etechblog

Jak zdarma najít registrovaného vlastníka vozidla

Někdy budete chtít vystopovat vozidlo pomocí registrační značky. Možná budete chtít informace, pokud jste svědkem nebo obětí incidentu typu hit-and-run nebo jste byli účastníky nehody. Zahlédli jste pouze SPZ a chtěli byste vyhledat podrobnosti. V USA a dalších zemích však vlády ukládají přísná nařízení na ochranu soukromí každého jednotlivce. Pokud vás zajímá, jak najít registrovaného majitele vozidla zdarma, jste na správném místě! V tomto článku vám vysvětlíme, jak zkontrolovat údaje o majiteli vozidla registrací a jak zdarma najít majitele vozu podle registračního čísla. Takže, pojďme začít!

Jak zdarma najít registrovaného vlastníka vozidla

Jak najít registrovaného vlastníka vozidla a zkontrolovat údaje o majiteli vozidla registrací zdarma se dozvíte dále v tomto článku. Pokračujte ve čtení, abyste se o tom dozvěděli podrobněji.

Jak můžete zdarma najít registrovaného vlastníka vozidla?

Níže jsou uvedeny některé ze zmíněných metod pro bezplatné vyhledání a nalezení registrovaného vlastníka vozidla.

Metoda 1: Použití webových stránek pro identifikaci VIN

Více informací o registrovaném vlastníkovi můžete zjistit pomocí VIN. Identifikační číslo vozidla je číslo používané k identifikaci značky a modelu automobilu s jeho historií. Pomocí VIN můžete zdarma najít registrovaného majitele vozidla a zabránit falešné identifikaci.

Můžete provést vyhledávání pomocí identifikačního čísla vozidla (VIN), které se nachází na samotném vozidle. Pokud žijete v USA nebo Kanadě, bude tato metoda užitečná. Některé z těchto stránek vám navíc umožní získat podrobnosti o vozidle podle SPZ.

 • Obvykle se VIN používá k získání dalších podrobností o vozidle.
 • Umístění VIN najdete na určitých místech vozidla.
 • Na čelním skle vozidla bude kovový štítek na předním sedadle řidiče. VIN bude vytištěno na tomto kovovém štítku.
 • VIN naleznete také na prahových lištách u řidiče nebo na sloupcích pro nálepky VIN.
 • VIN lze také nalézt na oficiálních dokladech vozidla, kupní smlouvě, pojistkách atd.

Podívejme se na některé vyhledávací webové stránky, které lze použít k vyhledávání registrovaných vozidel pomocí VIN.

1. EpicVIN

EpicVIN nabízí jak vyhledávání vozidla, tak vyhledávání VIN, takže můžete získat podrobnosti o osobě.

 • Poskytují také zprávu o historii vozidla, která zobrazuje veškerou historii vozidla včetně finančních a pojistných transakcí souvisejících s vozidlem.
 • Pokud máte v úmyslu koupit ojeté vozidlo, může být užitečné vyhledat VIN, protože můžete o vozidle vědět více podrobností.

2. VINPit

VINPit je další webová stránka na hledání vlastníka vozidla.

 • Majitele vozidla můžete vyhledat pouhým zadáním VIN.
 • K dispozici je také funkce hlášení historie vozidla, která vám poskytuje kompletní historii vozidla včetně krádeže vozidla, pojištění atd.

3. FAXVIN

FAXVIN je další web, který vám poskytuje bezplatnou službu vzhledu SPZ.

 • FAXVIN nabízí vyhledávání a podrobnosti o amerických a kanadských motorových vozidlech.
 • FAXVIN vám poskytuje podrobnou zprávu pro motorová vozidla.
 • Poskytují také historii vozidla, aby získali informace o minulých podrobnostech vozidla.
  Jak získat odkaz pro přímé stažení souboru v dokumentu Office 365

4. VINhistoryUSA

VINhistoryUSA poskytuje služby kontroly VIN a je snadné vyhledat informace o vozidle majitele, je to spolehlivý způsob, jak zdarma najít registrovaného majitele vozidla.

 • VINhistoryUSA poskytuje kontrolu názvu vozu a modelu.
 • Poskytují také podrobnou zprávu o vozidle a jeho službách, pokud byly provedeny servisní opravy.
 • Nabízejí záznamy o nehodách a servisních záznamech pro příslušné vozidlo.

5. SearchQuarry

SearchQuarry nabízí vyhledávání VIN v různých státech USA a také pomáhá najít majitele vozidla. Nabízejí také vyhledávání SPZ, které lze zúžit podle městského filtru.

Toto je jeden z nejlepších způsobů, jak zdarma najít majitele vozu podle registračního čísla.

