Jak zobrazit nové e-maily v horní části vláken konverzace v Gmailu

Zobrazení konverzace Gmailu bylo přelomové, když se objevilo před 15 lety, ale vždy zobrazuje nové zprávy ve spodní části vlákna místo nahoře. To je pro některé dlouhodobé uživatele e-mailu nepříjemné. Zde je návod, jak to změnit.

Neexistuje snadná možnost, jak to změnit

Bohužel samotný Gmail neposkytuje žádnou snadnou možnost jedním kliknutím, která umístí všechny nové zprávy na začátek vlákna konverzace. Microsoft Outlook a Apple Mail ve výchozím nastavení zobrazují nové zprávy v horní části vlákna konverzace, ale nabízejí možnost umístit tyto zprávy na konec. Přejeme si, aby Gmail udělal totéž.

Ale i když to s Gmailem není tak snadné, jak bychom chtěli, stále existují způsoby, jak v Gmailu vidět nové e-maily.

Možnost 1: Vypněte zobrazení konverzace

Pokud vás zobrazení konverzace příliš nebaví, nejjednodušším řešením je jej vypnout. Pokud to uděláte, zobrazí se každý e-mail samostatně, nikoli společně ve vláknu konverzace. Toto je jediná vestavěná možnost pro zobrazení nové pošty v horní části doručené pošty.

Chcete-li deaktivovat zobrazení konverzace v Gmailu, klikněte na ozubené kolečko vpravo nahoře na webu Gmailu a poté klikněte na „Nastavení“.

Na kartě Obecné, která se otevře, přejděte dolů na možnost Zobrazení konverzace a poté vyberte „Zobrazení konverzace vypnuto“.

Přejděte dolů na konec stránky a klikněte na „Uložit změny“.

Pokud jste spokojeni s výsledkem, pak je váš problém vyřešen. Pokud však nechcete vidět každý nový e-mail jako vlastní zprávu, můžete zkusit další věci.

Druhá možnost: Použijte rozšíření prohlížeče

Pokud nechcete vypnout zobrazení konverzace, můžete si nainstalovat rozšíření prohlížeče, které upraví vzhled Gmailu ve vašem prohlížeči a zobrazí nové e-maily nahoře. Mnoho lidí doporučuje Gmail Reverse Conversation, který je dostupný pro oba Chrome a Firefox.

Toto rozšíření se nám líbí, protože funguje, ale také proto, že má a veřejně čitelné úložiště na Github, kde si můžete prohlédnout zdrojový kód rozšíření prohlížeče. Než ji nainstalujete, zprávy ve vláknech budou standardně zobrazovat nejnovější zprávu ve spodní části.

Po instalaci rozšíření se v horní části zobrazí nejnovější zpráva. Jako bonus jsou nyní nahoře také možnosti Odpovědět a Přeposlat.

To však bude fungovat pouze ve webových prohlížečích, do kterých jste rozšíření nainstalovali. Nebude se vztahovat na mobilní aplikaci Gmail.

Toto rozšíření funguje tak, že upravuje kód kaskádových stylů (CSS) Gmailu. Pokud jste ten typ člověka, který preferuje úpravu vlastních CSS, kde je to možné, můžete použít CSS, které používá rozšíření Gmail Reverse Conversation. To lze najít v jejich úložiště GitHub. Tento CSS můžete použít, protože dotyčný vývojář „Tomasz“ je laskavě licencoval jeho rozšíření pomocí an licence MIT který lidem umožňuje používat jeho součásti zdarma.

Třetí možnost: Použijte klienta pro stolní počítače, jako je Outlook nebo Apple Mail

Pokud chcete, aby se konverzace zobrazovala a nemůžete nainstalovat rozšíření nebo upravit CSS, poslední možností je přestat používat rozhraní Gmailu a místo toho začít používat jiného poštovního klienta. Outlook i Apple Mail zobrazí zobrazení konverzace s nejnovějšími nahoře, takže pokud ke svému Gmailu přistupujete prostřednictvím jednoho z těchto klientů, můžete získat tuto nepolapitelnou funkci.

Již dříve jsme vám ukázali, jak získat přístup k účtu Gmail prostřednictvím aplikací Microsoft Outlook a Apple Mail, takže se při nastavení řiďte těmito pokyny. V aplikaci Outlook můžete zajistit, že nové e-maily budou nahoře, když e-maily objednáte podle data přijetí. V Apple Mail přejděte na Mail > Předvolby > Zobrazení a změňte „Zobrazit nejnovější zprávu nahoře“.

Bohužel žádná populární mobilní poštovní aplikace – včetně Microsoft Outlook, Apple Mail na iPhonu a vlastní aplikace Gmail od Googlu – tuto možnost nemá zabudovanou. Mohou existovat některé méně známé e-mailové aplikace s touto funkcí, ale nenašli jsme žádnou dobrou -známé můžeme doporučit.