Jak zkontrolovat stav AppleCare na vašich zařízeních Apple

Bez ohledu na to, zda je vaše zařízení Apple v původní záruční době AppleCare nebo se vztahuje AppleCare+, prvním krokem k opravě může být kontrola aktuálního pokrytí. Zde je návod, jak zkontrolovat, co je zahrnuto a co ne.

Jak se mnoho lidí v průběhu let naučilo, nechat si opravit zařízení Apple mimo AppleCare může být nákladné úsilí, zejména vzhledem k současnému stavu opravitelnosti notebooků. Nic není levné, když je to celé nalepeno nebo připájeno na logickou desku, takže budete pravděpodobně doufat, že vaši kartu opravy převezme Apple. Pokud ne, věci se mohou prodražit a rychle.

  Jak ukládat soubory do cloudu zdarma pomocí Ice Drive na Linuxu

Naštěstí je kontrola pokrytí AppleCare poměrně jednoduchá a všechna svá zařízení můžete zkontrolovat na jednom místě.

Aktualizace: Nyní můžete přejít do Nastavení > Obecné > Informace a zobrazit informace o záruce. Tato možnost byla přidána v iOS 12.2, vydaném 25. března 2019. Pokud AppleCare nemáte, zobrazí vám stav omezené záruky vašeho iPhonu nebo iPadu.

Jak zkontrolovat stav AppleCare pro jedno zařízení

Existuje několik různých cest, kterými se můžete vydat, pokud chcete zkontrolovat pokrytí AppleCare pro jedno zařízení. Jeden vyžaduje, abyste měli po ruce sériové číslo zařízení, ale lze to provést z jakéhokoli počítače s webovým prohlížečem a připojením k internetu. Druhý zahrnuje stažení aplikace pro iPhone nebo iPad.

  Co znamená „NVM“ a jak jej používáte?

Pokud znáte sériové číslo příslušného zařízení, přejděte na checkcoverage.apple.com a zadejte sériové číslo do příslušného pole. Budete také muset vyplnit bezpečnostní kód, abyste prokázali, že jste člověk.

Po dokončení klepněte na tlačítko „Pokračovat“ a zobrazí se informace o vašem zařízení, včetně toho, zda se na něj vztahuje AppleCare nebo AppleCare+.

Jak zkontrolovat stav AppleCare pro všechna vaše zařízení

Pokud byste raději viděli všechna svá zařízení na jednom místě, bez zadávání jakýchkoli sériových čísel, stáhněte si aplikaci „Apple Support“ z App Store a přihlaste se pomocí svého Apple ID. Po přihlášení klepněte na ikonu svého účtu v horní části obrazovky.

Po načtení obrazovky klepněte na „Zkontrolovat pokrytí“.

  Získejte rychlé vyhledávání a výběr složek při uložení záložky [Chrome]

Zobrazí se obrazovka, na které se zobrazí každé zařízení spojené s vaším Apple ID, a také poznámka, zda je aktuálně zahrnuto do AppleCare nebo AppleCare+. Klepnutím na zařízení zobrazíte další informace o něm.