Jak změnit barevné schéma vašeho Canva Design jedním kliknutím

Není třeba zdlouhavě měnit barvu každého prvku ve vašem projektu Canva. Tento nástroj během několika sekund aplikuje barevnou paletu na celý design.

Najít perfektní šablonu pro váš projekt v Canva je úleva, ale nutnost ručně upravovat desítky prvků může být noční můra. Tento šikovný trik vám ušetří čas a energii, pokud jde o rychlé přebarvování vzorů v Canva.

Krok 1: Vyberte šablonu

Pokud ještě nemáte vlastní projekt k úpravě, vyberte příslušnou šablonu z knihovny Canva, jak je vidět na domovské stránce. Pokud hledáte něco konkrétnějšího, můžete to vyhledat pomocí vyhledávací lišty. Klikněte na požadovanou šablonu a stiskněte Přizpůsobit tuto šablonu.

  9 hlavních technologických trendů, které utvářejí budoucnost kybernetické bezpečnosti

Krok 2: Vložte svůj obrázek

Po výběru šablony ji můžete upravit podle svých představ, bez ohledu na to, že ji ponecháte v konkrétním barevném schématu. Možná by stálo za to použít vrstvy v Canva, pokud navrhujete obzvláště složitý projekt. Všechny základní prvky lze upravit v pozdější fázi, takže se v tuto chvíli nemusíte starat o to, že je budete jednotlivě přebarvovat.

Jakmile budete mít svůj projekt s prvky připravený, přidejte do svého aktuálního návrhu obrázek s požadovaným barevným schématem. Můžete to provést přetažením obrázku přímo ze souborů na stránku projektu nebo můžete vybrat dříve použitý soubor na kartě Nahrávání vlevo.

Krok 3: Použijte své nové barvy

Nyní, když jste vložili odkaz na požadovanou paletu barev, klikněte pravým tlačítkem na obrázek a vyberte možnost Použít barvy na stránku. To by mělo automaticky použít nové barevné schéma z obrázku na váš návrh.

  Jak někoho zmínit ve skupinách iMessage na iPhonu a iPadu

Tato funkce funguje na jakémkoli prvku, který je v Canva přizpůsobitelný. Můžete si vybrat z velkého množství prvků pomocí výchozí nabídky Canva, nebo si můžete připravit barevně upravitelné prvky pomocí externích programů, jako je Adobe Illustrator.

Snadné použití barev v Canva

Díky tomuto rychlému nástroji nebyly úpravy barevného schématu vašich kreativních projektů v Canva nikdy jednodušší. Časy ručního výběru a přebarvování jednotlivých prvků jsou dávno pryč a nahradil je snadný a jednoduchý způsob, jak experimentovat se zábavnými barevnými kombinacemi.