Je Mixpanel alternativou Google Analytics, kterou hledáte?

GA4 nahradí univerzální analytiku v červenci 2023 a existuje několik omezení GA4, která se týkají webmasterů. Zde v tomto článku probereme Mixpanel, nástroj třetí strany, který může být nejlepší alternativou ke GA4 a pomáhá webmasterům efektivně analyzovat a měřit data.

Na tomto trhu založeném na datech potřebujete nástroj, který vám pomůže efektivně analyzovat webové stránky (data). Nejoblíbenějším nástrojem ze všech je Google Analytics.

V současné době však dochází ke konfliktu mezi Google Analytics (GA4) a Mixpanelem, protože Google Analytics se aktualizuje na 4. Firmy a majitelé webových stránek proto hledají alternativy, jako je Mixpanel.

Chcete vědět proč?

V tomto článku musíte pochopit, který nástroj může být nejlepším nástrojem pro analýzu vašich webových stránek. Nejprve však pochopíme důležitost analýzy dat webových stránek.

Proč je nezbytné analyzovat data webových stránek?

Provozování nebo optimalizace webu bez jeho analýzy je jako střílení šípů do tmy. Analýza webu je stejně důležitá jako nastavení webu pro vaši firmu. Než si nastavíte cíl pro svůj web, musíte vědět několik věcí, jako je návštěvnost, chování publika, zapojení, demografické údaje atd. Proto pro svůj web potřebujete analytiku.

User Insight: Musíte znát své publikum a jeho chování na vašem webu. Pomáhá vám vytvářet obsah, aby vaše publikum mohlo pochopit a najít informace, které chtějí.

Analytics vám pomůže najít a použít demografické údaje, jako jsou jejich zájmy, pohlaví, umístění a zájmová témata, k vytváření obsahu kolem nich a k tomu, aby byl váš web uživatelsky přívětivý.

Zjistěte, co pro vás funguje nejlépe: analytický nástroj vám řekne, který obsah si vede dobře, kolik máte návštěvníků, míru okamžitého opuštění, dobu udržení publika atd. Na základě toho můžete optimalizovat svůj obsah, výzvy k akci a značky. Kromě toho můžete vytvářet obsah na téma, které se vašemu publiku líbí.

Pomáhá vám vytvářet SEO strategie. K růstu vašeho webu potřebujete velký organický provoz. SEO je nejdůležitější součástí vaší obsahové strategie. Pomocí analytických nástrojů SEO můžete důkladně porozumět tomu, jak se zákazníci na vaše stránky dostávají. Zkoumání stránek s nejvyšším počtem konverzí a jejich ještě lepší optimalizace je jednou z technik, jak zlepšit SEO.

Snadná segmentace dat a vizualizace: Jak již bylo zmíněno v předchozích ukazatelích, analytika zjednodušila segmentaci dat a vizualizaci pomocí několika kliknutí a poskytla vám všechny informace na obrazovce.

Co je Google Analytics (GA4)?

Google Analytics je nejoblíbenější nástroj pro analýzu webových stránek, který organizuje a segmentuje data webových stránek. Funguje od roku 2005, a protože je to bezplatný nástroj, většina firem jej používá pro analýzu webových stránek.

Společnost Google však nedávno aktualizovala Google Analytics na GA4, což přineslo mnoho změn, které nejsou vhodné pro podnikání, a proto podniky hledají jiné možnosti.

Nyní se podívejme, co se v GA4 liší.

Pro začátek bude GA4 jediným prostředkem Google Analytics; univerzální analytika bude postupně ukončena do července 2023. Navíc se GA4 zdá být techničtější, což znamená, že k pochopení analýzy dat v GA4 potřebujete správný technický tým.

  Kde nakupovat a prodávat online podnikání? [10 Marketplace]

Na rozdíl od Universal Analytics umožňuje GA4 pouze filtrovat interní provoz, nikoli vytvářet vlastní zobrazení.

Omezení GA4

Data z Universal Analytics nelze exportovat do GA4: Když univerzální analytika přestane v červenci 2023 fungovat, budete muset nastavit GA4 souběžně s Universal Analytics, abyste měli přístup k GA4 poté, co univerzální analytika přestane fungovat.

