Kdy jsem si vytvořil svůj účet Google?

Nebudu se chlubit tím, jak vymýšlím skvělá složitá hesla pro svůj e-mailový účet, Facebook, Twitter a vchod do mé tajné laboratoře. Dokážu si je snadno zapamatovat, ale to samé se nedá říct o všech a pokaždé, když si změním heslo (což dělám pravidelně kvůli bezpečnosti), mám problém si ho prvních pár dní vybavit. Zapamatování si hesel však není snadné pro každého a obnovení hesla k účtu Google zahrnuje otázku, na kterou si s velkou pravděpodobností nikdo nezapamatuje odpověď. kdy jste si vytvořili svůj účet Google? Zjistil jsem to před pár týdny, když můj táta, který dobře stárne, ale má špatnou paměť, zapomněl heslo ke svému účtu Gmail. Pomohl jsem mu ji nastavit, ale Gmail mi nedovolil ji obnovit pomocí sekundární e-mailové adresy. Pokud jste měli tu smůlu, že jste zapomněli heslo k Gmailu a potřebujete vědět, kdy jste si účet vytvořili, zde jsou dva rychlé způsoby, jak jej najít.

Uvítací e-mail Gmailu

Jakmile si vytvoříte svůj nový účet Google, Gmail vám pošle tři e-maily, které vás přivítají, pomohou vám začít a mnoho dalšího. Nikdy jsem tyto e-maily nečetl a často se divím, proč je prostě nesmažu. Nikdy je nemažte; tyto e-maily vám byly zaslány během několika minut od vytvoření účtu a představují nejjednodušší způsob, jak zjistit datum vytvoření.

Možná se teď divíte, proč to pomáhá, protože pokud jste zapomněli heslo, nelze příliš dobře očekávat, že budete ve svém e-mailu hledat tuto uvítací zprávu, že? Tento trik je užitečný, pokud jste zapomněli heslo, ale máte svůj účet Google přidán do telefonu Android, který mimo jiné synchronizuje e-maily. V telefonu můžete otevřít aplikaci Gmail, vyhledat e-mail a najít datum narození svého účtu.

Export dat Google

Naposledy jsme službu Google Takeout navštívili, když se Google Reader vypínal (stále mi chybí, opravdu mi to chybí) a v tu chvíli jsme nevěnovali velkou pozornost ničemu jinému, kromě toho, že náš milovaný Reader už nebude. Přejděte na Export dat Google a vyberte export dat ze svých kruhů. Budete požádáni o přihlášení k potvrzení exportu. Jakmile se přihlásíte, budete dotázáni, kam chcete data přesunout. Na stejné stránce uvidíte následující informační kartu s datem vytvoření vašeho účtu.

Nevýhoda

Abyste mohli získat tyto informace, do značné míry potřebujete přístup k Gmailu, takže pokud je ještě nemáte a zapomněli jste heslo, nebo v horším případě byl váš účet prolomen, budete se muset spolehnout na jiné obnovení způsoby, jak to získat zpět.

[via Digital Inspiration]