Jak změnit Caps Lock vašeho Macu na extra modifikační klíč

Pokud nemáte sklony k řvaní na internetu, pravděpodobně Caps Lock příliš nepoužíváte. To je divné, protože je hned vedle spousty užitečných modifikačních kláves. Zde je návod, jak udělat Caps Lock stejně praktický jako ostatní.

Co můžete dělat s extra modifikačním klíčem?

Snad nejlepší věcí, kterou můžete udělat, je svázat plně vlastní klávesové zkratky. S použitím aplikace, jako je BetterTouchTool, můžete použít další modifikační klávesu k přidání prázdné tabulky klávesových zkratek, ke kterým můžete připojit akce. Pokud chcete při každém stisknutí Caps+B spustit skript shellu nebo otevřít novou kartu e-mailu, můžete to udělat.

Stejné vlastní klávesové zkratky můžete používat i bez Caps Lock, ale budete muset stisknout podivné kombinace, jako je Shift+Control+Command, abyste nezasahovali do výchozích zkratek. Díky této metodě bude každá aplikace, která vám umožňuje nastavit vlastní klávesové zkratky, podporovat nový modifikátor Caps Lock.

Můžete také znovu svázat existující zkratky a používat Caps Lock. Pokud vás obtěžuje nějaká příliš komplikovaná zkratka, můžete ji znovu spojit v nastavení klávesnice macOS, aby bylo snazší ji stisknout. Například klávesová zkratka v macOS pro pořízení snímku obrazovky výběru je Shift+Command+5, ale můžete ji znovu spojit s Caps+S.

Repurpose Caps Lock S Karabinou

Nyní neexistuje způsob, jak správně emulovat další modifikační klávesu, takže z důvodů kompatibility je lepším způsobem, jak tuto funkci získat, přemapovat Caps Lock tak, aby fungoval, jako byste mačkali klávesy Shift, Control, Option a Command současně. čas. Vzhledem k tomu, že se jedná o tak absurdní kombinaci, žádná aplikace nebude vyžadovat, abyste stisknuli každou z nich pro klávesovou zkratku, a nemělo by docházet k žádnému rušení.

To znamená, že přijdete o kombinace, jako je Caps Lock+Command, ale mělo by to fungovat jednoduše s jakoukoli jinou alfanumerickou klávesou. Caps Lock můžete přemapovat na další funkční klávesu, jako jsou klávesy F13-20, ale nemusí fungovat jako klávesová zkratka v každé aplikaci. Můžete také nativně přemapovat klávesu Caps Lock na Escape (nebo jakoukoli jinou modifikační klávesu), ale nepřidává to žádnou další funkci; jen přemístí klíč.

Aplikace, kterou použijeme k opětovnému spojení Caps Lock, je Karabiner, bezplatný nástroj pro přemapování klávesnice pro macOS. Stáhněte a nainstalujte aplikaci a otevřete předvolby. Na kartě „Složité úpravy“ přidejte nové pravidlo pomocí tlačítka v dolní části.

Obvykle s Karabinerem budete muset upravit JSON pro vaše nové pravidlo a přidat jej ručně. Ale jeden z příkladů, se kterými přichází, je přesně to, o co se snažíme, takže nemusíte provádět žádné další nastavení. Chcete-li přidat pravidlo do Karabiner, klikněte na „+ Povolit“ vedle „Změnit caps_lock na příkaz+ovládání+možnost+shift“.

Před přidáním pravidla se budete chtít ujistit, že je Caps Lock vypnutý, jinak zůstanete NAVŽDY KŘIČIT. Vždy můžete pravidlo vypnout a přepínat Caps Lock v budoucnu, ale toto konkrétní pravidlo nemá způsob, jak použít klíč jiným způsobem.

Pokud to chcete napravit, můžete kliknout na „importovat další pravidla z internetu“ a stáhnout si sadu „Změnit caps_lock“ z oficiální stránky.

Uvidíte novou kategorii pravidel a je tu jedna, která vám umožní používat Shift+Caps Lock jako běžnou klávesu Caps Lock. Tento můžete povolit a odstranit starý, abyste jej nahradili.

Skutečný hyperklíč

The Vylepšení Capslock pravidla si zde zaslouží zmínku. Zatímco přemapování Caps Lock na každý jiný modifikátor poskytuje čistý štít pro nové klávesové zkratky, tato sada pravidel najde využití pro každou klávesu. Ve výchozím nastavení ukládá mapy každému modifikátoru jako předchozí metoda, ale navíc má povoleno několik kategorií klávesových zkratek, takže můžete zakázat jednotlivé sekce, které se vám nelíbí, a poskytnout vám prostor pro přizpůsobení.

Můžete jej importovat stejným způsobem, jakým byste importovali jakékoli jiné pravidlo do Karabiner, nebo můžete navštívit stránku instalační URL ve svém prohlížeči a zvolte jej otevřít v Karabiner.