Jak zrcadlit vaše zařízení Android do Chromebooku

Ve většině případů Android usnadňuje zrcadlení obrazovky. U zařízení Chromebook však není nic jednoduchého. Ve svém jádru nemají různé funkce – cílem Chromebooku je být přenosný, lehký z hlediska softwaru a schopný provádět online akce.

Přesto existují způsoby, jak zrcadlit obrazovku Androidu do Chromebooku, pokud to zahrnuje použití aplikací třetích stran. Naštěstí je v tomto ohledu Android králem. Zde je návod, jak zrcadlit Android do Chromebooku.

Tato aplikace je třetí iterací jedné z nejlepších aplikací třetích stran pro zrcadlení obrazovky pro zařízení Android. Podporuje Google Cast, Miracast a také AirPlay. Ano, aplikace Reflector 3 vám umožňuje zrcadlit obrazovku vašeho zařízení Android do vašeho Chromebooku. Zde je návod, jak na to.

Chcete-li začít, stáhněte si aplikaci do Chromebooku a zařízení Android. Počkejte, až se aplikace stáhnou, a nainstalujte je (Chromebook) nebo povolte jejich automatickou instalaci (Android). Po dokončení procesu instalace spusťte aplikaci na obou zařízeních. Ujistěte se, že jsou připojeni ke stejné síti Wi-Fi. To je velmi důležité – pokud jsou zařízení připojena k různým sítím, metoda nebude fungovat.

Na zařízení Android přejděte do levého horního rohu obrazovky a otevřete nabídku. Poté vyberte možnost Odesílat obrazovku/zvuk. Měl by se zobrazit seznam dostupných zařízení a měl by na něm být váš Chromebook. Klepnutím zde na položku Chromebook zahájíte zrcadlení.

  Indexovat všechny soubory interního úložiště, včetně OS [Android]

Vysor je aplikace, která vám umožňuje ovládat zařízení Android pomocí Chromebooku. Tím se zobrazí vaše obrazovka Android na Chromebooku a v podstatě zrcadlí vše, co děláte na obrazovce telefonu/tabletu. Pro všechny záměry a účely se jedná o zrcadlící aplikaci s obratem – umožňuje vám ovládat telefon pomocí počítače.

Bezplatná verze aplikace vám umožňuje zrcadlit obrazovku Androidu, ale s omezenými možnostmi rozlišení. Placená verze umožňuje vyšší možnosti rozlišení. Zde je návod, jak se to dělá.

Za prvé, Vysor instalujete do Chromebooku, nikoli do zařízení Android. Přejděte tedy na jejich web a stáhněte si instalaci. Jakmile se instalace stáhne, nainstalujte aplikaci. Po dokončení procesu spusťte aplikaci. Ujistěte se, že jste v Chromebooku povolili ladění USB. Chromebook musí mít přístup k vašemu telefonu Android.

Jakmile jste v aplikaci Vysor, klepněte na tlačítko Zobrazit v seznamu dostupných zařízení. Samozřejmě se ujistěte, že váš Chromebook i zařízení Android jsou připojeny ke stejné síti Wi-Fi.

Počkejte, až se vše načte. Po dokončení jste úspěšně zrcadlili Android ve svém Chromebooku. Navíc nyní můžete ovládat, co se děje v telefonu, pomocí myši a klávesnice.

Tento nástroj není nejlepší a nejintuitivnější pro zrcadlení obrazovky. Nevyžaduje však rootování a lze jej použít na jakémkoli modelu Androidu. Pointa je, že VMLite VNC Server je nástroj vzdáleného ovladače pro zařízení Android. Nebudete jej však moci používat zdarma, protože je k dispozici pouze placená verze. Zde je návod, jak pomocí této aplikace zrcadlit obrazovku Androidu na Chromebooku.

  Co je APN a jak jej změním na svém telefonu Android?

Stáhněte si aplikaci z obchodu GooglePlay. Poté si stáhněte a nainstalujte aplikaci do Chromebooku z jejich oficiálního webu. Po instalaci na obou zařízeních povolte v telefonu ladění USB. Poté připojte zařízení Android k Chromebooku pomocí standardního kabelu USB.

Nástroj na vašem Chromebooku by měl rozpoznat zařízení a měla by se zobrazit možnost Spustit server VMLite. Klikněte na něj. To je vše, zrcadlení by mělo začít.

V první řadě je podstatou aplikace AirDroid správa souborů. To je dostatečně zřejmé v okamžiku, kdy navštívíte jejich web (což je velmi cool). Nejnovější verze nástroje však do hry přinesla řadu dalších funkcí. Jednou z těchto funkcí je samozřejmě funkce zrcadlení obrazovky.

Začněte vytvořením účtu. Použijte k tomu jakékoli zařízení. Nyní si stáhněte aplikaci do telefonu z obchodu Google Play. Můžete také naskenovat QR kód na webu AirDroid, abyste aplikaci rychle našli. Po stažení a instalaci do telefonu se ujistěte, že jsou Chromebook i zařízení Android připojeny ke stejné síti Wi-Fi.

Otevřete aplikaci na Chromebooku. Na obrazovce Chromebooku by se měl objevit QR kód. Naskenujte jej pomocí zařízení Android. Postupujte podle pokynů na obrazovce. Jakmile vše projdete, mělo by začít zrcadlení.

  Získejte e-mailová upozornění, na která můžete odpovědět odkudkoli [Android]

AllCast ve skutečnosti není aplikace pro zrcadlení. Na obrazovce Chromebooku se nezobrazí celý váš operační systém Android. Umožňuje vám však streamovat videa, fotografie a hudbu z telefonu/tabletu přímo na zařízení Chromebook. Pokud jste pro tyto účely chtěli zrcadlit obrazovku Androidu, použití castingu namísto zrcadlení je mnohem lepší, rychlejší a lépe reagující nápad.

Přestože bezplatná verze nástroje existuje, omezuje délku videa, které můžete odesílat, a zobrazuje reklamy. Placená verze tato omezení nemá. Zde je návod, jak používat AllCast k odesílání obsahu z telefonu Android na Chromebook.

Nejprve přejděte do Internetového obchodu Chrome a vyhledejte aplikaci AllCast. Jakmile ji najdete, stáhněte si ji a nainstalujte. Na zařízení Android přejděte do obchodu Google Play a vyhledejte aplikaci. Stáhněte si ji a nechte ji nainstalovat. Po úspěšné instalaci na obou zařízeních otevřete aplikaci v telefonu a jako přijímač vyberte Chromebook Chrome. Nakonec začněte odesílat obsah do Chromebooku.

Zrcadlení nebo odesílání Androidu do Chromebooku

Přestože zrcadlení a odesílání obrazovky nejsou výchozí možnosti Chromebooku, existuje několik nástrojů, které vám v tomto úsilí pomohou. Vyzkoušejte kteroukoli aplikaci ze seznamu a najděte tu, která vám nejlépe vyhovuje. Každý z nich má své vlastní vtípky a výhody.

Které aplikace ze seznamu jste vyzkoušeli? Zůstali jste u konkrétního? Možná jste se dokonce rozhodli jít s placenou verzí? Pokračujte a dejte nám vědět v sekci komentářů níže.

x