Jak zobrazit kalendář aplikace Outlook v Kalendáři Google

Mít více kalendářů s různými schůzkami v každém z nich je jistá cesta k dvojitým rezervacím a hádce s někým, koho jste naštvali. Získejte lepší organizaci a spolehlivost tím, že se přihlásíte k odběru kalendáře Outlooku v Kalendářích Google.

K tomu budete potřebovat Outlook a Kalendář Google (což je celkem zřejmé), ale nebudete potřebovat žádné zásuvné moduly, doplňky, rozšíření ani nástroje třetích stran.

Microsoft i Google podporují formát iCal, což je zkratka pro „iCalendar“. Jde o otevřený standard pro výměnu informací o kalendáři a plánování mezi uživateli a počítači, který existuje již od konce 90. let. To znamená, že se můžete přihlásit k odběru iCals, pokud máte správný odkaz, což je metoda, kterou zde použijeme.

Sdílejte kalendář aplikace Outlook

Protože v Kalendáři Google budeme zobrazovat kalendář Outlooku, musíme nejprve získat odkaz z kalendáře Outlooku. V předchozích iteracích Outlooku bylo možné publikovat kalendář z klienta Outlook na notebooku, ale od představení Office 365 vám Microsoft umožňuje sdílet kalendář s lidmi mimo vaši organizaci pouze pomocí webové aplikace Outlook.

Přihlaste se do svého Účet Office 365 a přejděte do Outlooku kliknutím na spouštěč aplikací (devět teček v levém horním rohu) a výběrem ikony Outlooku.

Klikněte na Nastavení > Zobrazit všechna nastavení Outlooku.

Aplikace Outlook

Otevřete Kalendář > Sdílené kalendáře.

V sekci „Publikovat kalendář“ vyberte kalendář, který chcete sdílet (pokud máte nastaven pouze jeden kalendář, bude se jmenovat „Kalendář“), v druhém rozevíracím seznamu vyberte „Může zobrazit všechny podrobnosti“ a klikněte na „Publikovat“.

The

Tím se vytvoří dva odkazy: odkaz HTML a odkaz ICS. Odkaz HTML umožňuje lidem zobrazit váš kalendář v prohlížeči a odkaz ICS lidem umožní importovat váš kalendář do jejich kalendářového programu.

Klikněte na odkaz ICS a zobrazí se nabídka. Chcete-li odkaz zkopírovat do schránky, vyberte možnost „Kopírovat odkaz“.

Odkazy HTML a ICS s

Přidejte kalendář Outlooku do Kalendáře Google

Otevřít Kalendář Google a klikněte na znaménko „+“ vedle položky „Jiné kalendáře“.

Google

V zobrazené nabídce klikněte na „Z adresy URL“.

The

Vložte odkaz ICS, který jste zkopírovali z Outlooku, a klikněte na „Přidat kalendář“.

The

Ukončete Nastavení a zkontrolujte, zda byl kalendář přidán.

Kalendář se bude synchronizovat s vaším kalendářem Outlook, pokud zůstanete přihlášeni. Může trvat několik minut, než se změny v kalendáři Outlooku projeví v Kalendáři Google (nebo to může být téměř okamžité, v závislosti na tom, kdy Google hledá nové informace), ale vaše události Outlooku by se měly objevit docela rychle.

Přizpůsobení vzhledu a chování kalendáře

Váš kalendář je nyní synchronizován, ale aby byly věci trochu uživatelsky přívětivější, můžete změnit zobrazovaný název z neužitečného „Kalendář“ na něco jiného.

Nejprve najeďte myší na kalendář, klikněte na tři tečky, které se vedle něj zobrazí, a klikněte na „Nastavení“.

V textovém poli „Název“ v horní části stránky změňte název kalendáře na něco smysluplnějšího. Poté kliknutím na šipku zpět v levém horním rohu opusťte Nastavení.

Kalendář nyní zobrazuje vaše nové jméno.

Odeberte kalendář Outlooku z Googlu

Pokud najedete kurzorem na kalendář, objeví se „X“. Kliknutím na toto odhlásíte odběr kalendáře. Chcete-li se znovu přihlásit k odběru, budete muset tyto kroky zopakovat a znovu zadat adresu URL ICS.