Je dost dobré nahradit programátory?

S nedávným oznámením Copilot X je GitHub na cestě ke zlepšení vývojářského ekosystému.

Podle výzkumu GitHubu byl Copilot velkým úspěchem a zlepšil zaměření o 74 %.

Uživatelé se také cítili o 88 % produktivnější a efektivnější díky automatizaci opakujících se úloh o ohromujících 96 %. Tato čísla naznačují, že Copilot X bude mít větší dopad na produktivitu programátorů.

Již nyní však panují obavy, jak automatizace může nahradit programátory. A proto se v tomto článku podíváme na Copilot X a uvidíme, zda má dopad na trh práce.

Začněme.

Co je Copilot X?

Copilot X je vylepšená verze již existující aplikace Copilot. Přináší více funkcí do společníka pro kódování poháněného umělou inteligencí (AI), včetně funkcí chatu a hlasu, jejichž cílem je zlepšit zážitek z kódování tím, že pochopí kontext a podle toho vytvoří návrhy.

Ve svém jádru Copilot X přijímá nejnovější OpenAI GPT-4. Díky tomu je efektivnější a přesnější při navrhování kódu a odpovídání na otázky. Kromě toho nabízí také podporu pro žádosti o stažení.

V současné době je Copilot X v náhledu (pouze pro pozvání). Pokud to tedy chcete vyzkoušet, můžete se zaregistrovat a počkat, až vám dají přístup.

Mezitím si můžete vyzkoušet již dostupný Copilot (založený na GPT 3.5) a podívat se, co nabízí. Je to placené řešení. Můžete jej však používat zdarma, pokud jste student nebo přispěvatel open-source! V opačném případě za přístup k nim využijete jejich bezplatnou zkušební verzi nebo zaplatíte měsíční poplatky.

Poznámka: Copilot je zdarma pro studenty, učitele a správce open source.

  9 nástrojů pro korektury, díky kterým bude možné váš příspěvek na blogu sdílet

Jak Copilot a Copilot X fungují?

Základní myšlenkou Copilotu je použít pokročilý algoritmus OpenAI ke zjištění kontextu vašeho kódu. Jakmile to udělá, začne vytvářet návrhy, které můžete přijmout nebo zahodit.

Pomáhá také generovat základní úryvky kódu nebo psát testy jednotek (zavedené v Copilot X).

Aby to vše bylo možné, model OpenAI prochází veškerým open-source kódem a poté využívá dostupné znalosti k navrhování doporučení.

Tento přístup však také přináší řadu problémů, včetně nezabezpečeného kódu, chyb v kódu a zastaralých rozhraní API nebo idiomů.

Copilot X vylepšuje vše, co dělá Copilot, a to zavedením lepšího povědomí o kontextu s funkcemi chatu a hlasu. Nyní tedy můžete požádat Copilota, aby vyřešil problém nebo vysvětlil část kódu zvýrazněním.

Copilot X Pozoruhodné vlastnosti

Copilot X přináší do ekosystému Copilot nové pozoruhodné funkce. Pojďme si je projít níže.

#1. Kontextová interaktivita

Copilot X používá GPT 4, což vám umožňuje s ním provádět chat nebo hlasovou komunikaci. To je užitečné pro ty, kteří mají problém s kódováním a chtějí, aby se AI podívala na kód a předložila návrhy.

Programátorům také dává možnost podívat se na chyby a opravit je.

#2. Docs

Pokud jste zkušený programátor, vždy oceníte dokumentaci napsanou správcem. Je dobře strukturovaný a čistý a pomáhá vám rychle se dozvědět o konceptu nebo nápadu.

Copilot X přináší dokumenty přímo do IDE programátora. S ním můžete vytvářet vysoce přizpůsobené dokumenty, které nabízejí personalizované odpovědi na vaše dotazy. Dodržuje dokumentaci napsanou správcem a také poskytuje vložené citace.

Chcete-li jej použít, musíte přejít na Načíst obsah > Položit otázku.

#3. Jednotkové testy

Copilot X s GPT 4 také umožňuje programátorovi automatizovat testy. Dělá to tak, že upozorňuje na chybějící jednotkové testy. Navíc po dokončení sestavení generuje nové testovací případy.

#4. Požadavky GitHub Pull

Požadavky GitHub Pull vám umožňují vytvářet popisy PR generované umělou inteligencí. Tyto popisy jsou generovány na základě vaší práce. Pomocí tohoto přístupu můžete získat přizpůsobené popisy PR, které pomohou recenzentům dozvědět se více o vašich změnách kódu.

  Jak zkopírovat snímky obrazovky Nintendo Switch do počítače přes USB

#5. Pracuje se všemi editory kódu a IDE

Copilot X, stejně jako Copilot, bude dostupný přímo z vašeho editoru kódu. Zahrnuje například Visual Studio, VS Code, JetBrains IDE a Neovim.

Jaký je rozdíl mezi Copilot a Copilot X?

