Jak zobrazit datum konce životnosti Chromebooku

V životě vašeho Chromebooku nastane chvíle, kdy již nebude dostávat aktualizace od Googlu. Je to nevyhnutelné a může to být mnohem dříve, než si myslíte. Zde je návod, jak zobrazit plánované datum konce životnosti Chromebooku.

Google je transparentní ohledně zásad aktualizací, které má pro všechna zařízení se systémem Chrome OS. Každý počítač Chrome dostával od společnosti Google pravidelné aktualizace, dokud nedosáhne data vypršení platnosti automatických aktualizací (AUE). Přesný měsíc a rok, kdy všechny značky Chromebooků přestanou dostávat aktualizace, můžete vidět na Webová stránka zásad automatických aktualizací.

  Jak opravit chybu webu Netflix (nepodařilo se nám zpracovat váš požadavek)

Díky nedávnému přidání části Plán aktualizací do aplikace Nastavení systému Chrome OS je mnohem snazší sledovat, kolik času vám zbývá s Chromebookem, dokud jej Google nepovažuje za zastaralý.

Nejprve otevřete aplikaci Nastavení. Udělejte to kliknutím na hodiny v pravém dolním rohu, abyste otevřeli systémovou lištu a oznamovací panel. Odtud klikněte na ikonu ozubeného kola Nastavení.

Dále klikněte na ikonu nabídky hamburger a poté v dolní části nabídky vyberte „O Chrome OS“.

Zde můžete zjistit, jakou verzi Chrome OS používáte, aktualizovat Chromebook na nejnovější verzi nebo nahlásit problém. Ale prozatím klikněte na „Další podrobnosti“, abyste viděli plán aktualizací.

Klikněte

Pokud toto nastavení nevidíte, možná používáte starší verzi Chrome OS. Klepnutím na tlačítko „Zkontrolovat aktualizace“ získáte aktuální verzi.

  Jakou rychlost internetu skutečně potřebujete?

V části Plán aktualizací uvidíte datum AUE vašeho zařízení. Po tomto datu již nebudete dostávat automatické aktualizace softwaru a zabezpečení.

Pod sekcí

I když životnost automatických aktualizací vašeho Chromebooku může být neúprosná, v žádném případě to neznamená, že je po tomto datu zcela mrtvý. Pokud ještě nejste připraveni své zařízení zabít, sestavili jsme několik možností, jak prodloužit životnost vašeho Chromebooku, když datum konce jeho životnosti vyprší.