Jak zrychlit rychlost prohlížení (10 tipů) – 2023

Dnes s pokrokem technologií se internet používá všude. Internet poskytuje médium pro připojení zařízení a sítí a umožňuje sdílení zdrojů.

Internet se používá ve všech oblastech, jako je bankovnictví, obchod, vzdělávání, zábava, online nakupování, internetový marketing, reklama atd. K internetu lze přistupovat z počítače prostřednictvím webového prohlížeče. Webové prohlížeče poskytují rozhraní pro přístup k obsahu.

Když otevřeme webovou stránku, náš webový prohlížeč odešle požadavek na webový server a odpověď našemu webovému prohlížeči je ve formě webových stránek. V dnešní době každý potřebuje rychlý internet, aby svou práci zvládl rychle a ušetřil čas.

I když používáte rychlé připojení k internetu, někdy nemusí být procházení webu příjemné kvůli problémům s kompatibilitou prohlížeče a problémům souvisejícím s hardwarem.

Ale nebojte se, pokud máte pomalou rychlost procházení webu na rychlém internetovém připojení, máme řešení, které potřebujete. Níže jsou uvedeny některé z nejužitečnějších tipů a triků, jak zrychlit váš webový prohlížeč.

Tipy, jak zrychlit rychlost prohlížeče.

1. Zvětšete velikost paměti RAM.

Víme, že každá aplikace běží v paměti RAM a zpracování dat pro tuto aplikaci probíhá v paměti RAM. Pokud máte malou paměť RAM, nemůže zpracovávat vaše data a webové stránky a současně spouštět vaši aplikaci.

  11 nejlepších aplikací pro písma pro iPhone, které změní vaši textovou hru

Většina dnešních prohlížečů vyžaduje ke správnému fungování velkou paměť RAM. Pokud si nechcete kupovat nové paměti RAM, můžete jako paměť RAM použít také svůj flash disk. ČTĚTE ZDE: Jak používat Pendrive jako RAM ve Windows XP 7 8 10.

2. Zavřete Aplikace.

Většina těžkého softwaru, jako je Adobe Photoshop, hry a procesy na pozadí, spotřebovává velké množství paměti RAM. Proto se vždy doporučuje zavřít všechny nepotřebné aplikace otevřené na pozadí při procházení internetu.

Můžete také několikrát stisknout tlačítko refresh. To umožňuje více systémových prostředků dostupných pro zpracování webových stránek, což vede k rychlejšímu procházení webu.

3. Místo nových oken použijte nové karty.

Při surfování na internetu většina lidí místo použití nové karty otevře nový odkaz v novém okně. Přepínání mezi kartami trvá méně času, zatímco přepínání mezi okny je časově náročnější.

Otevření nového okna také využije více systémových prostředků, pokud jde o RAM, zatímco otevření nové karty bude používat pouze nové vlákno.

  Jak se mohu odebrat ze skupiny Dropbox

4. Aktualizujte svůj prohlížeč.

Je možné, že kvůli zastaralému prohlížeči dochází k pomalému prohlížení internetu. Většina uživatelů dělá tu chybu, že neaktualizuje svůj webový prohlížeč, což vede k nekompatibilitě s novými webovými stránkami a pomalé rychlosti prohlížení.

Proto vám doporučujeme používat nejnovější aktuální verzi vašeho webového prohlížeče. Aktualizace můžete vždy zkontrolovat v části „Nastavení>O aplikaci“ ve vašem webovém prohlížeči.

5. Použijte minimální rozšíření.

Firefox a Google Chrome poskytují skvělou možnost pro všechna svá rozšíření, ale když používáte mnoho rozšíření, mohou způsobit, že prohlížeč bude pomalý a chybný. Chcete-li tedy zvýšit rychlost a efektivitu webového prohlížeče, musíte zakázat nepotřebná rozšíření. Díky tomu bude váš webový prohlížeč lehký a svižný.

6. Odstraňte další panel nástrojů.

Pokud chcete vysoké rychlosti procházení webu, musíte z prohlížeče odstranit další panely nástrojů, protože některé panely nástrojů zabírají vzácnou paměť počítače, zatímco jiné spotřebovávají šířku pásma pouhým odesíláním a přijímáním dat na pozadí.

Většina bezplatných panelů nástrojů, které se automaticky nainstalují do vašeho webového prohlížeče, je obvykle plná malwaru a zpomaluje váš webový prohlížeč. Pokud nechcete ohrozit rychlost prohlížeče, musíte odstranit další panely nástrojů.

7. Vypněte Flash.

Formát Adobe Flash je dostupný všude na internetu. Mnoho animovaných reklam je navrženo tak, aby běžely přes Flash. Flash je však pomalý, a proto snižuje rychlost procházení webu. Doporučujeme jej tedy vypnout, když jej nepotřebujete.

  9 praktických testů AWS, které vám pomohou složit skutečné zkoušky

Internet Explorer poskytuje výchozí možnost vypnutí, zatímco Chrome a Firefox mají rozšíření.

8. Chraňte svůj systém před viry.

Jedním z hlavních důvodů zpoždění při procházení webu při rychlém připojení k internetu může být virus v zařízení. Virus zpomaluje zpracování dat a narušuje využití šířky pásma. Snižte proto rychlost procházení webu na vašem zařízení.

Doporučujeme, abyste na svém zařízení zkontrolovali přítomnost viru pomocí jakékoli důvěryhodné antivirové aplikace, která se vám líbí. Přečtěte si zde: Top 10 nejlepších antivirů pro PC Windows/MAC 2016.

9. Zapněte Prefetch Resources.

Mnoho prohlížečů má inteligentní funkci předběžného načítání zdrojů. Tato funkce umožňuje prohlížeči inteligentně rozhodnout, jaké odkazy budou s největší pravděpodobností otevřeny jako další tím, že uživatel předem načte část další webové stránky a udržuje ji připravenou k zobrazení. To do značné míry zvyšuje rychlost prohlížení.

10. Vymažte mezipaměť, historii a soubory cookie.

Je to skvělý trik, který můžete udělat, pokud váš webový prohlížeč vykazuje určité zpoždění při procházení webových stránek se nenačítají správně nebo máte najednou pocit, že váš prohlížeč nefunguje.

Přejděte do nastavení prohlížeče a v části Historie vymažte mezipaměť, historii a soubory cookie a restartujte prohlížeč.

Na závěr, toto jsou některé z nejúčinnějších způsobů, jak rychle zrychlit webový prohlížeč a získat lepší zážitek z procházení internetu na vašem zařízení. Pokud potřebujete pomoc nebo máte návrh, podělte se o něj s námi v poli komentářů níže.