Omezení shromažďování dat: GA4 má pro každou vlastní událost limit 25 vlastních parametrů. I když se to zdá hodně, pro větší weby to nemusí stačit. Po upgradu na Google Analytics 360 jsou k dispozici další limity, ale cena je vysoká.

Neadekvátní anonymizace dat: Pomocí anonymizace dat můžete získat nejzákladnější metriky o návštěvnících (návštěvy, kliknutí a zobrazení stránek), ale nikoli osobní identifikační údaje (PII), jako je geolokace, přiřazení ID sledování nebo jiné informace založené na souborech cookie.

Snížilo to vaši kapacitu pro remarketing, rozpoznávání opakujících se hostů a používání sofistikované atribuce konverzí.

Žádné nativní optimalizační funkce pro konverzi: Uživatelé Google Analytics potřebují používat řešení třetích stran, aby získali podrobnější informace, například o tom, jak návštěvníci interagují s vaším webem nebo o výzvě k akci.

Neplatné poznámky: Když potřebujete poskytnout ostatním členům týmu další kontext, poznámky jsou užitečné. Například upozornit na neobvyklé nárůsty návštěvnosti nebo mezeru v marketingovém trychtýři. Ačkoli byla přítomna v Universal Analytics, tato funkce již není přítomna v Google Analytics 4.

Žádné metriky v reálném čase: Google Analytics obvykle zpracovává data s 24–48hodinovým zpožděním. Obnovení dat se u účtů s více než 200 000 denními návštěvami provádí pouze jednou denně.

V důsledku toho neuvidíte nejnovější údaje o klíčových ukazatelích. Během jednodenních propagačních reklam může být frustrující, když informace v reálném čase mohou mít zásadní význam!

Mixpanel je nejlepší alternativou k GA4 k překonání nedostatků Google Analytics 4. Pojďme pochopit Mixpanel.

Co je Mixpanel?

Mixpanel je webový a mobilní analytický nástroj, který vám pomáhá shromažďovat, ukládat a analyzovat data generovaná uživateli, abyste lépe porozuměli chování lidí na vašem webu nebo ve vaší aplikaci.

Tento nástroj můžete zvážit, pokud hledáte alternativu Google Analytics.

Na svůj web budete muset přidat řádek kódu z Mixpanelu. Každá událost, kterou chcete sledovat, má jedinečný kód. Po přidání kódu můžete pomocí řídicího panelu Mixpanelu nastavit cesty ke sledování metrik interakce na vašem webu.

Hlavní body mixpanelu

Mixpanel poskytuje špičkové funkce a integrace, které z něj dělají nejlepší nástroj pro analýzu webových stránek a aplikací. Některé z nich jsme uvedli níže.

 • Můžete porovnat statistiky časových období, což vám umožní pochopit, jak se trendy v čase mění.
 • Personalizovaný přístrojový panel je dalším vrcholem Mixpanelu; můžete si přizpůsobit svůj dashboard podle svých potřeb a požadavků.
 • Organizuje složitá data v jednoduchém formátu. Mixpanel poskytuje zobrazované názvy, značky kategorií událostí a definice, které usnadňují pochopení pro každého.
 • Umožňuje vám vypočítat metriky pomocí několika kliknutí. V Insights najdete několik vzorců, které vám usnadní výpočet KPI a vytváření podrobných zpráv.
 • Trychtýř Mixpanel usnadňuje a zrychluje načítání cest uživatelů bez ohledu na to, jak dlouhá a krátká je cesta uživatele. Kromě toho funkce, jako jsou vývojové diagramy, schopnost přidávat nekonečné množství kroků, filtrovat podle skupin a vylučovat data, dělají z Mixpanelu výkonný analytický nástroj.
 • Mixpanel odvádí dobrou práci, pokud jde o hledání odboček. Mixpanel automaticky identifikuje všechny významné uživatelské segmenty odpovědné za směnu; můžete strávit méně času určením zdroje každého odklonu.
 • Globální filtry v řídicích panelech umožňují načítat data podle vašich preferencí; mohou to být například údaje za minulý měsíc nebo údaje o nových uživatelích.
 •   Jak získat Firefox Quantum na Debian Stable

  Výhody Mixpanelu

  Klíčovými výhodami Mixpanelu jsou jeho přesné a konzistentní analýzy chování zákazníků pro webové a mobilní aplikace.

  Budete mít jasnou představu o tom, jak uživatelé interagují s vaším webem a produktem, a také budete mít komplexní znalosti o stavu každého účtu.

