Jak zkopírovat hudbu do telefonu Android

Na cestách nemusíte opouštět svou hudební sbírku. Streamovací služby jako Spotify jsou skvělé, ale neměli byste platit za hudbu, kterou již vlastníte. Pokud chcete přenést hudbu do zařízení Android, postupujte takto.

Přenos souborů přes USB kabel

Nejjednodušší způsob přenosu hudby do zařízení Android je připojení k počítači pomocí kabelu USB. Svou sbírku pak můžete spravovat pomocí hudební aplikace, jako je např Fonograf jakmile budou soubory v telefonu.

Připojte zařízení k počítači a počkejte, až se objeví. V systému Windows by se měl objevit v části „Zařízení a jednotky“ v Průzkumníku souborů.

uživatelé macOS budou muset používat Android File Transfer. Stáhněte a nainstalujte jej do svého Macu a poté připojte své zařízení Android. Poté budete moci procházet obsah svého zařízení Android a kopírovat hudební soubory přímo do něj.

Android někdy přepne do výchozího režimu nabíjení, který vám brání v přístupu k systému souborů vašeho zařízení Android přes USB. Pokud váš počítač nerozpoznal vaše zařízení Android, zkontrolujte, zda je nastavení USB správné.

Vaše zařízení se vás může zeptat, co chcete udělat s připojením USB, když jej připojíte, místo toho, aby o tom rozhodovalo automaticky pomocí možností, jako je „Přenos souborů“. Na vašem zařízení může být formulováno trochu jinak, ale pokud k tomu dojde, vyberte tuto možnost. Jakmile jej váš počítač vyzvedne, můžete začít přesouvat soubory.

Nyní otevřete složku s hudbou a začněte přetahovat položky do zařízení Android, kam chcete uložit svou hudební sbírku. Tento proces může nějakou dobu trvat v závislosti na tom, kolik souborů se rozhodnete přenést.

Přenos pomocí jednotky Flash

K přenosu hudebních souborů z počítače do zařízení můžete také použít jednotku USB flash. Můžete buď použít a USB-C flash disk (pokud vaše zařízení Android používá USB-C) nebo použijte a Adaptér USB-C OTG (On The Go). abyste mohli připojit standardní USB flash disk.

Váš interní správce souborů v systému Android se může lišit, ale když připojíte úložiště USB, poskytne vám možnost (na liště oznámení) zobrazit soubory. Pokud ne, vyhledejte v zařízení aplikaci pro správu souborů (nebo si ji nejprve stáhněte, např Správce souborů Asus) a najděte svůj USB disk.

Většina správců souborů bude podporovat buď přímé přesouvání souborů, nebo jejich kopírování, aby zůstaly původní soubory nedotčené.

V Moje soubory Samsung aplikace, můžete například vybrat soubor nebo složku umístěnou na připojeném úložišti USB a v dolní části zvolit „Přesunout“ nebo „Kopírovat“.

Vyberte hudební soubory (nebo složku obsahující vaše soubory) a zvolte, zda je chcete zkopírovat nebo přesunout. Přesuňte se z úložiště USB do interního úložiště nebo na kartu SD a poté tam vložte nebo přesuňte soubory.

Vaše hudební soubory pak budou uloženy ve vašem zařízení a připraveny k přístupu v hudební aplikaci dle vašeho výběru.

Nahrát na Disk Google

S 15 GB bezplatného úložiště vám Disk Google nabízí nejjednodušší způsob, jak synchronizovat vaši hudební sbírku na všech vašich zařízeních, včetně Androidu a PC.

Aplikace Disk Google pro Android vám neumožňuje stahovat celé složky přímo do zařízení Android. Pokud nechcete stahovat soubory jeden po druhém, složku po složce, je nejjednodušší použít CloudBeats.

Použití hudební aplikace třetí strany pro Android vám umožňuje stahovat soubory do zařízení přímo od poskytovatelů cloudových úložišť, včetně z Disku Google a Dropboxu. Můžete použít alternativy jako CloudPlayer namísto.

Začněte nahráním hudby do Disk Google na webu. Klikněte na „Nový“ v levém horním rohu a vyberte „Nahrání souboru“ pro nahrání souborů jednotlivě nebo „Nahrání složky“ pro nahrání vaší hudební sbírky najednou.

Pokud chcete, můžete použít Zálohování a synchronizace Google pro synchronizaci souborů z vašeho PC. Stáhněte si instalační program, po dokončení instalace jej otevřete a poté klikněte na „Začít“. Budete požádáni o přihlášení ke svému účtu Google.

Po přihlášení vyberte hudební složky, které chcete synchronizovat s Diskem Google, kliknutím na „Vybrat složku“ a poté na „Další“.

V dalším kroku potvrďte, že chcete synchronizovat Disk Google s počítačem, a klikněte na „Start“. Vaše stávající soubory na Disku Google se začnou stahovat do počítače a vaše hudební sbírka se začne nahrávat na Disk Google.

Jakmile jsou soubory na svém místě, nainstalujte CloudBeats do svého zařízení Android, otevřete jej a přejeďte doleva na „Files“.

Klikněte na „Přidat cloud“ a vyberte Disk Google. Budete dotázáni, zda chcete CloudBeats povolit přístup k vašemu účtu Google – vyberte „Povolit“.

Poté uvidíte své soubory a složky na Disku Google v CloudBeats. Vyhledejte složku obsahující vaši hudební sbírku, stiskněte tlačítko nabídky (tři svislé tečky) a klikněte na „Stáhnout“.

Soubory se synchronizují s vaším zařízením. Svou hudební sbírku můžete přehrávat v CloudBeats nebo, chcete-li, po stažení souborů je můžete přehrávat prostřednictvím Hudby Google Play nebo jiné hudební aplikace pro Android.

