Jak zrušit odesílání zpráv na iPhone, iPad a Mac

Ve spěchu, abychom někomu rychle poslali zprávu, často skončíme tak, že zprávu odešleme nesprávné osobě a cítíme se z toho v rozpacích. Nebo narychlo pošleme zprávu milované osobě, abychom toho později litovali. Naštěstí už tuto situaci nebudeme muset řešit při používání iMessage v iOS 16, iPadOS 16 a macOS 13 Ventura. Schopnost zrušit odesílání zpráv na iPhonech byla opožděná, zejména s populárními aplikacemi pro zasílání zpráv, jako je WhatsApp, již tuto funkci mají dlouhou dobu. Apple konečně přidal funkci zpětného odeslání do iMessage s nejnovějšími aktualizacemi operačního systému pro mobily a počítače. Pokud jste si tedy nainstalovali vývojářskou beta verzi iOS 16 nebo vývojářskou beta verzi macOS Ventura a jste zvědaví, jak můžete zrušit odesílání zpráv na iPhone, iPad a Mac, projděte si tohoto podrobného průvodce.

Zrušení odesílání zpráv iMessage na iPhone, iPad a Mac (2022)

Na co je třeba pamatovat, než odešlete zprávy iMessage

Než začnete, existují určitá omezení s funkcí vrácení zpět v iMessage, která byste měli vědět. Pokud o nich již víte, můžete přejít na níže uvedené kroky. Důležité body, které si musíte zapamatovat, jsou:

 • Jak již bylo zmíněno výše, funkce „Zrušit odeslání“ vyžaduje iOS 16, který je v současné době ve verzi beta a bude veřejnosti představen koncem tohoto podzimu. Funguje také na nejnovějších beta aktualizacích iPadOS 16 a macOS Ventura.
 • To znamená, že pokud odešlete zprávu někomu, kdo používá iOS 15 nebo starší sestavení OS, zpráva se pro něj nesmaže a stále ji uvidí v konverzaci.
 • Pokud příjemce používá iOS 16, obdrží oznámení, že zpráva nebyla odeslána. Snadno tak zjistí, že jste smazali zprávu z konverzace. Pokud při odeslání původní zprávy neviděli náhled, nebudou o zprávě vědět nic.
 • Dalším omezením je, že funkce „Zrušit odeslání“ je dostupná pouze po dobu 15 minut po odeslání zprávy. Pokud od odeslání zprávy uplynulo více než 15 minut, nebudete moci zprávu smazat pro všechny. Takže pokud si rychle neuvědomíte svou chybu a nenapravíte ji ještě před zobrazením zprávy, nemůžete dělat nic jiného, ​​než toho činu litovat.
 •   Jak zkontrolovat rychlost vaší internetové sítě na Ubuntu

  Jak zrušit odesílání zpráv na vašem iPhone a iPad

  Se základy z cesty, pojďme se naučit, jak zrušit odesílání zpráv v iMessage na iPhone a iPad. Jak na to:

  1. Na iPhonu nebo iPadu otevřete aplikaci Zprávy a přejděte do vlákna konverzace.

  2. Nyní najděte zprávu, kterou chcete zrušit. Dlouze stiskněte zprávu a v místní nabídce vyberte „Zrušit odeslání“. Pokud jste zprávu odeslali před více než 15 minutami, na iPhonu neuvidíte možnost zrušit odeslání zprávy.

  3. A voila! Objeví se malá animace, která ukazuje prasknutí bubliny zprávy, která okamžitě zmizí. Kromě toho se také zobrazí upozornění – „Odeslali jste zprávu“.

  Jak zrušit odesílání zpráv na vašem Macu

  Smazání odeslané zprávy všem účastníkům konverzace iMessage je v macOS Ventura stejně jednoduché. Funguje to takto:

    Jak vypnout OK Google na Androidu

  1. Nejprve na Macu otevřete aplikaci Zprávy. Poté přejděte do vlákna konverzace.

  2. Nyní klikněte pravým tlačítkem na zprávu, kterou chcete smazat pro všechny. Poté v místní nabídce zvolte „Zrušit odeslání“.

  3. A máte hotovo! Stejně jako u iPhone uvidíte, že bublina zprávy praskne a zmizí, když odešlete text. Bude nahrazeno upozorněním „Odeslali jste zprávu“.

  Smazat odeslanou zprávu pro každého na iPhonu a Macu

  To je vše, co potřebujete vědět o nové funkci vrácení zpět odeslání v iMessage představené v aktualizaci iOS 16, iPadOS 16 a macOS Ventura. Zatímco aplikace Apple Messages možná nemá mnoho vylepšení, možnosti upravovat odeslané zprávy a mazat omylem odeslané zprávy na iPhone a Mac jsou hodné doplňky. Co si tedy myslíte o těchto nově přidaných funkcích iMessage? Dejte nám vědět svůj názor na ně v komentářích níže.

  x