Windows

Jak získat přístup k Editoru zásad skupiny v systému Windows Home

Klíčové věci

 • Správa zásad skupiny je obvykle k dispozici pouze v edicích Windows Professional, Enterprise a Education, ale domácí uživatelé mohou povolit Editor místních zásad skupiny s určitými úpravami nebo použít nástroje třetích stran pro rozsáhlejší nastavení.
 • Nejnovější verze Windows 10 a 11 mají samostatná nastavení dostupná v Editoru místních zásad skupiny, která při změně nemusí ovlivnit váš systém.
 • Článek poskytuje dvě možnosti přístupu k Editoru místních zásad skupiny: prostřednictvím nabídky Spustit nebo vyhledávacího pole.

Správa zásad skupiny je funkce vyhrazená pro edice Windows Professional, Enterprise a Education. S několika vylepšeními však mohou domácí uživatelé povolit Editor místních zásad skupiny ve Windows 10 a 11 nebo můžete použít nástroj třetí strany pro přístup ke komplexnější sadě nastavení. Ukážeme vám obě možnosti.

Aktualizace: Nejnovější verze Windows 10 a 11 mají oddělená nastavení dostupná v Editoru místních zásad skupiny ve Windows Home. Stále můžete vidět všechna níže uvedená nastavení, ale jejich změna nemusí mít vliv na váš systém.

Jak otevřít Editor místních zásad skupiny

K Editoru místních zásad skupiny můžete přistupovat několika způsoby.

Zde jsou dva nejpohodlnější:

 • Stisknutím kláves Win + R otevřete nabídku Spustit, zadejte gpedit.msc a stisknutím klávesy Enter spusťte Editor místních zásad skupiny.
 • Stisknutím klávesy Win otevřete vyhledávací panel, nebo pokud používáte Windows 10, stiskněte Win + Q pro vyvolání Cortany, zadejte gpedit.msc a otevřete příslušný výsledek.
 • Pokud to nefunguje, buď nemáte oprávnění správce, nebo používáte Windows Home a nemáte přístup k Editoru místních zásad skupiny.

    Jak stáhnout soubor pomocí příkazu PowerShell ve Windows 10

  Naštěstí nemusíte upgradovat na verzi Pro Windows, abyste mohli vyladit zásady skupiny. Níže vysvětlujeme, jak povolit Editor místních zásad skupiny v systému Windows Home, ale doporučujeme nejprve vyzkoušet následující nástroj třetí strany.

  Jak nakonfigurovat nastavení systému Windows bez editoru zásad skupiny

  Než povolíte Editor místních zásad skupiny, zvažte použití pohodlnější a výkonnější alternativy. Policy Plus je nástroj s otevřeným zdrojovým kódem, který vám poskytuje přístup k Editoru zásad skupiny a nastavení registru systému Windows.

  Policy Plus je kompatibilní se všemi edicemi Windows. Vyžaduje rozhraní .NET Framework verze 4.5 nebo vyšší. Doporučujeme nainstalovat stabilnější sestavení Release. Po instalaci přejděte na Nápověda > Získat soubory ADMX, znovu zkontrolujte cílovou složku a kliknutím na Začít stáhněte další šablony pro správu.

  Pokud jste někdy fušovali s nativním editorem zásad skupiny Windows, rozhraní Policy Plus vám bude připadat povědomé. Kategorie v levém sloupci se však řídí trochu jinou logikou, v níž se nám snadněji orientuje.

  Pokud používáte edici Windows Home, přepněte na zobrazení nastavení pouze v kategorii Počítač, protože váš systém bude ignorovat změny objektů zásad skupiny pro jednotlivé uživatele; budete muset tyto změny místo toho provést v registru systému Windows.

  Změna nastavení funguje stejně jako v Editoru zásad skupiny; více o tom níže. Pamatujte, že pokud používáte Windows Home, musíte se restartovat nebo se odhlásit a znovu přihlásit, abyste aktivovali změny.

  Jak povolit Editor místních zásad skupiny v systému Windows Home

  Ať už na Windows Vista, Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 nebo Windows 11 Home, můžete povolit Editor zásad skupiny pomocí jednoho ze dvou níže uvedených řešení.

  Řešení 1: Použijte instalační program Add GPEDIT.msc

  Správná instalace pomocí tohoto nástroje vyžaduje několik vylepšení a rozhraní .NET Framework verze 3.5 nebo vyšší.

  Nejprve přejděte do C:\Windows\SysWOW64 a zkopírujte tyto položky:

  • Složka GroupPolicy
  • Složka GroupPolicyUsers
  • soubor gpedit.msc

  Poté otevřete C:\Windows\System32 a vložte položky, které jste právě zkopírovali.

  Nyní stáhněte si soubor ZIP Přidat GPEDIT.msc od uživatele DeviantArt Drudger a nainstalujte jej do počítače. Budete potřebovat účet DevianArt.

    Jak aktualizovat Windows offline pomocí Portable Update

  Po instalaci najdete nástroj pod C:\Windows\Temp\gpedit. Možná budete muset přejít do této složky ručně.

  Pokud vaše uživatelské jméno Windows obsahuje více než jedno slovo, možná budete muset upravit instalaci. Klepněte pravým tlačítkem myši na x64.bat nebo x86.bat v závislosti na tom, zda je váš systém 64bitový nebo 32bitový, a vyberte Otevřít pomocí… > Poznámkový blok nebo Upravit (Windows 10). Přidejte uvozovky k šesti instancím %username%, tj. změňte %username% na „%username%“, uložte změny, poté znovu klikněte pravým tlačítkem na soubor BAT a vyberte Spustit jako správce.

