Jak zkontrolovat a obnovit svůj hacknutý účet na Facebooku

S více než 2,93 miliardami uživatelů, kterým lze ukrást informace, je Facebook jedním z největších cílů hackerů. Hackeři se každý den snaží proniknout do uživatelských účtů, aby ukradli osobní údaje, spamovali reklamy a nabídky nebo špehovali někoho důležitého. nevěříš mi? Zkuste vyhledat „Hack Facebook Account“ na Google a uvidíte desítky webů nabízejících služby hackování účtů Facebook. Takže ano, existují desítky způsobů, jak hacknout účet na Facebooku a profesionální hacker se může snadno dostat do účtu průměrného uživatele, který si není vědom nejlepších postupů zabezpečení účtu. Pokud jste si všimli něčeho neobvyklého u svého účtu na Facebooku, je velká šance, že byl hacknut. Nebojte se, v tomto článku podrobně popisujeme několik způsobů, jak zjistit, zda je váš účet na Facebooku hacknutý, kroky k jeho obnovení a tipy, jak váš účet lépe zabezpečit. S tím řečeno, pojďme se ponořit!

Zjistěte, zda je váš účet na Facebooku hacknutý (2022)

Pokud si myslíte, že se někdo snaží slídit váš účet na Facebooku a přitom zůstat nízko, můžete vyzkoušet následující způsoby, jak zjistit, zda je váš účet hacknutý nebo ne.

Zkontrolujte upozornění na Facebook a e-maily

Pokud Facebook najde nějakou podezřelou aktivitu nebo se přihlásíte k vašemu účtu, obdržíte upozornění s výzvou k zabezpečení. Je důležité toto upozornění nepřehlédnout. Chcete-li zkontrolovat neobvyklou aktivitu účtu, postupujte takto:

Podezřelá aktivita

Osoba, která hackla váš účet na Facebooku, jej pravděpodobně používá k nějakému škodlivému účelu, jako je spamování vašich přátel nebo zveřejňování reklam všude. Pokud najdete nějakou aktivitu, kterou jste neprováděli, je velká šance, že váš účet byl napaden. Naštěstí můžete všechny své aktivity na Facebooku zkontrolovat na stránce Protokol aktivit.

Chcete-li tuto stránku otevřít na ploše, klikněte na šipku dolů v pravém horním rohu a přejděte na Nastavení a soukromí -> Protokol aktivity.

Otevře se stránka, kde uvidíte všechny své nedávné aktivity. Pokud najdete nějakou aktivitu, kterou si nepamatujete, je pravděpodobné, že k vašemu účtu na Facebooku má přístup někdo jiný. Chcete-li si být jisti, můžete zkontrolovat aktivní relace svého účtu pomocí pokynů v další části.

Přihlašovací relace

Facebook uchovává kompletní protokol o všech relacích vašeho účtu na všech zařízeních, ke kterým jste se přihlásili. Můžete se podívat na tyto relace a zjistit, zda je váš účet přihlášen ze zařízení, které neznáte, nebo z místa, které jste nenavštívili. Chcete-li zobrazit své přihlašovací relace, postupujte takto:

 • Chcete-li získat přístup ke svým minulým relacím přihlášení, klikněte na šipku dolů a přejděte na Nastavení a soukromí -> Protokol aktivit.
  Jak zabránit Facebooku, aby vás sledoval ve Firefoxu

 • Poté přepněte na „Aktivní relace“ v části „Zaprotokolované akce a jiná aktivita“ z levého postranního panelu a zobrazte všechny své aktivní relace Facebooku.

 • Zde byste měli vidět svou aktuální relaci a všechny předchozí relace z různých zařízení. Zde můžete vidět IP adresu zařízení, operačního systému a prohlížeče. Dále uvidíte podrobnosti o tom, kdy relace začala a kdy byla naposledy aktualizována. Poté zkontrolujte, zda neexistuje nějaká relace, kterou neidentifikujete. Pokud nějaké najdete, klikněte na svislou ikonu tří teček vedle něj a odhlaste se z relace.

 • Kliknutím na ikonu se třemi tečkami se zobrazí tlačítko „Odhlásit se“. Po odhlášení z podezřelé relace postupujte podle níže uvedených pokynů ke změně hesla a zabezpečení účtu.

Obnovte účet a změňte heslo

Jakmile je váš účet napaden, bude hacker buď tiše sledovat vaši aktivitu, nebo změní přihlašovací údaje k účtu, aby vás z vašeho účtu zablokoval. Zde je to, co musíte udělat v jakémkoli scénáři:

Změňte heslo a získejte zpět přístup ke svému účtu

V případě, že hacker změnil vaše heslo k Facebooku a vy jste uzamčeni, můžete heslo snadno obnovit a resetovat pomocí své e-mailové adresy připojené k vašemu účtu. Postupujte podle následujících kroků:

 • Chcete-li začít, navštivte přihlašovací stránku Facebooku (navštívit) a klikněte na „Zapomněli jste heslo? knoflík.

