Jak změnit výchozí jazyk systému v systému Windows 11

S ohledem na rozsah Windows na trhu s operačními systémy pro stolní počítače nabízí Microsoft řadu jazyků v operačním systému, takže uživatelé na celém světě mohou používat Windows v jazyce, který jim vyhovuje. Stejně jako předchozí verze Windows vám také Windows 11 umožňuje změnit jazyk systému a v tomto článku vás provedeme kroky, které se týkají změny výchozího jazyka systému Windows 11.

Změna jazyka ve Windows 11 (2022)

Změňte jazyk Windows 11 v Nastavení

1. Otevřete aplikaci Nastavení a v levém postranním panelu přepněte na kartu „Čas a jazyk“. Když jste zde, vyberte „Jazyk a oblast“ a změňte jazyk vašeho systému.

  Oprava Fallout 4 Script Extender nefunguje ve Windows 10

2. Dále klikněte na „Přidat jazyk“ a přidejte nový jazyk.

3. Nyní uvidíte seznam všech podporovaných jazyků. Vyberte preferovaný jazyk a klikněte na „Další“.

4. Na obrazovce jazykových předvoleb zaškrtněte políčko „Nastavit jako jazyk zobrazení Windows“ a klikněte na tlačítko „Instalovat“. A to je vše! Úspěšně jste upravili jazyk systému na počítači se systémem Windows 11.

Zakažte synchronizaci jazyků s účtem Microsoft

Když změníte jazyk systému v počítači, předvolba se synchronizuje na všech zařízeních přidružených k vašemu účtu Microsoft. Tuto synchronizaci však můžete zakázat, abyste mohli používat preferovaný jazyk na různých počítačích. Chcete-li zakázat synchronizaci jazyka se svým účtem Microsoft, postupujte podle následujících kroků.

  Otevřete Google Keep nebo Evernote z tlačítka Poznámka v Centru akcí [Windows 10]

1. Otevřete aplikaci Nastavení a v části „Účty“ vyberte „Zálohování systému Windows“.

2. Rozbalte část „Zapamatovat si moje předvolby“, zrušte zaškrtnutí možnosti „Předvolby jazyka“ a máte hotovo. Nyní můžete na svých zařízeních s Windows 11 používat různé jazyky.

Změňte jazyk klávesnice ve Windows 11

1. Otevřete aplikaci Nastavení, v levém postranním panelu přepněte do sekce „Čas a jazyk“ a v pravém podokně vyberte „Psaní“.

2. Dále klikněte na „Pokročilá nastavení klávesnice“ a vyberte nový jazyk klávesnice ve Windows 11.

3. Vyberte si preferovaný jazyk ze seznamu dostupných jazyků a je to. Nyní můžete začít psát ve zvoleném jazyce. Jako vedlejší poznámku můžete zaškrtnout první metodu přidání nových jazyků do počítače.

  Jak přidat důvěryhodné úložiště v PowerShell ve Windows 10

4. Pokud často přepínáte mezi jazyky klávesnice, můžete povolit přepínač jazyků na hlavním panelu. Stačí zaškrtnout políčko „Použít panel jazyků na ploše, když je k dispozici“ v části „Pokročilá nastavení klávesnice“ na počítači se systémem Windows 11. A pokud vás přepínač jazyků ve Windows 11 obtěžuje, můžete jej vypnout pomocí odkazovaného průvodce.

Přepněte na preferovaný jazyk ve Windows 11

No, tady to máte! Takto můžete změnit jazyk systému ve Windows 11. Možnost změny jazyků je vhodná pro bilingvní lidi nebo prostě pro každého, kdo nechce používat angličtinu k navigaci v počítači. Když už jste u toho, nezapomeňte se podívat na naše další průvodce Windows 11, jak přizpůsobit gesta touchpadu a deaktivovat zvýraznění vyhledávání.

x