste to již udělali. Druhým krokem je otevření aplikace pro ověřování a přidání účtu:

Pokud používáte web Amazon: Přiložte fotoaparát telefonu ke QR kódu zobrazenému Amazonem a postupujte podle pokynů v aplikaci.
Pokud v telefonu používáte aplikaci Amazon: Zkopírujte zobrazený dlouhý kód a přidejte jej ručně do aplikace pro ověřování.

Nakonec zadejte kód vygenerovaný vaší ověřovací aplikací do textového pole „Enter OTP“ na stránce Amazon a poté klikněte na „Ověřit kód a pokračovat“.

Pokud v telefonu používáte aplikaci Amazon, proces je nyní dokončen.

Pokud jste přihlášeni na web Amazon, další fáze vám poskytne informace o tom, jak používat 2FA, pokud jste na zařízení, které nemůže zobrazit druhou obrazovku. Neexistují žádné informace o tom, jaká zařízení to jsou, ale obrázky naznačují dřívější verze Kindle. V našich testech používajících Kindles až pět let staré, nebyla žádná výzva 2FA, takže zde nemusí být žádný problém. Přesto vám doporučujeme zkontrolovat všechna vaše zařízení, která používají váš účet Amazon, abyste se ujistili, že k účtu máte přístup podle očekávání.

Na stejné stránce můžete Amazonu také sdělit, že váš aktuální prohlížeč nevyžaduje kontrolu 2FA, a to zaškrtnutím políčka „Nevyžadovat v tomto prohlížeči kódy“. Měli byste to udělat, pouze pokud jste na svém vlastním počítači, nikoli na cizím nebo sdíleném počítači.

Pokud jste svůj prohlížeč nastavili tak, aby smazal soubory cookie, když jej zavřete, nebude to fungovat, pokud svému prohlížeči neřeknete, aby udělal výjimku pro soubory cookie Amazon. Je jen na vás, zda vám to stojí za kompromis jednoduššího přihlašování. Poté klikněte na „Rozumím. Zapněte tlačítko dvoufázového ověření” a máte hotovo.

Budete přesměrováni zpět na stránku „Pokročilá nastavení zabezpečení“.

The

Na rozdíl od některých aplikací Amazon neposkytuje záložní kódy, pokud máte potíže s 2FA. Místo toho vám pošle textovou zprávu, pokud vaše ověřovací aplikace nefunguje správně. A pokud vše ostatní selže, budete jim muset zavolat o pomoc. Zákaznický servis Amazonu je překvapivě dobrý, ale v ideálním případě chcete být schopni vyřešit problémy sami, zejména problémy s přihlášením. Na stránce „Pokročilá nastavení zabezpečení“ je část „Metody zálohování“ s možností přidat nový telefon.

The

Slouží k přidání telefonu pro obnovení, na který lze odesílat kódy SMS, pokud ztratíte svůj primární telefon. Pokud nemáte druhý telefon, použijte telefonní číslo důvěryhodného člena rodiny nebo přítele (s jejich svolením). V opačném případě budete muset kontaktovat Amazon, pokud nebudete mít přístup ke svému účtu.

Nyní je váš účet Amazon nastaven a nakonfigurován pro 2FA. Pokud máte v telefonu aplikaci Amazon, nebudete muset zadávat kód 2FA, pokud se jedná o stejný telefon, který používáte k ověření webu Amazon. Chcete více dobrot MFA? Podívejte se na naše další průvodce pro Gmail, O365, Apple ID a Slack.