 • Na další stránce musíte pomoci Facebooku najít váš účet. Chcete-li tak učinit, můžete zadat svůj e-mail nebo telefonní číslo. Zadejte některý z těchto údajů a kliknutím na „Hledat“ identifikujte svůj účet na Facebooku.

 • Jakmile najdete svůj účet, Facebook zobrazí několik možností, jak obnovit heslo a získat zpět přístup. Zde můžete buď získat resetovací kód na svou e-mailovou adresu nebo na své telefonní číslo, abyste změnili heslo. Použijte kteroukoli z těchto možností ke snadnému resetování hesla a opětovnému přístupu k účtu. Pokud již nemáte přístup ke svému propojenému e-mailu nebo telefonnímu číslu, klikněte na „Už k nim nemáte přístup?“.

 • Facebook vám doporučí, abyste se znovu pokusili přihlásit ke svému účtu pomocí svého hesla. Pokud to nepomůže, klikněte na tlačítko „Nemám přístup ke svému e-mailovému účtu“.

 • Facebook vám nyní zobrazí výzvu, že nemůže potvrdit váš účet. Stále však existuje naděje na obnovení účtu. Navštivte portál přihlašovací identity Facebooku z telefonu nebo prohlížeče, který jste dříve používali k přihlášení na Facebook.

 • Facebook vás poté požádá o zadání jakékoli e-mailové adresy, ke které máte přístup, aby vás prostřednictvím ní mohl kontaktovat a problém vyřešit. Zadejte svou e-mailovou adresu a klikněte na „Pokračovat“.

 • Na další stránce budete muset poskytnout státem vydaný průkaz totožnosti s fotografií s jasně viditelným jménem, ​​fotografií a datem narození (musí se shodovat s vašimi údaji na Facebooku). Můžete nahrát svůj pas, řidičský průkaz, občanský průkaz nebo jiné podobné dokumenty, které by mohly prokázat vaši totožnost. Chcete-li dokument nahrát, vyfoťte jej nebo naskenujte a nahrajte jej pomocí tlačítka „Nahrát ID“. Po nahrání Facebook ověří a pomůže vám obnovit váš účet pomocí nové e-mailové adresy.
  Facebook pro vaše pohodlí upraví vaše heslo

Projděte bezpečnostní kontrolou

Nyní, když jste obnovili svůj napadený účet a máte k němu přístup, musíte zajistit, aby váš účet nebyl znovu napaden. Existuje mnoho způsobů, jak zabezpečit svůj účet na Facebooku, ale doporučuji použít funkci kompromitovaného účtu Facebooku, která by vás měla přimět znovu projít všechny možnosti zabezpečení. Nebojte se, je to automatický proces a nezahrnuje vás osobně mluvit s podporou Facebooku.

 • Nejprve přejděte na stránku Facebooku „Nahlásit kompromitovaný účet“ a klikněte na tlačítko „Můj účet je kompromitován“.

 • Pokud nejste přihlášeni ke svému účtu na Facebooku, zadejte svou e-mailovou adresu a kliknutím na „Hledat“ ji vyhledejte.

 • Nyní byste měli zadat své heslo k Facebooku a kliknutím na „Pokračovat“ se přihlaste ke svému účtu.

 • Vyberte přepínač „V tomto seznamu nevidím správnou možnost“ a kliknutím na „Pokračovat“ zabezpečte svůj účet.

 • Facebook nyní zobrazí svůj nástroj pro zabezpečení účtu. Klikněte na „Začít“ a pokračujte dále.

 • Po provedení rychlé analýzy vás Facebook vyzve ke změně hesla, kontrole e-mailové adresy a kontrole aplikací, které jste nedávno propojili se svým účtem. Kliknutím na „Pokračovat“ zkontrolujte nastavení účtu.

 • Nyní byste měli nastavit nové heslo pro svůj účet. Ujistěte se, že jste zvolili silné heslo, které obsahuje kombinaci abeced, čísel a speciálních znaků. K zapamatování můžete použít správce hesel. Klikněte na „Pokračovat“ pro potvrzení nového hesla.

 • Zkontrolujte e-mailové adresy propojené s vaším účtem na Facebooku a odstraňte ty, které nepoznáváte.

 • Nyní uvidíte aplikace, které jste propojili se svým účtem na Facebooku. Můžete vybrat ty, které již nepoužíváte, a kliknutím na „Odstranit“ je odpojit.

Výše uvedený proces by měl stačit k obnovení vašeho účtu na Facebooku po napadení a zároveň zajistit, aby hacker znovu nezaútočil. Zabezpečení Facebooku však není omezeno pouze na toto, takže pokračujte ve čtení, abyste svůj účet dále zabezpečili.

