Jak zobrazit rychlostní limit na Google Maps

Navigační aplikace Google, Mapy Google, je bezplatná, uživatelsky přívětivá a dostupná uživatelům iOS i Androidu. Po celá léta si miliony uživatelů chytrých telefonů užívaly mnoha výhod navigační služby. Z tohoto důvodu Google neustále vylepšuje a přidává nové funkce.

Jednou z takových funkcí jsou rychlostní limity. Pokud jste někdy jeli po neznámé silnici a zajímalo vás, jaká je povolená rychlost, Google to úhledně umístil do spodního rohu aplikace Mapy. Tento článek vás naučí, jak povolit možnost Speed ​​Limit v obou operačních systémech.

Jak povolit omezení rychlosti na Androidu

Chcete-li povolit možnost Omezení rychlosti v Mapách Google, otevřete v telefonu aplikaci Mapy Google a postupujte podle těchto pokynů:

 • Otevřete aplikaci Mapy Google a klepněte na ikonu svého profilu v pravém horním rohu.
 • Klepněte na Nastavení.
 • Klepněte na Nastavení navigace.
 • Klepněte na přepínač vedle položky Rychlostní limity.
 • Nyní, když jsou vaše rychlostní limity zapnuté, měli byste také slyšet upozornění na měření rychlosti v Mapách Google. Když se nacházíte v oblasti, kde rychlostní limit klesá, Google Maps vás upozorní, že je před vámi rychlostní past.

  Když už budete v nastavení, nezapomeňte si zapnout i Tachometr. Spolu se značkou Omezení rychlosti v levém dolním rohu mapy uvidíte také svou vlastní přibližnou rychlost. Google uvádí, že je nejlepší ukázat vaši skutečnou rychlost, ale přesto je dobré zkontrolovat rychlost i na vašem vozidle.

    Jak automaticky přeložit webovou stránku v Microsoft Edge

  Jak povolit rychlostní limity na iOS

  Uživatelé iPhone neměli možnost omezení rychlosti po mnoho let. Naštěstí vývojáři Google přidali šikovnou funkci pro uživatele iPhone.

  Pokud máte iPhone, postupujte takto.

 • Otevřete Mapy Google a klepněte na ikonu svého profilu v pravém horním rohu.
 • Klepněte na Nastavení.
 • Klepněte na Navigace.
 • Klepněte na přepínač vedle Zobrazit rychlostní limity.
 • Poznámka: Pokud přepínač Speed ​​Limit nevidíte, aktualizujte svůj iOS a aplikaci Mapy Google.

  Nyní uvidíte ve spodním rohu mapy políčko rychlostního limitu.

  Nefungují rychlostní limity?

  Upozornění na omezení rychlosti v Mapách Google bohužel nejsou k dispozici ve všech oblastech. Pokud jste postupovali podle výše uvedených pokynů, ale dosud jste na obrazovce svého zařízení neviděli rychlostní limity, je to pravděpodobně proto, že funkce navigace pro vás není dostupná.

  Někteří uživatelé hlásili úspěch s aktualizací jazyka Map Google na angličtinu, pokud nedostáváte oznámení, takže to může stát za pokus.

  Další užitečné funkce

  Mapy Google jsou skutečnou navigací. Existuje spousta možností přizpůsobení, skrytých funkcí a nástrojů pro geoprostorové vyhledávání. Zde je několik, které se vám budou hodit.

  Offline mapy

  Jako většina uživatelů pravděpodobně přistupujete k Mapám Google na svém smartphonu. Ale co se stane, když nebude pokrytí? Žádný problém, Google vám pomůže.

  Vyberte cíl a klepněte na spodní část obrazovky. Klikněte na Stáhnout ve vyskakovacím okně a budete mít přístup k mapě (včetně trasy a firem) ze sekce stahování.

    Jak začít v „Animal Crossing: New Horizons“

  Spolujízda

  Mapy Google vám umožňují v aplikaci zobrazit možnosti sdílení jízd od Lyft a Uber. Vyberte cíl a klepněte na ikonu přivolání jízdy nebo na ikonu hromadné dopravy.

