Jak změnit heslo na Chromebooku

Je dobrým zvykem pravidelně měnit heslo. To platí zejména pro Chromebooky, protože k přihlášení používáte svůj účet Google. Naštěstí je změna hesla na Chromebooku docela snadná.

Pokud používáte Chromebook, je velká šance, že služby Google používáte na svých dalších zařízeních. Můžete si například napsat dokument Google na Chromebooku a poté si jej přečíst později na iPadu, mobilním telefonu nebo jakémkoli jiném zařízení. To vše se děje prostřednictvím vašeho účtu Google a ke všem souborům na Disku Google se dostanete pomocí jediného hesla.

Svůj účet Google používáte také k přihlášení do Chromebooku a změnou hesla na Chromebooku se změní i pro váš účet Google. Až budete příště používat služby Google na jiném zařízení, budete vyzváni k přihlášení pomocí nového hesla.

  Jak přepnout z Bash na Fish Shell v Linuxu

Jak změnit heslo na Chromebooku

Začněte otevřením nového okna prohlížeče Chrome.

V pravém horním rohu vyberte svou profilovou fotku a poté vyberte Účet Google.

Vyberte Přihlášení a zabezpečení.

Posouvejte se dolů, dokud neuvidíte část Přihlášení do Googlu, a poté vyberte „Heslo“.

Zadejte své současné heslo.

Potvrďte svou dvoufaktorovou autentizační metodu.

Zadejte a potvrďte své nové heslo. Budete se chtít ujistit, že heslo je silné, nebo ještě lépe vygenerované správcem hesel. Vyberte „Změnit heslo“.

Vyskakovací okno vám dá vědět, že budete odhlášeni ze svého účtu Google na jiných zařízeních. Na svém aktuálním Chromebooku zůstanete přihlášeni, a pokud jako metodu dvoufaktorového ověření používáte výzvu Google na svém smartphonu, můžete se rozhodnout zůstat přihlášeni i v tomto telefonu. Vyberte „OK“.

  Nastavte jas obrazovky iPhonu na mnohem nižší hodnotu, než povoluje Apple

A je to! Na ostatních zařízeních se budete muset přihlásit pomocí nového hesla; pak bude vše fungovat jako předtím!