Jak zastavit otevírání iTunes, když je připojen iPhone [Windows]

Pokud vlastníte iPhone, iTunes je pro vás nezbytná aplikace. Může se vám to líbit nebo ne, ale potřebujete to. Pokud nic jiného, ​​iTunes mohou zálohovat a obnovit vše na vašem iPhone. Možná jej nikdy nebudete používat k synchronizaci hudby nebo placení předplatného, ​​ale budete jej používat k vytváření záloh. To znamená, že jakmile nainstalujete iTunes, otevře se pokaždé, když připojíte svůj iPhone nebo iPad k počítači. Bude to vyžadovat novou zálohu všech vašich dat. iTunes nekontroluje, jak nedávná byla poslední záloha. Může být starý jen několik hodin a iTunes stále budou mít novou zálohu. Můžete to zrušit nebo zavřít iTunes ihned, jakmile se otevře, ale je to nepříjemné. Zde je návod, jak můžete zastavit otevírání iTunes, když připojíte iPhone nebo iPad k počítači.

  Jak sloučit a oddělit Windows aplikací v macOS Sierra

Když nainstalujete iTunes, nainstaluje se s ním několik dalších služeb. Jedna z těchto služeb se nazývá „iTunesHelper“. Když nainstalujete iTunes, nic nenasvědčuje instalaci této služby a automaticky se přidá do vaší složky Po spuštění. To je to, co nutí iTunes otevřít se, když připojíte iPhone.

Deaktivace je docela snadná, zvláště pokud používáte Windows 10. Otevřete Správce úloh a přejděte na kartu Po spuštění. Vyhledejte aplikaci iTunesHelper. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky vyberte možnost „Zakázat“, čímž zastavíte otevírání iTunes, když připojíte iPhone.

Stejná služba je zodpovědná za otevření iTunes na starších verzích Windows. Správce úloh ve Windows 8.1 má kartu Po spuštění, takže to bude fungovat, pokud stále používáte Windows 8.1.

  Opravit, že struktura disku je poškozená a nečitelná ve Windows

Zakázání iTunesHelper ve Windows 7 je docela snadné. Jediný rozdíl je, že to nemůžete udělat ze Správce úloh. Otevřete dialogové okno Spustit pomocí klávesové zkratky Win+R. Do pole zadejte „msconfig“ a klepněte na Enter. Tím se otevře okno Konfigurace systému. Toto okno je rozděleno do několika záložek, z nichž jedna je ‚Spuštění‘. Přejděte na kartu ‚Po spuštění‘, vyhledejte iTunesHelper a deaktivujte jej.

Vypnutí pomocníka iTunes nebude mít vliv na nic jiného. Je to nejrychlejší způsob, jak zastavit otevírání iTunes, když připojíte iPhone nebo iPad. V případě potřeby jej můžete stejně snadno znovu aktivovat. Pokud již máte spuštěný iTunes a připojíte svůj iPhone, začne jej zálohovat. Vypnutím pomocníka iTunes se funkce automatické synchronizace nezastaví. Zabrání otevření iTunes pouze tehdy, když to nepotřebujete.

  Vše, co potřebujete vědět o nabídce Start systému Windows 10 [Review]

Je samozřejmé, že by měl existovat jednodušší způsob, jak toho dosáhnout. iTunes přidá službu do složky Po spuštění a ani nepožaduje výslovně povolení uživatele.