  #1. Snadno použitelné rozhraní

  Pokud z dat nedokážeme vydolovat užitečné informace, pak jsou data k ničemu. Získávání užitečných informací z dat je výsledkem dobré reprezentace dat.

  Platforma Mixpanel má snadno použitelné rozhraní, které vám umožní proniknout hlouběji a objevit reakce uživatelů na vašem webu nebo aplikaci. Poskytuje lepší pochopení toho, jak uživatelé interagují s vaší aplikací, a poskytuje doporučení pro vylepšení vašeho produktu.

  Dobré návrhy vás povedou k vývoji dobrého produktu a dobrý produkt povede k většímu počtu konverzí, což pomůže vašemu podnikání růst!

  #2. Přehledy cesty

  Když uživatelé interagují s vaší mobilní aplikací, přehled cesty ukazuje, kde vypadli z plánované konverzní trasy nebo opustili marketingovou kampaň.

  Přehled cesty lze také použít k porovnání toho, jak se různé akce segmentů liší. Můžete se dozvědět, kde jsou uživatelé od vaší aplikace odvraceni, jakou cestou se obvykle ubírají a kdy odcházejí, a to tak, že získáte přehled o jejich rozhodnutích v každé fázi.

  Analýza cesty Mixpanel je účinná ze dvou důvodů:

 • Je zahrnuto mnohem více podrobností.
 • Je to jednodušší na nastavení.
 • I když váš trychtýř nebyl implementován, stále můžete v Mixpanelu vidět interakci uživatele z předchozích 90 dnů.

  #3. Sběr konkrétních dat

  Systematické shromažďování dat vám umožňuje získat znalosti z první ruky a jedinečné vhledy do vaší studijní výzvy, ať už provádíte výzkum pro obchodní, vládní nebo akademické účely.

  S daty, která nástroj poskytuje, je k dispozici nespočet možností. Platforma dokáže shromáždit miliardy statistik a událostí, které mohou uživatelé použít ke zlepšení svých produktů v reakci na akce svých zákazníků.

  #4. Jednoduchá analytika

  Analytics může hrát klíčovou roli při rozhodování vašeho podnikání. Přístup k datům a jejich přeměna na užitečné informace je proces, který může odlišit úspěšnou organizaci.

  Aby vám byla analýza dat přístupná, Mixpanel je představuje důkladným, ale jednoduchým způsobem. Pomocí informací, které se vám zobrazí, můžete snadno měřit akci, ať už prostřednictvím aplikace pro iOS, Android nebo webové aplikace.

  #5. Cílený sběr dat

  Mixpanel je robustnější než jiné platformy analytických služeb. Doručování dat nástroje poskytuje nekonečné množství možností. Platforma může shromažďovat miliardy poznatků a událostí, které jako uživatel můžete využít ke zlepšení jejich zboží v reakci na chování klientů.

  Mixpanely vs. GA4

  FunkceMixpanelGoogle Analytics
  (GA4)Uživatelské rozhraníTento program nabízí skutečné obohacení dat. Datový model umožňuje propojit nedávná obchodní data s historickými událostmi. Uživatelské rozhraní GA4 je mírně komplikované pro začátečníky a malé a střední podniky. Analýza v reálném čase Analýza v reálném čase s 99 % dat dostupnými během několika sekund Neexistuje žádná skutečná -time metrika ve vizualizaci GA4Funnel Cesty mixpanelu sledují cesty uživatelů nejsnáze. Může to být cesta, kterou uživatel sleduje webové stránky, které navštěvuje, nebo jakékoli jiné související informace. I když je vizualizace cesty funkcí Google Analytics, nemůže vám poskytnout úroveň informací, které potřebujete k rozhodování na základě dat. Ochrana datového mixu poskytuje přístup k předchozím datům maximálně pět let zpět, pokud jde o ukládání a vyhledávání dat. Kromě toho můžete importovat předchozí uživatelská data a nahradit tak data, jejichž platnost vypršela. GA4 má historické období uchovávání dat 14 měsíců. Protože však nepodporuje import historických dat, je přístup GA4 k úložišti, získávání a analýze předchozích uživatelských aktivit velmi omezený. Data AccuracyMixpanel analyzuje všechna uživatelská data, protože vzorová data mohou být náchylná k chybám. Na základě vzorkovaných data, GA4 poskytuje sestavy na míru. Mixpanel vs. GA4

    Jak zrušit předplatné Stadia Pro

  Struktura cen

  Ceny Google Analytics

  Google Analytics je fantastický, protože je zdarma! Kromě toho neexistují žádné drahé doplňky nebo integrace.

