Jaký je smysl torrentování?

Torrenting je proces stahování a nahrávání souborů přes síť BitTorrent. Torrenting stahuje soubory ze zařízení jiného uživatele v síti, nikoli z centrálního serveru. To znamená, že uživatelé mohou nahrávat soubory ze svých zařízení, aby si je ostatní mohli stáhnout. Ale jaký je smysl torrentování pak? Existují jiné způsoby, jak to udělat? Následující článek se ponoří hlouběji do účelu torrentování a také do některých dalších informací souvisejících s tímto tématem.

Co je Torrenting?

Torrenting je rozšířený typ sdílení souborů typu peer-to-peer. K připojení k síti BitTorrent je zapotřebí software pro správu torrentů, který lze stáhnout zdarma. Každý uživatel, který nahraje nebo stáhne soubor, se nazývá peer a kolegové mohou stahovat soubory od více uživatelů najednou.

Torrenting zaznamenal špatný rap, protože se používá ke sdílení souborů chráněných autorským právem, jako jsou filmy, hudba, software a hry. Nicméně torrenting má legitimní využití, jako je snížení zatížení centralizovaných serverů hostováním mezi více uživateli.

Bezpečnost a zákonnost Torrentingu

Torrentování samo o sobě je zcela legální. Pokud se rozhodnete stáhnout nepovolený materiál chráněný autorským právem, toto překračuje hranici nezákonnosti. Porozumět tomu, jaký materiál je pro torrent legální a který ne, však může být obtížné.

Pokud se váš poskytovatel internetových služeb dozví, že to děláte, může se vám pokusit zabránit v nelegálním torrentování. Mohou to udělat prostřednictvím varovného dopisu nebo zpomalením rychlosti vašeho internetového připojení. Ve vzácných případech mohou podniknout právní kroky.

Uživatelé, kteří se obávají o soukromí, budou pravděpodobně používat službu VPN, aby skryli svou internetovou aktivitu před svým poskytovatelem internetových služeb. VPN přicházejí s širokou škálou funkcí, přičemž některé jsou pro torrentování vhodnější než jiné. Abyste ochránili svého poskytovatele internetových služeb mimo vaši internetovou aktivitu, měli byste si vybrat VPN, která nevede záznamy o vaší aktivitě, nesídlí v zemi, jejíž právní systém může vyžadovat záznamy, a je dostatečně rychlá, aby je zpracovala. stahování.

Jak bezpečně torrentovat

Bezpečné torrentování je se službou VPN přímočaré. Tyto služby VPN mohou udržovat vaši aktivitu v soukromí, ale mějte na paměti, že vás nechrání před malwarem a viry.

Chcete-li bezpečně torrentovat, první věc, kterou budete chtít udělat, je stáhnout a nainstalovat VPN. Vyberte si takový, který splňuje výše popsaná kritéria, abyste ze všech výhod vytěžili maximum. Dále budete chtít povolit přepínač zabíjení, pokud existuje, a připojit se k serveru VPN. Po navázání připojení si stáhněte torrent s vaší aktivitou nyní zašifrovanou.

Je uTorrent bezpečný?

Tvůrci BitTorrent poskytují software známý jako uTorrent. Tento software je sám o sobě zcela legální. uTorrent neobsahuje malware a lze jej bezpečně používat ve spojení s VPN. Používání může být bezpečné, ale uTorrent nechrání před stahováním škodlivých souborů.

Protokol BitTorrent je nejběžnější metodou pro sdílení souborů na bázi peer-to-peer. Torrenting je decentralizovaný a torrentové soubory a magnetické odkazy se využívají k objevování dalších kolegů v síti, kteří hostují požadovaný soubor.

Sečteno a podtrženo

Torrenting má mnohostranné využití – legální i jiné. Z právního hlediska poskytuje alternativní způsob získávání a stahování souborů bez použití centralizovaného systému. Peers mohou sdílet soubory mezi sebou v jednotlivých sítích. Torrenting je někdy využíván jako prostředek k získání neautorizovaných souborů, což je, jak je uvedeno výše, nezákonné. Sítě VPN se často používají společně s torrentováním, aby poskytovatelé internetových služeb nemohli sledovat vaši aktivitu při stahování.