Metoda 2: Kontaktujte vymáhání práva

Pokud jste svědkem nebo obětí incidentu typu hit-and-run, můžete incident nahlásit na místní policejní stanici a oni vám mohou pomoci najít dotyčné vozidlo, protože mají prostředky na to, aby udělali totéž. Neposkytneme vám podrobnosti o majiteli, ale z oprávněných důvodů vám pomůžeme s hledáním vlastníka vozidla. Takto můžete zdarma najít majitele vozu podle registrační značky.

Poznámka: Nezapomeňte uvést platný důvod pro sledování vozidla, protože předpisy některých zemí omezují přístup k soukromému přístupu na někoho. A pokud zjistíte, že lžete nebo poskytujete nepravdivé informace, může vás to dostat do problémů.

Metoda 3: Obraťte se na úřad místní správy

Ve všech zemích, pokud má vozidlo poznávací značku, je vydávána vládní agenturou pro motorová vozidla. Můžete tedy navštívit úřad pro registraci motorových vozidel. Úřad vlády vám umožňuje zkontrolovat údaje o majiteli vozidla registrací pouze s uvedením oprávněného důvodu.

1. Například ve státě Kalifornie existuje a Kalifornské ministerstvo motorových vozidel (DMV) která spravuje registraci všech vozidel v Kalifornii.

Poznámka: Pravidla pro to, kdo může mít přístup k informacím, se liší stát od státu a zemi.

2. Před návštěvou nejbližší kanceláře se ujistěte, že máte vhodný důvod pro získání informací o ní.

3. Na některých místech nemůžete najít přesné jméno majitele vozidla a informace, které získáte, se liší místo od místa.

4. Po návštěvě místní registrace motorových vozidel se můžete zeptat na podrobnosti. Většina vládních úřadů, jako je DMV (Department of Motor Vehicles), vám poskytne formulář žádosti, ve kterém můžete vyplnit údaje.

5. Pečlivě si přečtěte formulář žádosti a zadejte údaje včetně registračního čísla vozidla. Formulář obsahuje také pole, která se vás zeptají na důvod získání údajů o majiteli vozidla, které by byly od vás vyplněny.

Poznámka: V případě, že se chcete podívat na oficiální dokument k přípravě, můžete najít kopii oficiálního dokumentu, který vyplňujete online, na oficiálních webových stránkách. Můžete si je zaškrtnout, abyste si s dostatečným předstihem naplánovali, co napíšete do žádosti.

6. Předložte všechny dokumenty včetně dopisu k ověření, dokladu totožnosti atd.

  Jak najít negativní SEO?

Poznámka: Nejčastěji tato služba vyžaduje platbu poplatku. Výše poplatku bude maximálně 50 USD.

7. Některé automobilové agentury vyžadují předložení dalších dokumentů před poskytnutím podrobností.

8. Po předložení dokumentů můžete výsledky obdržet poštou na adresu vašeho bydliště.

Někdy může trvat několik týdnů, než bude vaše žádost schválena. Pokud se vám neozve déle než měsíc, můžete se obrátit na svůj vládní úřad.

Metoda 4: Najměte si soukromého detektiva (placené)

Můžete také vyhledat soukromého detektiva online a najít registrovaného vlastníka vozidla.

Poznámka 1: Soukromí detektivové obvykle požadují zaplacení poplatků před provedením svých služeb.

Poznámka 2: Máte-li zájem o soukromého detektiva, můžete s ním podepsat smlouvu a přijmout podmínky.

Soukromý detektiv provede průzkum jménem vaší žádosti. Buďte informováni, že licencovaný vyšetřovatel je legální. Možná budete muset důkladně prozkoumat soukromého detektiva a platnost jeho licence, než si ho najmete, protože kolem určitých vyšetřovatelů existují podvody.

Po ověření platnosti soukromého detektiva můžete tohoto detektiva kontaktovat. Můžete se také přímo zeptat soukromého detektiva, zda provádějí vyhledávání licencí a mají relevantní zkušenosti a/nebo záznamy v minulosti pro totéž. Buďte informováni, že většina soukromých detektivů se před zahájením vyšetřování spojí s místními orgány činnými v trestním řízení, takže jde o oficiální vyšetřování.

Podívejme se na několik dalších způsobů, jak zdarma najít majitele vozu podle registrační značky.

Metoda 5: Umístěním inzerátů

Pokud se vaše hledání zdá neúspěšné, můžete zkusit umístit reklamu na sociální média a do časopisů.

 • Můžete zveřejnit na sociálních sítích jako reklamu a vyhledat vlastníka vozidla. Tento způsob vám umožní zdarma najít registrovaného majitele vozidla.
 • Inzerát můžete umístit i do automobilového magazínu. Upozorňujeme, že na rozdíl od platforem sociálních médií mohou být účtovány poplatky.

Pokud chcete najít registrovaného majitele vozidla zdarma, nejlepší možností je zveřejnit příspěvek na sociálních sítích, např Facebook nebo Craigslistmůžete také najít různé skupiny aut, na které můžete vložit inzerát.