Nahrát do Dropboxu

Pokud byste se raději drželi mimo ekosystém Google co nejvíce, ale líbí se vám myšlenka cloudového řešení pro vaši hudební sbírku, můžete místo toho použít službu jako Dropbox.

Dropbox je dodáván s 2 GB úložného prostoru zdarma – dostačující pro stovky skladeb. Stahování celých složek pomocí Dropboxu vyžaduje předplatné Dropbox Plus, takže stejně jako u Disku Google doporučujeme používat Dropbox s aplikací jako CloudBeats pokud nejste připraveni zaplatit za členství.

Nahrávání souborů do Dropboxu je snadné. Vydejte se na Web Dropbox, přihlaste se a klikněte na „Nahrát soubory“ nebo „Nahrát složku“ vpravo.

Pokud plánujete pravidelně synchronizovat soubory, může být jednodušší nainstalovat Dropbox do vašeho PC. Stáhněte a nainstalujte Dropbox a přihlaste se pomocí svého účtu.

Jakmile je nainstalována a jste přihlášeni, můžete začít přesouvat svou sbírku do složky v hlavní složce Dropboxu. Případně můžete změnit umístění složky Dropbox tak, aby odpovídalo složce, kterou aktuálně používáte pro svou hudební sbírku.

Uživatelé Windows mohou najít svou složku Dropbox tak, že přejdou na „C:Usersyour-usernameDropbox“ nebo výběrem „Dropbox“ na levém postranním panelu Průzkumníka souborů Windows.

Nahrání sbírky může chvíli trvat. Až budete hotovi, můžete pomocí CloudBeats přehrávat hudbu na svém zařízení Android.

Otevřete aplikaci CloudBeats, přejděte doleva na „Files“ a poté klikněte na „Add Cloud“.

Vyberte „Dropbox“ a poté se přihlaste pomocí svých přihlašovacích údajů k Dropboxu. Budete dotázáni, zda chcete dát CloudBeats přístup k vašim souborům a složkám Dropboxu, takže klikněte na „Povolit“.

V aplikaci by se pak měly objevit vaše složky Dropboxu. Vyhledejte složku obsahující vaši hudební sbírku, klikněte na možnost nabídky vedle složky a klikněte na „Stáhnout“.

Jakmile kliknete na tlačítko Stáhnout, začnou se stahovat vaše hudební soubory, připravené k přehrávání offline v CloudBeats nebo vaší preferované hudební aplikaci.

Bezdrátový přenos pomocí Airdroid

Pokud nemáte po ruce kabel USB, můžete použít AirDroid místo toho přenášet soubory mezi počítačem a zařízením Android.

Nainstalujte si aplikaci do zařízení Android a zaregistrujte si účet AirDroid (nebo se přihlaste, pokud jej již máte). Pak budete muset stáhněte si klienta AirDroid pro váš PC.

AirDroid podporuje Windows a MacOS, ale má také a webové rozhraní abyste mohli nahrávat soubory pomocí vašeho prohlížeče. Po stažení se přihlaste pomocí stejného účtu AirDroid jako vaše zařízení Android.

Jakmile se přihlásíte na obou zařízeních, mělo by se vaše zařízení Android zobrazit v části „Moje zařízení“ na vašem počítači. Pokud tak učiníte, klikněte na „Soubory“ v postranní nabídce.

Klikněte na „SD Card“ nebo „External SD“. „SD karta“ v tomto případě znamená vaše interní úložiště, zatímco „Externí SD“ je vaše externí SD karta. Klikněte pravým tlačítkem do oblasti složek a vytvořte novou složku výběrem „Nová složka“.

Přejmenujte to na něco zřejmého, jako je „Hudba“ nebo „Hudební sbírka“.

Otevřete Správce souborů Windows, vyberte soubory (i když ne složky, pokud máte pouze bezplatnou verzi AirDroid) a začněte je přetahovat do složky, kterou jste vytvořili v AirDroid.

AirDroid pak tyto soubory bezdrátově nahraje do vašeho zařízení Android. Až to bude hotové, budete k nim mít přístup v hudební aplikaci dle vašeho výběru.

Nahrajte do Hudby Google Play

Google vás rád udržuje připoutané ke službám Google a dříve jsme doporučovali Hudbu Google Play jako dobrý způsob, jak synchronizovat hudební sbírku se zařízením Android.

Poznámka: Hudba Google Play bude v blízké budoucnosti ukončena a „nakonec“ nahrazena službou YouTube Music.

Prozatím však můžete použít Správce hudby Google Play využít tohoto bezplatného úložiště 100 000 skladeb. Tento nástroj prohledá váš počítač a zkontroluje běžné složky (jako ty, které používá iTunes) nebo jakékoli složky, které osobně vyberete pro hudební soubory.

Když Správce hudby prohledá tyto složky, začne nahrávat vaše soubory do Hudby Google Play. Poté budete mít přístup ke své hudební sbírce prostřednictvím aplikace Hudba Google Play ve smartphonu nebo prostřednictvím počítače prostřednictvím aplikace Webová stránka Hudba Google Play.

Nemusíte zůstávat, abyste sledovali nahrávání své hudby, protože Správce hudby začne nahrávat okamžitě.

Po nahrání budou soubory dostupné ve vaší aplikaci Hudba Google Play.

Je důležité zdůraznit, že informace o tom, co se stane s vaší sbírkou, až Google ukončí Hudbu Play, nejsou v současné době k dispozici. Společnost pravděpodobně oznámí, zda budou vaše soubory přesunuty s vámi do YouTube Music, až bude oznámeno datum ukončení pro Hudbu Google Play.