  Google Analytics 360 je jeho pokročilá verze a zahrnuje všechny základy. Pokud pracujete s velkým množstvím dat, podniková edice má mnohem více funkcí, požadavků, integrací a možností. Většina firem však zjistí, že základní verze Google Analytics uspokojuje jejich potřeby.

  Cena mixpanelu

  Oba programy jsou zdarma. Prvních 1 000 sledovaných uživatelů plánu MixPanel „Starter“ je měsíčně zdarma. Existují také funkce, jako jsou kohorty a analytické toky. S historií dat až 90 dní můžete přidat neomezený počet členů týmu.

  Možnost MixPanel „Growth“ začíná na 25 dolarech měsíčně. Zahrnuje roční objem dat a až 25 000 sledovaných uživatelů měsíčně. Navíc je plán MixPanel „Enterprise“ účtován samostatně pro každého zákazníka a je dodáván se skupinovou/B2B analytikou, jediným přihlášením a konfigurovatelnou historií dat (podle toho, jak daleko musíte jít).

  Alternativy mixpanelu

  Ačkoli je Mixpanel skvělou alternativou ke GA4, můžete Mixpanel porovnat s několika dalšími nástroji pro analýzu webových stránek a vybrat si ten nejlepší pro svůj web (a aplikace).

  Usefathom

  Usefathom je nástroj pro analýzu webových stránek zaměřený na ochranu soukromí, který vám poskytuje jasný obraz o uživatelích bez ohledu na to, zda používají blokátory reklam. Kromě toho poskytují plné zabezpečení dat.

  Jedná se o cenově dostupný nástroj pro analýzu webových stránek a aplikací a umožňuje vám vytvářet webové stránky, osobní domény a e-mailové přehledy. Svůj blog, víkendový projekt a firemní web můžete spravovat ze stejného účtu.

  Matomo

  Jedná se o open-source nástroj pro webovou analýzu, který podporuje 50 různých jazyků. Matomo se velmi zaměřuje na vlastnictví dat, ochranu soukromí a nulové vzorkování dat.

  Nabízí alternativy cloudového i on-premise hostingu. On-Premise je bezplatný, open-source a samostatně hostovaný software PHP/MySQL, který si můžete nainstalovat na svůj server, což vám poskytuje maximální flexibilitu, zatímco cloud eliminuje břemeno instalace.

  S celou sadou funkcí, včetně teplotních map, záznamů relací, cílů, analýzy formulářů, profilů návštěvníků, elektronického obchodování a cest, vám tento prémiový nástroj pro webovou analýzu a optimalizaci konverzí poskytuje ty nejpřesvědčivější informace.

  Záblesk mraků

  Jedná se o cloudový nástroj pro analýzu výkonu webu. Platforma, vytvořená pro podniky všeho druhu, nabízí řešení pro webové stránky, malé a střední firmy elektronického obchodu a společnosti, které potřebují zabezpečení a výkon sítě na podnikové úrovni.

  Kromě toho poskytuje různé bezplatné nástroje a aplikace, které můžete přidat přímo na svůj web bez nahrávání nebo ručního vkládání souborů nebo skriptů. Cloudflare navíc poskytuje vše, co potřebujete v nástroji pro analýzu webových stránek.

  Závěr

  Mixpanel vs. Google Analytics je běžná debata mezi vývojáři. Existuje mnoho prvků, které je třeba vzít v úvahu při hledání nástroje, který vám pomůže sledovat vaše analýzy, ale nejdůležitější jsou funkce a cena.

  Pokud jste s rozpočtem, Mixpanel je jasná volba. I když nemáte omezený rozpočet, Mixpanel je stále dobrou volbou, protože dokáže uložit více dat než Google Analytics. Je důležité si uvědomit, že Mixpanel je nástroj pro obchodníky a produktové manažery, nikoli pro vývojáře.

  Můžete také prozkoumat některé nejlepší nástroje pro živé sledování návštěvnosti webových stránek.

  x