Jak znovu otevřít zavřené karty a Windows v Safari na Macu

Právě jste zavřeli kartu nebo okno Safari? Žádný problém – můžete to získat zpět. Stejně jako všechny moderní webové prohlížeče může Apple Safari pro Mac znovu otevřít zavřenou kartu nebo okno – pokud jste neprocházeli soukromě.

Prohlížení na kartách je možná to nejlepší, co se na internetu objevilo od dob Keyboard Cat, a pokud jste něco jako my, pravděpodobně máte otevřených více karet, než si kdy pamatujete. To bohužel někdy vede k tomu, co rádi nazýváme „The Purge“ – vyčištění karet, které má vždy nešťastný vedlejší efekt – zavření jedné karty, kterou jste absolutně chtěli nechat otevřenou.

Naštěstí o tom někdo v Applu přemýšlel a existuje šikovná možnost menu, která vrátí nedávno zavřené kartě její bývalou slávu. K dispozici je dokonce i klávesová zkratka!

Zde je samozřejmě třeba zvážit jedno upozornění. Pokud prohlížíte stránky v režimu soukromého prohlížení a poté zavřete kartu, máte smůlu. Žádné spamování správných tlačítek nebo kombinací kláves to nepřivede zpět. Promiňte! Vše se zahodí, jakmile zavřete kartu soukromého procházení. To zajišťuje, že vaše soukromé procházení zůstane soukromé.

Když to bude z cesty, zde je návod, jak získat ztracenou kartu zpět.

Obnovení poslední zavřené karty v Safari

Pokud jste právě zavřeli kartu a uvědomili jste si, že byste ji neměli, získat ji zpět je případ dvou kliknutí myší.

Chcete-li začít, klikněte na možnost „Historie“ na panelu nabídek v horní části obrazovky v Safari.

Dále klikněte na „Znovu otevřít poslední zavřenou kartu“.

Klikněte

Překvapte, když se karta znovu objeví.

Obnovení poslední zavřené karty pomocí klávesnice

Pokud velmi spěcháte, nemusíte ani klikat. Místo toho jednoduše stiskněte Shift ⇧ + Command (nebo Cmd) ⌘ + T a vaše karta bude obnovena do své bývalé slávy.

Zavřené karty můžete znovu otevřít také v Safari na iPhonu nebo iPadu.