Jak změnit, zda nové konverzace iMessage používají vaše telefonní číslo nebo e-mailovou adresu

Když zahájíte novou konverzaci iMessage, nemusí pocházet z telefonního čísla nebo Apple ID, které očekáváte, což způsobí zmatek pro příjemce. Zde je návod, jak zajistit, aby nové konverzace používaly správné telefonní číslo nebo e-mailovou adresu.

Toto nastavení je součástí iOS a macOS již roky, ale ve výchozím nastavení nemusí být správně nastaveno. Pokud byste při zahájení nové konverzace iMessage raději použili svou e-mailovou adresu, budete se muset ujistit, že všechna vaše zařízení jsou správně nakonfigurována. Pokud tomu tak není, vystavujete se riziku fragmentace zpráv na straně příjemce, kdy lidé mohou mít více konverzací se stejnou osobou, ale používající dvě různá čísla nebo e-mailové adresy.

Právě tomuto potenciálu zmatku se Apple snažil zabránit prostřednictvím několika aktualizací, a i když jsou věci nyní nepochybně lepší než před pár lety, nic není dokonalé.

Zajistit, aby nové konverzace iMessage byly zahájeny s konzistentním číslem nebo e-mailovou adresou, je polovina úspěchu, takže zde je návod, jak zajistit, aby vaše zařízení byla na stejné vlnové délce.

Změnou čísla nebo e-mailové adresy začínají nové konverzace na iPhonu a iPadu

Chcete-li začít, otevřete aplikaci Nastavení a klepněte na „Zprávy“.

Dále přejděte dolů a klepněte na „Odeslat a přijmout“.

Na další obrazovce pod „Začít nové konverzace z“ uvidíte dostupné výchozí body pro nové konverzace iMessage. S největší pravděpodobností uvidíte své telefonní číslo a alespoň jednu e-mailovou adresu, počínaje vaším Apple ID. Klepněte na tu, od které chcete zahájit nové konverzace.

Změna čísla nebo e-mailové adresy nové konverzace začínají na Macu

Otevřete aplikaci Zprávy a na panelu nabídek klikněte na „Zprávy“ a poté na „Předvolby“.

Kliknutím na kartu „iMessage“ zobrazíte možnosti spojené se službou zasílání zpráv.

Nakonec klikněte na rozevírací pole pod „Začít nové konverzace z“ a vyberte číslo nebo e-mailovou adresu, kterou chcete použít.

Tím, že se ujistíte, že vaše nové konverzace iMessage používají správné telefonní číslo nebo e-mailovou adresu, můžete předejít nejasnostem pro příjemce. Pokud jste se někdy ocitli v několika konverzacích se stejnou osobou, bylo by dobré toto nastavení pro vás oba také zkontrolovat.