Poznámka: Ujistěte se, že budete v inzerátu co nejvíce konkrétní a uveďte své kontaktní údaje, aby vás osoba, která má vozidlo, mohla kontaktovat.

Metoda 6: Prostřednictvím místních autoklubů

Místní autokluby jsou také dobrým zdrojem informací, jak najít registrovaného majitele vozidla zdarma. Můžete vyhledat jakékoli místní autokluby a zeptat se manažera nebo členů na vlastníka vozu poskytnutím podrobností.

Než půjdete do místního autoklubu, ujistěte se, že znáte všechny podrobnosti o daném voze. Pomocí metod uvedených výše v tomto článku můžete snadno vyhledat model vozu a další podrobnosti vyhledáváním pomocí VIN. Můžete také vyhledat místní autokluby online a můžete se s nimi spojit prostřednictvím kontaktních čísel.

Metoda 7: Přes oficiální papírování

Chcete-li zjistit registrovaného vlastníka vozidla, můžete také využít oficiální papírování spojené s daným vozem.

 • Pokud jste svůj vůz prodali a hledáte nového majitele, který je aktuálně v držení vašeho vozu, můžete si to ověřit pomocí osvědčení o vlastnictví. Toto papírování je standardem při prodeji a nákupu vozidel z druhé ruky.
 • Kromě listu vlastnictví můžete zkontrolovat také kupní směnku. Tato účtenka obsahuje podrobnosti, které si můžete zkontrolovat.
 • Nakonec se také můžete podívat na své zprávy o nehodě a pojištění. V těchto přehledech je možnost přítomnosti licenčního čísla nebo VIN, které můžete také použít k vyhledání vlastníka.
  Zkontrolujte, jak je vaše zařízení pomalé

Takto lze zkontrolovat údaje o majiteli vozidla registrací.

Proč potřebujete VIN?

Existují různé důvody a scénáře, proč byste potřebovali VIN:

 • Pokud máte v úmyslu koupit auto, možná budete potřebovat identifikační číslo vozidla ke kontrole zpráv o historii vozidla. Zpráva obsahuje zprávy o nehodách, servisní zprávy atd.
 • Kompletní podrobnosti o modelu vozidla můžete získat, pokud jej kupujete, protože při kontrole VIN odhalí pravost vozu.
 • Změny provedené na vozidle můžete porovnat porovnáním aktuálního motoru a čísla najetých kilometrů s kontrolou VIN, protože tyto hodnoty se zobrazí při kontrole historie VIN.
 • Můžete také určit předchozího vlastníka dotyčného vozidla.

Jak se generuje identifikační číslo vozidla (VIN)?

Identifikační číslo vozidla není náhodné číslo, protože je generováno na základě různých informací o vozidle. Pokud máte zájem, přečtěte si níže a dozvíte se více o VIN.

 • VIN se skládá ze 17 číslic a má jak abecedu, tak i číselné znaky.
 • První písmeno VIN označuje místo, kde bylo vozidlo vyrobeno.
 • Druhý a třetí znak znázorňuje výrobce vozidla.
 • Čtvrtý až osmý znak říká více o modelu vozu, typu motoru, značce atd.
 • Devátý znak znázorňuje bezpečnostní kód vozidla.
 • Desátý znak říká modelový rok auta nebo vozidla.
 • Jedenácté písmeno znázorňuje továrnu, kde bylo vozidlo smontováno.
 • Zbývajících 6 znaků je sériové číslo vozidla.

Stručně řečeno, Identifikační číslo vozidla je jedinečné číslo, které se liší vozidlo od vozidla. Provedením kontroly VIN si můžete snadno udělat představu o vozidle. Přečtěte si tento článek od začátku a zjistěte, jak zkontrolovat údaje o majiteli vozidla registrací.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Můžeme získat úplné osobní údaje pouhým použitím identifikačního čísla vozidla (VIN)?

Ans. Ne, většinou nemůžete získat informace pouhým použitím VIN. VIN se používá k identifikaci značky a modelu vozu a zpráv o historii vozidla. Postupujte podle tohoto článku od začátku a vyhledejte majitele vozu podle registrační značky zdarma.

Q2. Mohu najít vlastníka vozidla pouze pomocí čísla SPZ vozidla?

Ans. Ano, můžete navštívit státní DMV a podat žádost o totéž a výsledky můžete obdržet do měsíce.

***

Doufáme tedy, že jste pochopili, jak najít registrovaného majitele vozidla zdarma a zkontrolovat podrobnosti o majiteli vozidla registrací s podrobnými kroky, které vám pomohou. Můžete nám sdělit jakékoli dotazy nebo návrhy týkající se jakéhokoli jiného tématu, o kterém chcete, abychom vytvořili článek. Dejte je do sekce komentářů níže, abychom je věděli.

x