Zabezpečte svůj účet na Facebooku

Uvedli jsme několik užitečných tipů, kterými se můžete řídit, abyste zpřísnili zabezpečení účtu na Facebooku. Nemusíte nutně použít tato bezpečnostní opatření, ale pokud máte obavy o bezpečnost svého účtu a nechcete riskovat, postupujte podle těchto tipů:

1. Přidejte telefonní číslo

Přidání telefonního čísla je jedním z nejlepších a nejjednodušších způsobů, jak zabezpečit svůj účet. Umožní vám obnovit váš účet, i když je váš e-mail napaden hackery, a také vám umožní použít dvoufázové ověření Facebooku. Chcete-li přidat telefonní číslo, navštivte stránku Osobní údaje Facebooku a klikněte na „Vaše kontaktní údaje“.

Na další stránce klikněte na „Přidat mobilní telefon“ a přidejte a potvrďte své telefonní číslo.

2. Zapněte dvoufaktorové ověřování

Po přidání svého telefonního čísla si nezapomeňte na Facebooku nastavit dvoufaktorovou autentizaci (2FA). S dvoufaktorovou autentizací bude Facebook při přihlašování ke svému účtu požadovat kromě hesla také ověřovací kód. Jako metodu 2FA byste mohli použít SMS nebo vyhrazenou ověřovací aplikaci, ale já bych navrhoval druhou možnost.

  Jak používat Facebook Reactions

Chcete-li nastavit dvoufaktorové ověřování, přejděte na „Nastavení a soukromí -> Zabezpečení a přihlášení -> Dvoufaktorové ověření“. Podrobné pokyny najdete také v našem propojeném průvodci povolením dvoufaktorového ověřování na Facebooku.

3. Nastavte Upozornění na přihlášení

Můžete si vybrat, zda chcete dostávat upozornění na přihlášení, když Facebook zjistí, že se přihlašujete ze zařízení nebo prohlížeče, které obvykle nepoužíváte. Chcete-li nastavit upozornění na přihlášení, navštivte „Nastavení a soukromí -> Zabezpečení a přihlášení -> Získat upozornění na nerozpoznaná přihlášení“ a klikněte na tlačítko „Upravit“.

Můžete si vybrat, zda chcete dostávat upozornění na přihlášení prostřednictvím oznámení aplikace a e-mailů. Vyberte si ty, které vám vyhovují, a kliknutím na tlačítko „Uložit změny“ změny uložte.

Několik způsobů, jak mohou hackeři hacknout váš účet na Facebooku

Zde je několik způsobů, jak mohou hackeři a zákeřní herci proniknout do vašeho účtu na Facebooku, takže se ujistěte, že jste přijali správná opatření k ochraně vaší online identity. A tato opatření jsou:

 • Phishingové stránky: Hackeři si mohou vytvořit falešnou přihlašovací stránku na Facebook, a když tam zadáte své údaje, budou odeslány hackerovi místo Facebooku. Pokusy o phishing se obvykle provádějí prostřednictvím e-mailů a dalších způsobů komunikace. Pokud vám nedůvěryhodná osoba dá odkaz na přístup k Facebooku přes něj, nedělejte to. Váš prohlížeč může také zobrazit varování, abyste nevstoupili.
 • Keyloggery: Keyloggery jsou software, který dokáže zaznamenávat stisknuté klávesy, které provedete na klávesnici, takže při psaní ukradnou vaše uživatelské jméno, heslo a další citlivé informace. Obvykle se instalují se stínovými programy, ale hackeři je mohou nainstalovat i vzdáleně, pokud získají přístup k vašemu počítači. Použijte tedy dobrý antivirový program k identifikaci a zastavení keyloggerů a zkuste použít správce hesel, jako je Lastpass, k automatickému zadávání hesel namísto jejich psaní na klávesnici.
 • Nikdy se nevzdávejte svého hesla sami: Mnoho podvodníků vás může požádat o vaše přihlašovací údaje k Facebooku, aby vám dali dárky, herní mince a další pobídky. Nikdy se nevzdávejte svých informací, i když o ně požádá takzvaný zaměstnanec Facebooku. Pokud byste svůj účet na Facebooku hackli tímto způsobem, bez režimu pro jeho obnovení, můžete nadobro ztratit svůj účet na Facebooku.

Snadno obnovte svůj hacknutý účet na Facebooku

Pokud jste pozorně dodržovali výše uvedené kroky, měli byste nyní znovu používat svůj účet na Facebooku. Pokud je účet skutečně váš, jeho obnovení není nemožné. Věci však mohou být trochu těžké v závislosti na tom, kolik informací o svém účtu máte v ruce. Pokud jste stále zablokováni ke svému účtu a zdá se, že nemůžete získat přístup ani pomocí výše uvedených pokynů, nezapomeňte se podívat na náš samostatný průvodce, jak obnovit zamčený účet Facebook. Pokud máte stále nějaké pochybnosti, neváhejte se vyjádřit níže a někdo z našeho týmu vám pomůže.

x