Jak ztlumit aplikaci v systému Windows 10

Všechna vaše zvuková zařízení a mnoho aplikací, které jste nainstalovali, mají ve Windows 10 skvělé ovládání zvuku. Zajímá vás, jak ztlumit aplikace ve Windows 10? Pak vám pomůže tento článek. Pro svá sluchátka můžete vybrat samostatnou úroveň a systém Windows 10 ji po připojení automaticky změní. Podobně můžete použít směšovač hlasitosti k nastavení hlasitosti konkrétních aplikací.

Jak ztlumit aplikaci v systému Windows 10

Existuje jednoduchá technika, jak regulovat hlasitost mnoha aplikací spuštěných současně na vašem PC nebo notebooku. Směšovač hlasitosti bude sledovat úroveň hlasitosti, kterou jste vybrali pro každou aplikaci. V systému Windows 10 jej můžete použít k trvalému ztišení programu. Zde je přehled všech metod, které můžete použít, abyste věděli, jak ztlumit aplikaci.

Metoda 1: Přes systémovou lištu

Postupujte podle níže uvedených kroků, jak ztlumit aplikaci v systému Windows 10.

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte název aplikace (např. Spotify), kterou chcete ztlumit, a stisknutím klávesy Enter ji otevřete.

  Jak spustit systém v nouzovém režimu v systému Windows 10

2. Nyní klikněte pravým tlačítkem na ikonu reproduktoru na hlavním panelu.

3. Vyberte možnost Otevřít směšovač hlasitosti.

Poznámka: Pokud program umí přehrávat zvuk, zobrazí se v směšovači hlasitosti, pokud jej spustíte sami. Pokud se aplikace nezobrazí, zkuste v ní něco přehrát, aby mohla vydávat zvuk.

4. Klikněte na ikonu reproduktoru pod posuvníkem u aplikace, kterou chcete trvale ztišit.

Tuto možnost si zapamatuje Windows 10. Když znovu spustíte stejnou aplikaci, všimnete si, že hlasitost je v směšovači hlasitosti stále ztlumená. Budete si muset pamatovat, že aplikaci ztlumíte, kdykoli ji budete potřebovat k přehrávání zvuku.

Metoda 2: Prostřednictvím nastavení zvuku

Další metodou je, jak ztlumit aplikace v systému Windows 10, je upravit je prostřednictvím Nastavení zvuku. Postupujte podle níže uvedených kroků.

1. Současným stisknutím kláves Windows + I otevřete Nastavení.

2. Klikněte na Systém.

3. Klikněte na Zvuk v levém podokně.

4. Přejděte dolů a klikněte na Předvolby hlasitosti aplikací a zařízení.

5. Posuňte lištu na 0 pro ztlumení pro konkrétní aplikaci.

Poznámka: Pokud se aplikace nezobrazí, zkuste v ní něco přehrát, aby mohla vydávat zvuk.

Metoda 3: Ztlumení jiného zdroje zvuku

Tyto možnosti jsou specifické pro zvukové zařízení. Když používáte reproduktory, můžete ztlumit hlasitost pro konkrétní aplikaci, ale pokud ji chcete ztlumit, když jste připojili jiný zdroj zvuku, budete to muset udělat jednotlivě.

  Jak sloučit videa ve Windows 10

1. Připojte druhé zvukové zařízení k počítači se systémem Windows 10.

2. Otevřete program, který chcete ztlumit.

3. Spusťte směšovač hlasitosti a ztlumte hlasitost aplikace jako v metodě 1.

Tyto opakujte pro každé zvukové zařízení, které používáte.

Metoda 4: Ztlumit karty prohlížeče

Někdy můžete chtít zakázat hlasitost pro konkrétní kartu, ale ne pro prohlížeč. Můžete tak učinit podle následujících kroků a ztlumit konkrétní karty v Chromu.

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte Chrome a klikněte na Otevřít.

2. Otevřete web nebo kartu, kterou chcete ztlumit.

3. Klepněte pravým tlačítkem myši na záložku v horní části obrazovky.

4. Vyberte možnost Ztlumit web.

Metoda 5: Použijte software třetích stran

Kromě výchozího nastavení na vašem zařízení můžete také nainstalovat software třetích stran pro úpravu nebo ztlumení aplikací v systému Windows 10. Několik z nich:

1. Microsoft EarTrumpet

Microsoft EarTrumpet je založen na technologii Microsoft a je jednou z nejlepších alternativ k výchozímu nastavení na vašem zařízení.

2. Nirsoft SoundVolumeView

Nirsoft SoundVolumeView je další minimalistický nástroj, který vám pomůže vytvořit zkratky a upravit hlasitost nebo ztlumit aplikace na vašem PC.

3. MultiTimer

Aplikace MultiTimer je další speciální aplikací, protože vám umožňuje ztlumit Windows 10 (nikoli konkrétní aplikaci) na určitou dobu. Jinými slovy, během zadané doby nebudete dostávat žádná upozornění ani žádné zvuky automatického přehrávání.

  Oprava mazání mezipaměti miniatur při spouštění v aktualizaci Windows 10 Fall Creators

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Co se děje s tím, že mi nefunguje mikrofon?

Odpověď: Zkontrolujte nastavení zvuku na vašem zařízení a zjistěte, zda je váš hovor nebo média ztlumená nebo tichá. V takovém případě zvyšte hlasitost hovorů a médií ze smartphonu. Částečky nečistot se mohou rychle nahromadit a zakrýt mikrofon na vašem smartphonu.

***

Doufáme, že pro vás byly tyto informace užitečné a že jste dokázali vyřešit, jak ztlumit aplikaci v systému Windows 10. Dejte nám prosím vědět, která technika byla pro vás nejpřínosnější. Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky, použijte prosím níže uvedený formulář. Také nám dejte vědět, co se chcete dále naučit.

x