Jak zkontrolovat, zda váš Chromecast stále získává aktualizace

Google spustil první generaci Chromecastu již v roce 2013 a stále dostává bezpečnostní aktualizace – ale to je vše. Jak potvrdil Google 9To5Google, tento původní Chromecast nezíská nové funkce. Možná je čas na upgrade, pokud máte starý.

Kontrola, zda máte Chromecast první generace, je jednoduchá. Můžete se podívat na samotný hardware Chromecastu nebo si na svém smartphonu stáhnout aplikaci Google Home.

Podívejte se na generaci svého Chromecastu

Pokud si z hlavy nepamatujete, stačí se podívat za televizor a zjistit, který z nich je zapojen do portu HDMI televizoru.

První generace Chromecastu byla spíše tyčí se zaobleným koncem, zatímco druhá generace a novější Chromecasty jsou plný kruh.

Na fotografii níže je Chromecast vlevo Chromecast první generace. Pokud váš Chromecast vypadá jako ten nalevo a ne ty napravo, máte starší Chromecast, který přijímá pouze bezpečnostní aktualizace, nikoli nové funkce.

Najděte verzi svého Chromecastu z telefonu

Můžete také zkontrolovat prostřednictvím aplikace Google Home na svém mobilním zařízení. Ujistěte se, že je váš telefon nebo tablet připojen ke stejné síti Wi-Fi, kterou používá váš Chromecast, a poté otevřete aplikaci Google Home pro Android, iPhone nebo iPad.

Klepněte na Chromecast, jehož verzi chcete najít.

Klepněte na ikonu Nastavení ve tvaru ozubeného kola v pravém horním rohu obrazovky.

Přejděte dolů do dolní části této obrazovky a podívejte se na číslo „Verze firmwaru Cast“ ve spodní části obrazovky.

Pokud je to 1.36, používáte Chromecast první generace. Pokud je to 1.40 nebo novější, používáte Chromecast druhé generace nebo novější. Nejnovější verze firmwaru přidružené ke každému Chromecastu můžete zkontrolovat na stránkách Google Verze firmwaru Chromecastu webová stránka.

Měli byste upgradovat svůj starý Chromecast?

Pokud používáte Chromecast první generace, upgrade může být dobrý nápad. Nové Chromecasty dostanou nejen nové softwarové funkce, ale také vylepšený hardware.

Například Chromecast první generace je kompatibilní pouze s 2,4 GHz Wi-Fi sítěmi, zatímco všechny ostatní Chromecasty jsou kompatibilní s 2,4 GHz i 5 GHz Wi-Fi sítěmi. Druhá generace Chromecastu přidala také podporu pro 802.11ac Wi-Fi. Modely Chromecast Ultra nabízejí podporu 4K a jsou jedinými Chromecasty kompatibilními s připravovanou službou Google pro streamování her Stadia. Chromecast třetí generace nenabízí 4K, ale dokáže přehrávat 1080p video rychlostí až 60 FPS (snímků za sekundu). První a druhá generace Chromecastů podporují pouze přehrávání 1080p videa rychlostí 30 FPS.

Stále jsou také levné. Původní Chromecast první generace byl uveden na trh za 35 USD v roce 2013 a Chromecast třetí generace je stále k dispozici za 35 USD. Pokud chcete a Chromecast Ultra, místo toho vás to bude stát 59 $.

Ale opravdu potřebujete upgradovat? Ne nutně. Pokud jste se svým Chromecastem spokojeni a funguje vám, není to tak, že by hrozilo bezpečnostní riziko – stále dostáváte aktualizace zabezpečení. Google řekl 9To5Mac, že ​​společnost bude „pokračovat v aktualizaci pomocí oprav chyb a zabezpečení“. Jen nečekejte, že získáte funkce jako skupiny řečníků bez budoucího nákupu nového hardwaru.