Jaké další stránky jsou jako Omegle?

Spojení s ostatními urazilo od dob vytáčení pevných linek dlouhou cestu. Nyní existuje bezpočet služeb, které vás spojí s přáteli a spolupracovníky a zbaví vás starostí a nákladů na cestování. Zvláště v době, jako je tato, začínáme zjišťovat, jak důležité je toto lidské spojení. Některé služby však jdou dále, než že vás pouze spojují s vašimi stávajícími kontakty. Omegle je například velmi populární platforma, která vás spojí s neznámými lidmi. Tak jaké jsou jiné weby jako Omegle? Tuto otázku prozkoumáme v článku níže.

Co je Omegle?

Omegle vám umožňuje komunikovat tváří v tvář s lidmi, které znáte, ale s úplně cizími lidmi. Omegle, kterou vytvořil teenager ve své ložnici, byla jednou z prvních online chatovacích služeb svého druhu. Ano, v 90. letech jsme měli chatovací místnosti AOL, ale společnost Omegle udělala několik skoků dále.

  Jak se odhlásit z automatických textových zpráv

Pro začátečníky je nulová registrace, což je skvělé pro to, aby vaše identita a osobní údaje zůstaly anonymní, ale také to přináší své problémy. Může ji používat kdokoli – doslova kdokoli. Jakmile se rozhodnete, zda se chcete připojit prostřednictvím textu nebo videa, Omegle vás spojí s jinou osobou. To se děje náhodně, takže je zcela potluck, kdo se objeví na druhém řádku.

Omegle je samozřejmě populární zejména mezi teenagery. Mluvit s někým, koho neznáte, je trochu vzrušení, anonymita vám dává možnost chatovat otevřeně a bez posuzování, ale často je to pro dospívající pouze způsob, jak bojovat s nudou. Ale s čímkoli takto otevřeným je snadné to zneužít. Omegle dokonce na titulní stránce svého webu uvádí: „Je známo, že predátoři používají Omegle, takže buďte opatrní.“

Omegle samozřejmě neuchovává žádné podrobnosti o uživatelích, ale kdokoli může pořizovat snímky obrazovky jejich chatů. Uživatelé si mohou dokonce vybrat „režim špionáže“, který jim umožňuje plížit se do konverzací jiných lidí. I když jste opatrní, je snadné nechat o sobě uniknout podrobnosti, když začnete dávat pozor na někoho, koho máte rádi. To je důvod, proč mnoho rodičů začalo blokovat stránky jako Omegle, aby je jejich děti nemohly vůbec používat.

  Jak povolit podporu dlaždicových oken v KDE Plasma 5

Ale jakmile začnete blokovat webové stránky, jak daleko se dostanete? Je to jediná chatovací stránka, která není bezpečná? Jaké další stránky jsou jako Omegle? Pro začátek, rozlehlost internetu a všechna jeho hluboká temná zákoutí téměř znemožňují být jediným svého druhu.

Alternativy k Omegle

Existuje mnoho dalších alternativ k Omegle, které zahrnují TinyChat, Whisper, CoolMeet, ChatHub, Emerald Chat, ChatRoulette, Shagle, Chatrandom, Dirtyroulette, Camsurg a Bazoocam – možnosti jsou téměř nekonečné. Všechny mají několik rozdílů, ale všechny v podstatě slouží stejnému účelu.

Například TinyChat je v zásadě stejný jako Omegle, ale většina jeho uživatelů se připojuje prostřednictvím chatovací místnosti, která pojme až 12 video kanálů na místnost. To se okamžitě cítí o něco pohodlnější, protože chaty nejsou jeden k jednomu, takže konverzace pravděpodobně nebudou příliš osobní.

  Jak změnit avatar Microsoft Teams

ChatRoulette na druhé straně funguje na principu jedna ku jedné, stejně jako Omegle. Spáruje vás to s cizím člověkem, a pokud se cítíte nepříjemně nebo si s tím člověkem už nechcete povídat, „zabijete“ konverzaci a půjdete dál.

Měli byste svým dětem zabránit v používání těchto stránek?

Jako rodič můžete obejít blokování vlevo, vpravo a uprostřed, když začnete zjišťovat, jaké jsou jiné weby jako Omegle, ale možná budete bojovat prohranou bitvu. Když se chce, tak to jde. Naprostá kapacita internetu znamená, že téměř vždy existuje více způsobů než jeden. Od úsvitu internetu teenageři neustále nacházeli nové způsoby, jak online chatovat s cizími lidmi. To nejlepší, co můžeme udělat, je udržet naše děti poučené o čtení varovných vlajek ao tom, jaké konverzace způsobují poplašné zvonky. Vždy mezi vámi udržujte otevřený dialog, aby věděli, že za vámi mohou přijít, pokud by se jim něco nelíbilo, a pak můžete společně probrat, jak postupovat.