Kalkulačka zlomků pro Android s řešeními krok za krokem

Matematika může představovat potíže i pro ty nejskvělejší mysli z nás. Pokud zjistíte, že vy (nebo někdo, koho znáte) často bojujete s hodinou matematiky, nejste sami. Na druhou stranu existuje celá řada mobilních aplikací, které vám mohou pomoci během náročných matematických přednášek. Jednou z takových aplikací, na kterou jsem nedávno narazil, je DLD Calc, bezplatná kalkulačka zlomků pro Android, která vás zbaví břemene, pokud jde o řešení i těch nejnáročnějších problémů se zlomky. Aplikace zobrazuje každý krok výpočtu zahrnujícího zlomky, aby pomohla studentům základní matematiky zjistit chyby ve vlastních řešeních. Podrobnosti po přestávce.

  Pomocí gest můžete volat, posílat SMS, IM, e-maily a další v systému Android

Na první pohled vypadá DLD Cal jako jednoduchá kalkulačka bez přidané hodnoty, ale zapátrejte hlouběji a zjistíte, že je to nesmírně šikovný nástroj, který umí víc, než že vám dá odpověď na obtížný výpočet. Od standardní kalkulačky se liší tím, že vám ukazuje celé řešení krok za krokem. Rozvržení DLD Calc vypadá docela podobně jako standardní aplikace kalkulačky.

Pokud jde o její funkčnost, můžete tuto aplikaci použít k provádění všech svých základních aritmetických výpočtů a také k řešení složitých zlomků. Automaticky zaznamenává vstupní hodnotu a zobrazuje ji nad rozložením tlačítek.

Kalkulačka nabízí všechny funkce, které se nacházejí v jakékoli standardní, nevědecké kalkulačce. Uspořádání je také optimalizováno pro orientaci na šířku; klávesnice je automaticky rozdělena do dvou skupin, po jedné na každé straně obrazovky.

  Nejlepší hry pro Android roku 2019

Když stisknete tlačítko Rovná se, řešení krok za krokem se zobrazí na samostatné obrazovce, jak je znázorněno na snímku obrazovky níže.

Poznámka editora: Všimněte si, jak aplikace nevynechá ani ty nejmenší a nejjednodušší kroky ve výpočtu. Neposkytuje jim pouze rychlé odpovědi, které jim pomohou urychlit jejich matematické úkoly; vlastně je učí, jak se k odpovědím samy dostat.

Aplikace je k dispozici zdarma v Obchodě Play. Můžete si jej stáhnout do svého zařízení Android z odkazu uvedeného níže.

Nainstalujte DLD Calc z Obchodu Play