  Pokud se vám stále zobrazuje chyba „MMC nemohl vytvořit modul snap-in“, zkuste nahradit „%username%“ za „%userdomain%\%username%“.

  Řešení 2: Použijte GPEDIT Enabler BAT

  Pokud nemůžete ve svém systému najít soubor gpedit.msc nebo pokud předchozí metoda nefungovala, zkuste toto.

  Otevřete Poznámkový blok, zadejte níže uvedený kód a uložte soubor jako Enabler.bat.

   @echo off
  pushd "%~dp0"
  dir /b %SystemRoot%\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientExtensions-Package~3<em>.mum >List.txt dir /b %SystemRoot%\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientTools-Package~3</em>.mum >>List.txt
  for /f %%i in ('findstr /i . List.txt 2^>nul') do dism /online /norestart /add-package:"%SystemRoot%\servicing\Packages\%%i" pause

  Poté klikněte pravým tlačítkem na soubor BAT, který jste právě vytvořili, a vyberte Spustit jako správce. Otevře se příkazové okno a soubor BAT projde několika instalacemi. Počkejte, dokud se dole nezobrazí Pokračujte stisknutím libovolné klávesy; tím se zavře příkazové okno.

  Nyní zkuste otevřít gpedit.msc, jak je popsáno výše. Pokud nemůžete najít gpedit.msc pomocí vyhledávání, zkuste jej otevřít pomocí okna Spustit.

  S laskavým svolením ITECHTIKA za to, že nás na tuto metodu upozornil.

  Jak změnit nastavení editoru zásad skupiny

  Nyní, když máte přístup k Editoru místních zásad skupiny, co s ním budete dělat?

  Počet nastavení dostupných v Editoru zásad skupiny se zmenšil a věci, které jste dříve mohli dělat, nyní vyžadují vyladění registru. Pár skvostů ale stále můžete objevit a my vám ukážeme, jak na to.

  Uvnitř Editoru zásad skupiny můžete najít nastavení ovlivňující konfiguraci počítače nebo konfiguraci uživatele a tři podkategorie pro každou z nich. Procházejte šablony pro správu a objevte nejzajímavější nastavení.

    Jak opravit chybu 0x80240fff v aktualizaci Windows 10

  Změňte nastavení služby Windows Update

  Podívejme se na Konfigurace počítače > Šablony pro správu > Součásti systému Windows > Windows Update, nejoblíbenější funkce Windows.

  V systému Windows 11 byste měli vidět čtyři složky:

  • Starší zásady
  • Spravujte zkušenost koncového uživatele
  • Spravujte aktualizace nabízené službou Windows Server Update Service
  • Spravujte aktualizace nabízené ze služby Windows Update.

  Zjistíte, že většina, ne-li všechna, nastavení v těchto složkách nejsou nakonfigurována.

  Ponoříme se do toho posledního, Správa aktualizací nabízených z Windows Update. Zde poklepejte na nastavení, zkontrolujte dostupná nastavení v okně vlastností, které se objeví, a změňte je podle svých preferencí. Například v části Povolit volitelné aktualizace, když přepnete z Nenakonfigurováno na Povoleno, můžete si vybrat z následujících možností:

 • Automaticky přijímat volitelné aktualizace (včetně CFR)
 • Automaticky přijímat volitelné aktualizace
 • Uživatelé si mohou vybrat, které volitelné aktualizace budou dostávat
 • Okno nápovědy napravo vysvětluje, co jednotlivé konfigurace dělají. Vyberte preferované nastavení a klikněte na Použít.

  Editor zásad skupiny dříve nabízel nastavení pro pozastavení nebo zastavení služby Windows Update, ale toto je jedna z mnoha odstraněných možností.

  Upravte výchozí nastavení Instalační služby systému Windows

  Sdílíte svůj počítač s ostatními a chcete jim zabránit v instalaci softwaru? Přejděte na Konfigurace počítače > Šablony pro správu > Součásti systému Windows > Instalační služba Windows > Zakázat/Vypnout Instalační službu systému Windows** a povolte tuto možnost pouze pro nespravované aplikace nebo vždy.

  Mezi další nastavení související s Instalační službou systému Windows, která můžete aktivovat, patří:

  • Vždy instalujte se zvýšenými oprávněními
  • Zakázat vrácení zpět
  • Zakázat odstraňování aktualizací
  • Zakázat uživatelské instalace
  • Zabraňte uživatelům v používání Instalační služby systému Windows k instalaci aktualizací a upgradů

  Nezapomeňte si přečíst každý popis, abyste pochopili, co každé nastavení dělá. Mějte na paměti, že nastavení použitá v konfiguraci počítače platí pro všechny uživatele. Pokud chcete omezit pouze určité uživatele, přepněte místo toho na skladbu Konfigurace uživatele.

  O úroveň výš se zásadami skupiny Windows

  Editor zásad skupiny je pokladnicí výkonných nastavení systému Windows. I když jeho význam od uvedení Windows 10 poklesl a po uvedení Windows 11 na důležitosti dále ztratí, stále nabízí mnoho způsobů, jak si nastavení Windows přizpůsobit. A nyní mají k těmto nastavením přístup i domácí uživatelé.

  x