  Okamžitě se vám zobrazí všechna dostupná vozidla ve vaší oblasti, včetně odhadů jízdného a času, i když se tato služba může lišit v závislosti na vaší přesné poloze a vašem internetovém nebo datovém připojení.

  Cestování v čase

  Rozsáhlá sbírka snímků ve Street View vám umožňuje vidět, jak se ulice v průběhu času měnily. Chcete vidět, jak vypadalo vaše okolí dříve? Teď můžeš. Tento speciální stroj času je nyní k dispozici na všech místech a dostanete se k němu kliknutím na ikonu „stopky“.

  Historie polohy

  V závislosti na tom, jak dlouho používáte Mapy Google, můžete v lednu 2020 obdržet e-mail s odkazem na zobrazení historie polohy. V podstatě vás aplikace může sledovat po celý rok a během vašich jízd a připomene vám, kde jste byli.

  Někteří si mohou myslet, že je to roztomilý způsob, jak si zapamatovat výlety, nebo možná dokonce užitečný způsob, jak sledovat ujeté kilometry. Tyto informace můžete vidět na kartě „Historie polohy“ v aplikaci.

  Waze pro rychlostní limity

  Jak je uvedeno výše, Mapy Google nenabízejí funkci omezení rychlosti všude. Waze je další aplikace dostupná v obchodě Google Play, která uživatelům umožňuje vidět rychlostní limit a komunikovat s ostatními řidiči o nebezpečích na silnici. Pravděpodobně jste zvyklí na Google Maps, ale Waze je navigační aplikace vlastněná společností Google, která rozhodně stojí za vyzkoušení.

  Jakmile si aplikaci stáhnete do telefonu, můžete si nastavit účet se svými známými místy, preferencemi a dalšími. Zapněte rychloměr podle následujících pokynů:

    Jak skrýt příspěvek na Instagramu
 • Otevřete Waze a klepněte na Můj Waze ve spodní části.
 • Vyskočí podnabídka. Klepněte na ozubené kolečko Nastavení v levém horním rohu.
 • Nyní klepněte na Rychloměr.
 • Klepněte na Zobrazit rychlostní limit.
 • Umístěte modré zaškrtnutí vedle jedné z dostupných možností.
 • Tato aplikace umožňuje interakci s ostatními řidiči. Ať už na silnici uvidíte trosky nebo policistu, vy i ostatní můžete tyto informace aktualizovat a upozornit ostatní řidiče. Tato aplikace je k dispozici také uživatelům systému Android.

  Jakmile si nastavíte svůj účet, můžete vydělat korunu tím, že budete varovat ostatní řidiče a dostávat vlny nebo poděkování! Pokud vás zajímá dopravní zácpa, můžete zkontrolovat nebo přidat komentáře.

  Často kladené otázky

  Mapy Google jsou neocenitelným zdrojem pro každého, kdo cestuje nebo se potřebuje orientovat ve vzorcích provozu. Tuto sekci jsme zařadili, abychom odpověděli na další často kladené otázky.

  Nevidím možnost pro rychlostní limity; co dává?

  Rychlostní limity jsou k dispozici pouze v některých regionech. Pokud nevidíte možnost zapnout omezení rychlosti, je pravděpodobné, že tato funkce není k dispozici.

  Co je lepší Waze nebo Google Maps?

  Opravdu záleží na uživateli. Mapy Google se používají roky a jsou neuvěřitelně spolehlivé. Nemluvě o tom, že můžete Google vyhledat místo a okamžitě jej vytáhnout do Map. Waze je více přizpůsobitelný s možností komunikace s ostatními řidiči.

  V posledních letech se stala spolehlivější a díky její schopnosti upozornit vás na úlomky na silnici, auta na krajnici a donucovací orgány je to rozhodně aplikace, kterou by každý měl alespoň jednou vyzkoušet.

  x