Jak zrušit seznam vašeho čísla z Truecaller

Téměř každý uživatel telefonu ví a většina z nich používá aplikaci Truecaller k identifikaci, kdo volal na jejich číslo, nebo dokonce k blokování podezřelých. Tato globální a známá aplikace pro identifikaci volajícího a blokování hovorů má mnoho využití pro uživatele telefonů, protože pomáhá poskytovat další informace o neznámém telefonním čísle. Některým uživatelům telefonů se však z určitých důvodů nelíbí, že jsou jejich telefonní čísla uvedena v databázi Truecaller a v seznamu vyhledávání. V tomto článku se tedy dozvíte, jak zrušit seznam svého čísla z Truecaller krok za krokem. Přečtěte si a postupujte podle následujících kroků k systematickému provádění akce zrušení seznamu Truecaller.

Jak zrušit seznam vašeho čísla z Truecaller

Je běžné, že se lidé obávají o své soukromí a bezpečnost s informacemi, které veřejně sdílejí. Nikdo nemá rád, když je jeho jméno a telefonní čísla uvedena na některých webech nebo v aplikacích, ke kterým se může někdo dostat neetickým způsobem a kdo se na vás může zaměřit se zlými úmysly. Možná jste si to uvědomili po odhalení této informace, ale v dnešní době existuje lék téměř na všechno. Postupujte podle tohoto článku dále a zjistěte, jak zrušit seznam telefonního čísla z Truecaller a trvale odstranit, abyste si zachovali své právo na soukromí a zabezpečení.

  Jak nahrát telefonní hovor na vašem iPhone

Poznámka: Krok 1 můžete přeskočit, pokud nemáte účet Truecaller a chcete pouze zrušit seznam telefonního čísla z databáze Truecaller. Můžete přejít přímo ke kroku 2 a postupovat podle uvedených kroků.

Krok 1: Deaktivujte účet Truecaller

Před zrušením seznamu a odstraněním svého telefonního čísla z Truecalleru musíte nejprve deaktivovat svůj stávající účet Truecaller. Postupujte podle následujících kroků.

1. Otevřete v telefonu aplikaci Truecaller.

2. Klepněte na ikonu Hamburger na domovské obrazovce v levém horním rohu, jak je znázorněno.

3. Klepněte na možnost Nastavení ze seznamu.

4. Klepněte na Centrum ochrany osobních údajů, jak je znázorněno níže.

5. Přejděte dolů a klepněte na možnost Deaktivovat.

6. Potvrďte klepnutím na ANO ve vyskakovacím okně s oznámením Deaktivací účtu budou vaše data smazána. Přejete si pokračovat?

Nyní bude váš účet za nějakou dobu deaktivován. Poté, chcete-li zrušit seznam a odstranit své telefonní číslo z Truecaller, postupujte podle dalšího kroku.

Krok 2: Odeberte telefonní číslo

Chcete-li zrušit své číslo, budete muset navštívit webovou stránku zrušení seznamu Truecaller a zadat číslo, abyste mohli pokračovat v procesu zrušení seznamu. Pečlivě si přečtěte a dodržujte následující kroky.

1. Navštivte ve svém prohlížeči stránku Truecaller Unlist.

2. Nyní zadejte své telefonní číslo se správným kódem země (např. +91 pro indická telefonní čísla) a vyřešte captcha Nejsem robot, jak je uvedeno níže.

  Jak přizpůsobit pracovní plochu LXDE

3. Poté klikněte na možnost Zrušit seznam.

4. Znovu klikněte na možnost Unlist (Zrušit seznam) a objeví se vyskakovací okno se zprávou Opravdu chcete zrušit seznam svého telefonního čísla? To znamená, že aplikaci již nemůžete používat.

Po potvrzení žádosti o vyřazení ze seznamu Truecaller během následujících 24 hodin zcela odstraní vaše telefonní číslo z databáze a výsledků vyhledávání.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Mohu přímo zrušit seznam svého telefonního čísla bez deaktivace účtu Truecaller?

Odpověď: Ne, nejprve budete muset deaktivovat svůj účet Truecaller z aplikace nebo webu. Teprve poté můžete podat žádost o zrušení seznamu požadovaného telefonního čísla, jak je popsáno výše v článku.

Q2. Jak dlouho trvá Truecalleru odstranění telefonního čísla z databáze po podání žádosti o zrušení seznamu?

Odpověď: Obecně může Truecalleru trvat až 24 hodin, než zruší seznam čísla a odstraní jméno z databáze. Někdy však může dokončení procesu zrušení seznamu trvat o něco déle než 24 hodin. Pokud si tedy všimnete svého jména a čísla uvedených ve výsledcích vyhledávání Truecaller, proveďte kroky pro zrušení seznamu znovu z výše uvedeného.

Q3. Bude jméno i telefonní číslo odstraněno z databáze Truecaller po zrušení seznamu?

Odpověď: Po dokončení požadavku na zrušení seznamu bude vaše jméno odstraněno z výsledků vyhledávání a databáze připojené k telefonnímu číslu. Telefonní číslo však zůstane pro ID volajícího Truecaller bez jména. To znamená, že ostatní uživatelé Truecaller neuvidí žádné jméno, když jim bude volat z vašeho čísla.

  Jak sledovat na Snapchatu

Q4. Jak odstranit a zrušit seznam telefonního čísla z aplikace Truecaller pro Android nebo iOS?

Odpověď: Svůj účet Truecaller můžete deaktivovat z aplikace pro Android nebo iOS. Své telefonní číslo z databáze Truecaller však můžete zrušit pouze prostřednictvím webové stránky pro zrušení seznamu Truecaller, jak bylo uvedeno výše. Aplikace Truecaller pro iOS a Android se více zaměřuje na sledování ID volajícího, blokování hovorů, videohovory a zvukové hovory a chat a zprávy. Akci zrušení seznamu Truecaller lze provést pouze prostřednictvím oficiální webové stránky Truecaller.

Q5. Mohu znovu použít dříve neuvedené telefonní číslo Truecaller?

Odpověď: Ano, můžete použít číslo Truecaller po jeho zrušení. Můžete si vytvořit nový účet Truecaller se stejným číslem a název může být jakýkoli, který zadáte. Zadané jméno bude uvedeno v databázi a ostatní uživatelé budou moci vidět jméno a číslo také prostřednictvím hovoru a výsledků vyhledávání.

***

Toto byly kroky k provedení, jak zrušit seznam vašeho čísla z Truecaller a trvale odstranit jméno z databáze. Můžete se podělit o jakékoli dotazy k tomuto článku nebo návrhy na některá další témata, která byste se od nás rádi dozvěděli. Vložte tyto dotazy a návrhy do pole komentářů níže.

x