Jak zjistit, zda vás někdo zablokoval na Instagramu

Instagram je jednou z nejpopulárnějších platforem sociálních médií pro sdílení fotografií a již jsme probrali spoustu instagramových triků a dalších funkcí. Existuje však jeden problém, kterému mnoho uživatelů Instagramu čelí (nebo se obává, že mu budou čelit) – zablokování někým na Instagramu. Pokud se vám tedy nedávno přestaly zobrazovat příspěvky od někoho, koho znáte nebo sledujete, a obáváte se, že jste mohli být zablokováni, zde je návod, jak zjistit, zda vás někdo zablokoval na Instagramu v roce 2022.

Vědět, zda vás někdo zablokoval na Instagramu (2022)

Existuje několik způsobů, jak zjistit, zda jste byli na Instagramu zablokováni. Existuje však také mnoho metod, které ve skutečnosti nefungují. V tomto článku probereme jak skutečné způsoby, jak zjistit, zda vás někdo na Instagramu zablokoval, tak věci, kterými byste neměli ztrácet čas. Jako vždy můžete ke snadnému procházení tohoto článku použít níže uvedený obsah.

Pracovní metody, jak zjistit, zda jste byli zablokováni na Instagramu

1. Vyhledejte jejich uživatelské jméno

Pojďme se zbavit základů. Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda vás někdo zablokoval, je vyhledat jeho profil. Chcete-li to zkontrolovat, přejděte do sekce Hledat a zadejte uživatelské jméno osoby do vyhledávacího pole. Pokud nevidíte jejich uživatelské jméno, existuje možnost (více o tom v další části), že vás zablokovali. Podívejte se na srovnání obrázků níže.

Uživatel byl zablokován (vlevo) vs. Uživatel nebyl zablokován (vpravo)

2. Zkontrolujte Profil na webu Instagramu

Hledání uživatelského jména není nezvratným důkazem, že vás daná osoba zablokovala. Je možné, že se dotyčná osoba rozhodla deaktivovat nebo smazat svůj instagramový účet. Proto je čas, abyste si nasadili detektivní brýle a pustili se hlouběji. Jak to udělat, ptáte se? No, připojte jejich jméno k URL Instagramu a otevřete URL v prohlížeči, kde nejste přihlášeni. Je důležité se ujistit, že nejste přihlášeni k Instagramu. Pokud jste někdo, kdo používá Instagram z webového prohlížeče, stačí otevřít novou anonymní kartu a zkontrolovat. Adresa URL by měla vypadat takto:

https://www.instagram.com/insert_fancy_username_here/

Pokud se jejich profil zobrazí zde a nezobrazí se, když jste přihlášeni, můžete si být jisti, že vás zablokovali. I když mají soukromý účet na Instagramu, uvidíte jej s textem „Účet je soukromý“. Toto je jistá strategie, jak zjistit, zda má daná osoba aktivní účet na Instagramu.

  Jak rychle vypnout otravná upozornění na iPhonu nebo iPadu

Pokud daná osoba smazala nebo deaktivovala svůj účet, zobrazí se stránka s textem „Je nám líto, tato stránka není dostupná“. Podle této strategie si můžete být jisti, zda daná osoba smazala svůj účet nebo vás právě zablokovala. Můžete si také půjčit telefon svého přítele a vyhledat jméno osoby z jeho účtu na Instagramu, ale nedoporučuji to dělat, když můžete veškerou práci dělat sami, aniž byste zanechali stopy.

3. Zkontrolujte Profil v aplikaci Instagram

Pokud máte přístup k profilu osoby ze starých komentářů nebo prostřednictvím DM, zkontrolujte počet příspěvků. Pokud zobrazuje určitý počet příspěvků v počtu příspěvků a ve zdroji zobrazuje „Zatím žádné příspěvky“, znamená to, že vás zablokovali. V případě, že nejste zablokováni, uvidíte všechny jejich příspěvky.

Blokovaný účet Insta vs normální účet

4. Vyhledejte jejich profil prostřednictvím vzájemného přítele

Pokud si myslíte, že vás váš přítel zablokoval na Instagramu a chcete své podezření potvrdit, můžete požádat společného přítele, aby si vyhledal svůj profil. Je to dobrý způsob, jak zajistit, aby právě nedeaktivovali nebo nesmazali svůj účet. Pokud váš přítel vidí svou profilovou stránku, fotografie a videa atd., znamená to, že jste byli zablokováni.

FYI: Metody, které nefungují

1. Odeslat zprávu

Zatímco Snapchat při pokusu o odeslání SMS někomu, kdo vás zablokoval, zobrazí chybu „Nepodařilo se odeslat – Klepnutím to zkuste znovu“, Instagram ne. Vyžaduje to poměrně jemný přístup. Blokovaná osoba může nadále odesílat zprávy, ale žádná z těchto zpráv se k příjemci nedostane. Jsem si jistý, že to mezi lidmi muselo způsobit docela velké drama, ale právě tohle Instagram nabízí a je dobré si to uvědomit.

