Je uTorrent bezpečný?

uTorrent je jedním z nejpopulárnějších torrentových webů na světě – ale možná se ptáte, zda je to zcela bezpečné. Software uTorrent je považován za bezpečný a bez nebezpečného malwaru. Riziko spojené s používáním uTorrent pochází ze stahování nebezpečných torrentů z neznámých zdrojů spíše než ze skutečného softwaru.

Tak je uTorrent bezpečný? Následující článek se bude podrobněji zabývat bezpečností používání uTorrent a tím, jak můžete maximalizovat své zkušenosti s používáním softwaru.

Bezpečnostní obavy uTorrent

uTorrent se dostal do titulků už v roce 2015, kdy zprávy naznačovaly, že software pro těžbu bitcoinů byl automaticky instalován na zařízení nic netušících uživatelů. Ukázalo se, že se nejedná o rozšířený problém a byl vyřešen, když se uTorrent zbavil malwaru v budoucích verzích.

  Jak tvrdě aktualizovat Chrome (obejít místní mezipaměť)

Další obava byla vznesena v roce 2014, kdy Google Chrome označil uTorrent jako malware, přestože virové skenery nic nezjistily. To bylo později opraveno a se vší pravděpodobností to nemělo nic společného se samotným softwarem. Adware a ransomware mohou být někdy spojeny s jinými torrentovými klienty a představují riziko při instalaci softwaru.

Bezpečnost uTorrent

Jednoduchá odpověď je, že uTorrent jako software je ve skutečnosti bezpečný. Problémy s bezpečností vznikají při stahování nebezpečných souborů, před kterými vás žádný torrent klient nemůže ochránit. Abyste byli při používání torrent klienta bezpečnější, vyplatí se šifrovat váš provoz pomocí VPN.

uTorrent vydal řadu různých verzí, z nichž některé jsou považovány za stabilnější než jiné. Novější verze má mnohem více funkcí než předchozí, takže je jen na vás, abyste zvážili, co považujete za nejdůležitější.

  Jak používat VLC ke kontrole záběrů z bezpečnostní kamery

Pro mnohé je nejoblíbenější uTorrent verze 2.2.1, protože neobsahuje nadměrný adware a zaškrtává všechna správná políčka. Odkazy ke stažení pro staré verze uTorrent, jako je tato, jsou stále k dispozici.

Anonymní používání uTorrent

Stahování torrentů se doporučuje provádět anonymně. Použití služby VPN nebo proxy služby vám umožní stahovat torrenty, aniž byste byli sledováni nebo sledováni. Podrobné pokyny, jak přesně to udělat, najdete na internetu. Služby VPN jsou skvělým způsobem, jak zvýšit vaši jedinou bezpečnost šifrováním dat, a stojí za zvážení.

Odstranění reklam z uTorrent

Mnoho lidí považuje reklamy v uTorrent za nepříjemné a chtěli by je odstranit. Naštěstí je možné tyto reklamy odstranit úpravou některých pokročilých nastavení v softwaru uTorrent. Přejděte do nabídky předvoleb, kde najdete možnosti, které vám pomohou vypnout reklamy nalezené v softwaru.

Toto je vestavěná možnost, takže se nemusíte starat o legitimitu nebo bezpečnost provedení této akce. Může být obtížné jej najít, protože je dobře skrytý, ale jakmile jej najdete, vypnutím reklam se zlepší váš zážitek z uTorrent.

  Jak zamknout buňky na základě barvy v aplikaci Microsoft Excel

Sečteno a podtrženo

uTorrent si stáhlo více než 100 milionů lidí po celém světě. Je to nejpopulárnější torrent klient na značnou vzdálenost a je tak bezpečný, jak jen může být. Poskytuje špičkovou kvalitu bez reklam, které byste rozhodně měli vzít v úvahu, pokud hledáte podobnou službu.

Největší riziko spojené s uTorrentem je stahování nebezpečných souborů. Toto je riziko, kterému čelí všichni klienti torrentu a není exkluzivní pro uTorrent. Existují kroky, které můžete podniknout, abyste se ochránili před stažením malwaru do počítače a které mohou toto riziko obejít. Pokud jde o torrentové klienty, budete těžko hledat lepší software než uTorrent, který by vyhovoval vašim potřebám stahování, takže to rozhodně stojí za zvážení.