etechblog

Jak zjistit, kdo vás zablokoval na Twitteru

Twitter umožňuje svým uživatelům přizpůsobit si svůj zdroj a odfiltrovat obsah, který nechtějí vidět. Jednou z možností je někoho zablokovat. Pokud vás zajímá, zda jste nebyli na Twitteru zablokováni, ale nejste si jisti, jak to potvrdit, jste na správném místě.

V tomto článku probereme, jak zkontrolovat, kdo vás zablokoval na Twitteru. Spolu s tím vám nabídneme tipy a triky, které můžete použít, pokud chcete někoho zablokovat, aniž by si to uvědomoval, nebo se vyhnout zobrazení konkrétních slov.

Jak zjistit, kdo vás zablokoval na Twitteru

Když vás někdo zablokuje, nedostanete o tom žádné upozornění.

Co se stane, když budete zablokováni:

 • Nevidíte tweety dané osoby.
 • Nedostáváte oznámení týkající se jejich účtu.
 • V konverzaci této osoby nevidíte komentáře ani odpovědi.
 • Technicky jim můžete poslat zprávu, ale oni ji nedostanou.

Pokud máte podezření, že jste byli na Twitteru zablokováni, špatnou zprávou je, že aplikace nenabízí přehled o tom, kdo a kdy to udělal. To však neznamená, že neexistuje způsob, jak zjistit, kdo vás zablokoval.

  Jak nainstalovat GCC na Ubuntu

Konkrétně můžete ručně zkontrolovat, kdo vás zablokoval na Twitteru. Dokončení procesu může nějakou dobu trvat, ale pokud máte na mysli konkrétního uživatele, můžete jej zkontrolovat během několika sekund.

Chcete-li zjistit, zda vás někdo na Twitteru zablokoval, postupujte takto:

 • Navštivte Twitter webová stránka nebo spusťte mobilní aplikaci.
 • Hledejte dotyčného.
 • Pokud vidíte jejich profil, znamená to, že nejste blokováni. Pokud se zobrazí zpráva „Jste zablokováni. Nemůžete sledovat ani vidět [the user’s name] Tweety,“ znamená to, že vás zablokovali.
 • Ačkoli někteří mohou považovat neobdržení oznámení o zablokování za nešťastné, Twitter má pro toto rozhodnutí rozumné důvody. Totiž, celý účel zablokování někoho je vyhnout se nechtěným nebo zbytečným interakcím. Twitter respektuje soukromí svých uživatelů, a proto neposkytuje žádné informace o lidech, kteří vás zablokovali. To samé platí, když někoho zablokujete.

  Používejte služby třetích stran

  Služby třetích stran, jako je Blolook, jsou užitečné, pokud chcete vědět, kolik lidí zablokovalo váš účet. Aplikace však nenabízí přehled o jménech lidí.

    Mohou orgány činné v trestním řízení skutečně sledovat někoho s IP adresou?

  Postup použití:

 • Otevřete prohlížeč a přejděte na Blooku.
 • Přihlaste se ke svému účtu Twitter.
 • Zkontrolujte počet lidí, kteří vás zablokovali.
 • Další často kladené dotazy

  Mohu někoho zablokovat na Twitteru, aniž by to mohl říct?

  Jak již bylo zmíněno, když někoho zablokujete na Twitteru, neobdrží o tom upozornění. Mohou však prohledat váš profil a zjistit, že byli zablokováni.

  Pokud nechcete, aby se tweety nebo komentáře určité osoby zobrazovaly, můžete je ze svého zdroje odebrat tak, že je ztlumíte. Tímto způsobem je nezablokujete, ale neuvidíte jejich příspěvky na své časové ose. Uživatelé se ztlumenými účty nebudou vědět, že jste je ztlumili.

  Ignorování účtu neznamená přestat ho sledovat. Osoba zůstává na seznamu vašich sledujících, ale neuvidíte žádné aktualizace. Také vám budou moci posílat zprávy, zmiňovat se o vás nebo vám odpovídat a stále o tom budete dostávat upozornění.

  Můžete také ignorovat účet, který nesledujete. V takovém případě nebudete dostávat oznámení o odpovědích a zmínkách od dané osoby.

  Twitter vám nabízí dva způsoby, jak někoho ztlumit: z tweetu nebo z profilu.

  Zde je návod, jak ztlumit tweet:

    Jak zakázat tlačítko Bixby na telefonech Samsung Galaxy

  1. Navštivte Twitter webová stránka nebo otevřete mobilní aplikaci.

  2. Najděte příslušný tweet ve svém zdroji.

  3. Stiskněte tři tečky vedle tweetu.

  4. Stiskněte „Ztlumit“.

  Pokud chcete ztlumit profil, postupujte takto:

  1. Přejděte na Twitter webová stránka nebo otevřete mobilní aplikaci.

  2. Vyhledejte osobu, kterou chcete ztlumit, a otevřete její profil.

  3. Stiskněte tři tečky.

  4. Vyberte „Ztlumit“.

  Twitter chrání soukromí uživatelů

  Twitter nenabízí možnost zjistit, kdo vás zablokoval. Aplikace se stará o ochranu soukromí každého uživatele, a proto nedostáváte upozornění, když jste zablokováni. Pokud máte podezření, že vás konkrétní uživatel zablokoval, můžete prohledat jeho profil a zkontrolovat, zda nejste blokováni. Můžete také použít služby třetích stran a zjistit, kolik lidí vás zablokovalo.

  Doufáme, že vás tento článek naučil, jak zkontrolovat, kdo vás na Twitteru zablokoval. Kromě toho doufáme, že jste získali přehled o tom, jak přestat vidět něčí příspěvky, aniž by o tom věděli, a jak ztlumit konkrétní slova.

  Co děláte, když nechcete vidět něčí tweety? Používáte některou z metod, které jsme uvedli výše? Řekněte nám to v sekci komentářů níže.

  x