  Co znamená „ITT“ a jak jej používáte?

Zprávy odeslané po zablokování nejsou na druhý účet přijímány

V případě, že by vás zajímalo, ne, zprávy, které jste odeslali, se nezobrazí, i když se vás daná osoba později rozhodne odblokovat. Jak můžete vidět níže, po odblokování účtu jsem neobdržel nové zprávy, které jsem odeslal dříve. Toto je instagramový tip, který by si měl každý uvědomit. Skupinové zprávy se k nim navíc nedostanou, pokud je posíláte vy.

2. Zkontrolujte jejich zobrazený obrázek

Na rozdíl od WhatsApp, kde obrázek na displeji jen zmizí, nebudete vědět, zda vás někdo zablokoval kontrolou jeho obrázku na displeji. Instagram bude stále zobrazovat profilový obrázek, i když vás daná osoba zablokovala. To je tedy něco, co byste měli mít na paměti, když se snažíte zjistit, zda vás daná osoba nezablokovala.

Zjistěte, zda vás někdo neomezoval na Instagramu

Nyní, když jste všichni dohnali základy, je čas prodiskutovat komplikovanou část – omezení účtu, známé také jako stínový zákaz. Instagram nedávno přidal funkci omezení, která uživatelům pomůže umlčet zneužívající účty. Zatímco Instagram implementoval funkci s dobrým úmyslem omezit negativní interakce na platformě, někteří lidé ji začali používat jako alternativu k blokování osoby.

Když máte omezení, všechny vaše komentáře procházejí systémem kontroly. Druhá osoba může komentář zobrazit a schválit, smazat ho nebo ignorovat. Příjemce navíc nebude dostávat žádnou formu oznámení a všechny vaše přímé zprávy budou v sekci Žádosti o zprávy.

Abyste věděli, zda vás někdo omezil, existují dva způsoby. Pokud nevidíte stav aktivity osoby, se kterou si posíláte textové zprávy, zatímco jste stav aktivity nezakázali, podívejte se na účet společného přítele. Mějte na paměti, že váš přítel by také neměl deaktivovat stav aktivity. Pokud vidíte stav jejich aktivity z účtu svého přítele a ne z vašeho, daná osoba vás omezila.

  Vintage Atari je úžasný meteorologický terminál v roce 2020

Dalším způsobem je zkontrolovat komentáře, které jste zveřejnili na jejich profilu. Pokud vidíte komentáře na svém konci a nevidíte všechny nebo některé komentáře z účtu vašeho přítele, znamená to, že daná osoba omezila váš účet a selektivně schvaluje komentáře.

Často kladené otázky

  • Jak poznáte, že jste byli zablokováni na Instagramu?

Můžete vyhledat jejich uživatelské jméno a zkontrolovat, zda vás daná osoba nezablokovala na Instagramu.

  • Jak to vypadá, když vás někdo zablokuje na Instagramu?

Když vás někdo zablokuje, neuvidíte příspěvky, které sdílel na Instagramu, a nemůžete si prohlížet jeho příběhy na Instagramu.

  • Je možné vidět, kdo vás zablokoval na Instagramu?

Neexistuje žádné konkrétní místo, kde byste viděli, kdo vás zablokoval. Můžete však použít metody, jako je vyhledávání uživatelského jména, abyste věděli, zda vás někdo zablokuje.

  • Co se stane, když vás někdo zablokuje na Instagramu?

Když budete zablokováni, nemůžete zobrazit jejich příběh a příspěvky. Vaše zprávy nebudou doručeny příjemci a nemůžete s danou osobou vést videochat.

  • Proč to říká 0 příspěvků na Instagramu, ale není blokováno?

Instagram často zobrazuje 0 příspěvků, když je účet druhé osoby soukromý.

  • Můžete požádat o sledování někoho na Instagramu, pokud vás zablokoval?

Ne, nemůžete žádat o sledování někoho, kdo si vás zablokoval na Instagramu.

  • Obdrží osoba po odblokování všechny textové zprávy, které jsem odeslal během blokace?

Ne, všechny zprávy, které jste odeslali během období blokování, jsou nenávratně pryč a daná osoba je neobdrží.

  • Mohu vidět něčí profil po zablokování?

Z vyhledávání to nevidíte, ale můžete k nim přistupovat ze starých komentářů nebo DM. Ani pak neuvidíte jejich příspěvky a příběhy.

Zjistěte, zda vás na Instagramu zablokovali

No, to jsou metody, které můžete použít, abyste zjistili, zda vás někdo zablokoval na Instagramu. Probrali jsme také způsoby, jak můžete zkusit zjistit, zda vás někdo omezoval, spolu s některými metodami, o kterých se tvrdí, že fungují, ale ve skutečnosti vám vůbec nepomohou. Podařilo se vám tedy zjistit, zda vás někdo na Instagramu zablokoval? Dejte nám vědět do komentářů.

x