Jak zrušit předplatné aplikací na iPhone nebo iPad

App Store společnosti Apple je plný aplikací s předplatným v aplikaci. To je skvělá zpráva pro vývojáře a skvělá pro uživatele, kteří nechtějí, aby aplikace zmizely. Ale pokud aplikaci nepoužíváte, proč nezrušit předplatné?

Zrušení předplatného aplikace pro iPhone nebo iPad nebylo vždy tou nejjednodušší věcí, protože Apple tento proces vždy nedával najevo. I kdybys věděl. je velká šance, že to děláte tak zřídka, že jste zapomněli, a vždy existuje možnost, že Apple v nedávné aktualizaci iOS něco změnil.

Apple ve skutečnosti nedávno změnil způsob, jakým majitelé iPhonů a iPadů ruší předplatné prostřednictvím App Store, a naštěstí je to nyní jednodušší než kdy dříve. Stejně jako u všech věcí v životě jsou však tyto věci snadné, pouze pokud víte jak – a my se o to postaráme.

Jak zrušit předplatné aplikací

Chcete-li začít, otevřete App Store a klepněte na ikonu představující vaše Apple ID v horní části obrazovky.

Dále klepněte na „Spravovat odběry“.

Zde uvidíte seznam všech předplatných v aplikaci, za která aktuálně platíte. Ve spodní části seznamu také najdete všechny, jejichž platnost vypršela, pokud se budete chtít znovu přihlásit.

Chcete-li předplatné zrušit, klepněte na název aplikace, kterou chcete spravovat.

Na další obrazovce se zobrazí všechna dostupná předplatná se zaškrtnutím vedle toho, ke kterému jste aktuálně přihlášeni. Pro zrušení klepněte na tlačítko „Zrušit předplatné“ ve spodní části obrazovky. Před provedením akce budete požádáni o potvrzení svého rozhodnutí.

Pamatujte, že i po zrušení předplatného budete mít přístup k příslušným funkcím, dokud neskončí vaše stávající fakturační období.

Zrušení nepoužívaných předplatných aplikací může být skvělý způsob, jak ušetřit pár dolarů tu a tam, ale to neznamená, že předplatné je špatné. Udržitelné modely pro vývojáře aplikací jsou životně důležité, zvláště pokud si chceme i nadále užívat to nejlepší, co App Store nabízí.