Copilot X je upgrade oproti Copilotu, rozdíl spočívá ve funkčnosti. V jádru se oba snaží porozumět kontextuálnímu významu dostupného kódu a na jeho základě pak poskytovat návrhy.

Protože Copilot X používá GPT 4, výkonnější model umělé inteligence, přináší funkce, jako je schopnost pomáhat uživatelům s částí kódu, psát testy jednotek, psát personalizované žádosti GitHub a dokonce pomoci, když programátor uvízne v nějakém problému. .

Nahradí vás?

Při programování musíte používat nástroje. Tyto nástroje zahrnují programovací jazyky, frameworky, pluginy, rozšíření a automatizační nástroje s umělou inteligencí, jako je Copilot X.

Cílem GitHubu je pomoci programátorům dělat jejich práci efektivněji. To znamená, že Copilot X nenahradí programátory. Místo toho jim to pomůže dělat jejich práci pečlivěji, stejně jako jakýkoli jiný programovací nástroj.

Copilot X však může ovlivnit kodéry, programátory a softwarové inženýry odlišně. Proberme to níže.

Co když? Jste kodér.

Copilot X vám může připadat jako kodér hrozivější, vezmeme-li v úvahu, že kodéři jsou nejméně vyškoleni a jsou efektivní pouze v jedné nebo dvou technologiích. Koneckonců, vaším úkolem je transformovat obchodní nápady, které vám zadali vývojáři softwaru.

To však neznamená, že vás Copilot X může nahradit. Může vám pomoci při práci a generovat kód za vás, ale je nezbytný lidský dohled, aby bylo zajištěno, že kód je připraven na výrobu.

Chcete-li překonat jakoukoli hrozbu, musíte se naučit používat Copilot ve svém pracovním postupu a zvýšit efektivitu. Nejlepším způsobem, jak zlepšit své šance zůstat relevantní v současném odvětví, je také naučit se nové dovednosti, programování, rámce atd.

Co když? Jste programátor.

Ale co programátoři nebo vývojáři? Copilot X by je neměl ovlivnit. Programátor je zkušenější, protože má lepší znalosti a porozumění technologiím, zejména jak je používat k řešení problémů. Mají také dobré znalosti algoritmů a umí pracovat na složitých problémech.

  Měli byste to zapnout nebo vypnout?

To vše chrání programátory před výměnou. Ve skutečnosti se Copilot X může stát dokonalým společníkem pro programátory, protože jej mohou využít ke zvýšení své produktivity.

Funkce Copilot X, jako je schopnost psát unit testy, jim mohou pomoci psát bezpečný kód hned od začátku. Schopnost klást otázky prostřednictvím dokumentů jim také může pomoci zkrátit čas strávený zkoumáním.

Co když? Jste softwarový inženýr.

Softwaroví inženýři jsou pravděpodobně nejbezpečnější, když je nahrazena jakoukoli formou automatizace, včetně Copilot X. Koneckonců, oni jsou zodpovědní za návrh a implementaci softwaru. Proto musí porozumět obchodním požadavkům a transformovat je do dobrých návrhů softwaru. Navíc jejich znalosti a zkušenosti hrají zásadní roli v jejich úspěchu.

Stručně řečeno, jste v bezpečí a Copilot X vás nenahradí.

Úkolem programátora/kodéra/softwarového inženýra je vytvářet aplikace pro lidi. Vyžaduje pečlivé plánování, porozumění a realizaci složitých nápadů, což automatizační nástroje nemusí dělat. Copilot X také není vytvořen, aby nahradil nějakého programátora. Místo toho zlepšuje pracovní postup vývojáře.

Měli byste používat Github Copilot nebo Copilot X jako začátečník?

GitHub Copilot a Copilot X jsou nástroje zaměřené na profesionální vývojáře. Jako začátečníka pro vás může být Copilot vzrušující, ale během období učení se ho musíte zdržet. To proto, že dělá většinu vaší práce, což může bránit vašemu růstu.

Také musíte vědět, že Copilot by mohl být lepší. Jakékoli návrhy, které uvádí, nemusí být správné a mohou také představovat bezpečnostní mezery. Uživatelé jsou tak zranitelní.

Závěrečné myšlenky

GitHub Copilot X je slibná aktualizace již tak vzrušujícího Copilota. Přináší několik prominentních funkcí, které pomáhají programátorům používat umělou inteligenci ve svém pracovním postupu.

Vyhlídka na kód generovaný umělou inteligencí však může zanechat pochybnosti v mnoha programátorech, kteří si mohou myslet, že jsou nahrazeni, zvláště pokud vezmete tempo růstu, které umělá inteligence vykázala v posledním roce.

Copilot X vás zkrátka nenahradí. To proto, že nikdy nemá za cíl nahradit programátory. Místo toho je to podobné jiným nástrojům dostupným na trhu, které mohou programátoři jako vy používat, aby zůstali produktivní, relevantní a soustředění.

Dále se podívejte na nejlepší aplikace pro produktivitu pro programátory/vývojáře.

x