Je skutečně špatné mít otevřených 100 karet prohlížeče?

Po celou lidskou historii byl nepořádek karet známkou nízké produktivity. Ale tento zvyk se 100 kartami může být tajemstvím vaší produktivity, pokud máte ta správná rozšíření a hardware.

Pouzdro na 100 karet

Pokud jde o produktivitu, každý má jiné potřeby. Někteří lidé rádi píší seznamy úkolů, někteří lidé rádi stojí při práci a jiní mají rádi 100 karet (nebo více!) otevřených najednou. Pokud jste ten typ člověka, který miluje změť karet, pak vám gratuluji, společnost vámi opovrhuje kvůli jediné věci, která vás dělá jedinečnými.

V určitém okamžiku za posledních 20 let se civilizovaná společnost rozhodla, že změť karet v prohlížeči je jako hromada špinavého nádobí nebo přední veranda hromadiče. Dnes se s narkomany zachází jako s divochy, jako by nikdy nebyli disciplinovaní jako děti za otevírání příliš mnoha karet.

Ale ve skutečnosti může být nepořádek karet známkou produktivity. Jsou situace, kdy potřebujete mít otevřených 100 záložek, zvláště pokud zkoumáte husté téma nebo žonglujete s hrstkou projektů.

Je smutné, že mylné představy společnosti znesnadnily milovníkům tabulí optimalizovat jejich zvláštní formu produktivity. Google (mimo jiné prohlížeče) odmítá vylepšit svůj systém tabbingu, takže pokud chcete, aby vaše karty působily více jako organizovaná knihovna a méně jako Einsteinův špinavý stůl, pak musíte hledat rozšíření a naučit se otravné návyky při čištění karet.

Nemluvě o tom, že moderní prohlížeče vyžadují spoustu systémových prostředků a webové stránky mohou vyžadovat více než 2 GB RAM. Dokonce i ti nejproduktivnější uživatelé karet narazí na zpoždění, zadrhávání a pády při spuštění 100 karet na počítači s nedostatečným výkonem.

Takže pokud jste milovníci tabelátorů, pak je čas vzít věci do svých rukou. Svou produktivitu na 100 kartách můžete snadno optimalizovat pomocí rozšíření prohlížeče a můžete ze svého počítače (i když je to mizerný počítač) vytěžit maximum upgradováním několika kusů hardwaru.

Nebo, pokud vám tyto karty překážejí a zpomalují váš počítač, existuje několik dobrých způsobů, jak karty zavřít a uložit je na později.

Je čas se s těmi kartami pohádat

Ať už jste obdařeni počítačem se 100 kartami nebo jste si právě objednali nějaké nové PC díly, narazíte na zásadní problém se 100 kartami. Vodorovný seznam záložek v horní části prohlížeče prostě není navržen tak, aby zvládl tuny tabbage.

Jistě, můžete kliknout pravým tlačítkem na kartu a připnout ji do prohlížeče, uložit karty do záložek nebo otevřít více oken prohlížeče a uspořádat nesourodé shluky karet. Ale tyto primitivní formy organizace karet nejsou ani zdaleka pohodlné nebo efektivní. Pokud se chcete rvát 100 různých karet v jednom okně, budete potřebovat nějaká rozšíření prohlížeče.

Vertikální rozšíření tabulátorů jsou pro milovníky tabulátorů nezbytná. Karty se snáze čtou a organizují, když jsou svislé, a většina svislých rozšíření karet má vestavěné funkce seskupování nebo „stromu“. Firefox popularizoval vertikální karty se svými Karty ve stromovém stylu rozšíření, ale uživatelé Chrome, Opera a prohlížeče Edge založeného na Chromu mohou používat Outliner záložek rozšíření.

Pokud chcete rozšíření, které automaticky organizuje karty do skupin, měli byste se podívat na OneTab. Je k dispozici pro oba Prohlížeče Chromium, jako je Chrome a Firefoxa jediným kliknutím změní změť karet na organizovaný stromový seznam.

Bez dobrého hardwaru jsou tato rozšíření v podstatě bezcenná. Prohlížeče jsou extrémně náročné na zdroje a spousta karet může ze slabého počítače udělat nepořádek. Naštěstí je snadné určit hardwarové problémy v počítači a některá rozšíření mohou snížit vaši potřebu provádět drahé (nebo nemožné) upgrady hardwaru.

Pokud chcete 100 karet, potřebujete nejprve dobrý hardware

Obecně řečeno, schopnost vašeho prohlížeče pracovat s kartami závisí na CPU a RAM vašeho počítače. Tato slova mohou vyvolat strach v srdci každého uživatele počítače, ale ve skutečnosti jsou to dva z nejpřístupnějších nápadů v oblasti výpočetní techniky.

CPU (centrální procesorová jednotka) je v podstatě mozkem počítače. Neustále shromažďuje čísla a rozdává příkazy ostatním součástem vašeho PC. Pokud by se zlotřilý chirurg rozhodl vyměnit váš mozek za starý, cenově výhodný mozek, vaše motorické dovednosti a schopnosti multitaskingu by dostaly ránu. Totéž platí pro váš počítač; mizerný CPU všechno zpomaluje.

Podobně je paměť RAM počítače (random access memory) jako krátkodobá paměť mozku. Sleduje, co v danou chvíli děláte, a zajišťuje, že multitasking (spouštění více karet) proběhne bez problémů. RAM se měří v bytech a jak se ukázalo, více bajtů umožňuje více multitaskingu.

Pokud máte rádi nemotorný počítač, možná je čas upgradovat procesor nebo investovat do nějaké další paměti RAM. U většiny stolních počítačů (a některých notebooků) je upgrade paměti RAM nebo CPU rychlý a snadný, zvláště pokud jste to dělali v minulosti. A i když části počítače mohou být trochu drahé, jednoduchý upgrade hardwaru je vždy levnější než nákup nového počítače.

Řešení problémů s hardwarem je snadné

Odhalit nedostatky vašeho počítače je poměrně snadné. Nejprve budete chtít zkontrolovat specifikace vašeho počítače. Poznamenejte si svůj „procesor“ (váš CPU) a „nainstalovanou RAM“. Poté budete chtít zkontrolovat využití CPU a RAM ve Správci úloh systému Windows. Můžete to udělat kliknutím pravým tlačítkem na panel úloh a kliknutím na možnost „Správce úloh“. Tento (snadný) proces můžete také obejít spuštěním automatizovaného benchmarkového testu.

Když na počítači běží pohodlný počet aplikací (ne 100 karet), za ideální se považuje využití CPU 10 % nebo méně a využití RAM 50 % nebo méně. Pokud je jedno z těchto procent neobvykle vysoké, pak jste našli svého viníka.

Opět platí, že upgradování paměti RAM a procesoru může být hračkou na stolních počítačích, ale ne vždy je možné na malých stolních počítačích a moderních přenosných počítačích. Pokud se snažíte maximalizovat schopnost tabelování na počítači s nedostatečným výkonem, měli byste snížit využití aplikací na pozadí a držet se možnosti přátelské k RAM, jako je Firefox Quantum.

Pokud přepnutí prohlížeče nefunguje, můžete použít rozšíření jako Závěs na kartu (pro Firefox) nebo The Great Suspender (pro prohlížeče Chromium), abyste „zmrazili“ nepoužívané karty a snížili využití paměti prohlížeče. Anti-tracker a rozšíření pro blokování reklam jako Ochrana osobních údajů Badger nebo Ghostery také pomáhají, protože snižují množství webového obsahu, který musí váš prohlížeč zpracovat.