Kolik stojí Netflix v Japonsku?

Netflix byl nedávno v titulcích poté, co oznámil, že zvýšil náklady svým japonským zákazníkům, přičemž akcie po zprávě vzrostly až o 3,7 %. Ceny se v únoru 2021 zvýšily o přibližně 13 % pro základní a standardní úrovně, ačkoli poplatky za prémiové tarify zůstaly stejné. Tak kolik stojí Netflix v Japonsku? Čtěte dále a dozvíte se to.

Ceny v poslední době rostou

Od února 2021 nyní stojí diváky v Japonsku za přístup k základní službě Netflix 990 jenů (měna je jen), což je nárůst o 110 jenů. Standardní úroveň, která je nejoblíbenější možností, je nyní za cenu 1 320 jenů z 1 490 jenů. Cena prémiového tarifu je stále 1 980 jenů.

Asie je nyní druhým nejrychleji rostoucím regionem společnosti, přičemž v posledních letech došlo k výraznému nárůstu sledovanosti v Japonsku a Jižní Koreji. Netflix také nalil více peněz do obsahu založeného na anime, který je mezi japonskými diváky mimořádně oblíbený. Netflix částečně využil nedávné zvýšení cen k pokrytí nákladů na svůj původní obsah.

  Jak spárovat tlačítka Echo s vaším Amazon Echo

Financování původního obsahu

Netflix vydal prohlášení oznamující změny cen a uvedl: „Aktualizujeme naše ceny, abychom mohli i nadále nabízet více různých televizních pořadů a filmů – kromě místních pořadů, jako je ‚Alice in Borderland‘ a naše stále rostoucí sestava anime“. Cena jeho akcií po této zprávě vzrostla na 559,48 GBP. Netflix částečně využil nedávné zvýšení cen k pokrytí nákladů na svůj původní obsah.

Další rozšíření

Netflix v roce 2020 přilákal 37 milionů nových předplatitelů, přičemž více než 80 % z nich pochází ze zemí mimo Severní Ameriku. To bylo větší číslo, než kolik měl jeho rival Hulu celkem ke konci roku. Stále má nejvíce předplatitelů ze všech služeb streamování videa, přičemž Netflix používá nejméně o 50 milionů více lidí než Amazon Prime po celém světě. Přibližně 73 milionů dospělých v USA má předplatné Netflixu, i když se odhaduje, že přibližně 41 % jeho uživatelů přistupuje ke službě bez placení. To je z velké části způsobeno sdílením hesel a účtů.

  Jak změnit své uživatelské jméno a avatar Google Stadia

Kdy byl Netflix poprvé spuštěn?

Mnoho lidí předpokládá, že společnost byla založena někdy během posledních 15 let. Poprvé však byla založena již v roce 1997 a její stránky byly spuštěny o rok později. Netflix ve skutečnosti začínal jako DVD-by-mailová služba, ale díky použití velkých dat a analýz skončil v roce 2000 poskytováním mediálních doporučení svým uživatelům. V roce 2004 měl 4 miliony předplatitelů a v roce 2007 začal nabízet online streamování videa.

Evoluce Netflixu

Netflix začal být dostupný mimo webové prohlížeče v roce 2008 a uživatelům umožnil přístup k streamování videa na set-top boxech, Xboxech, Blu-Ray přehrávačích a dalších. Poprvé byl dostupný mimo USA v roce 2010, kdy byl spuštěn v Kanadě. Do Evropy se dostal v roce 2012 a v roce 2015 byl spuštěn v Austrálii, na Novém Zélandu a v Japonsku.

  Jak zlepšit kvalitu a nastavení šířky pásma vaší kamery Nest

Společnost se stala dobře známou pro svůj originální obsah, s ranými vlastními produkcemi včetně Orange Is The New Black a House of Cards. Mnoho z jeho původních pořadů získalo vysoká ocenění, včetně prvního Oscara v roce 2017.

Netflix a geoblokování

Jakmile bylo pro lidi běžné přistupovat k obsahu Netflix nahranému pro diváky v různých oblastech světa, Netflix začal omezovat používání VPN. Pokud Netflix nyní zjistí, že se používá VPN, bude stále zobrazovat pouze obsah, který je na daném území legálně dostupný. Říká se však, že ne všechny VPN byly tímto ovlivněny.

Netflix se v posledních letech stal ještě populárnějším a zasahuje stále více míst na světě. Její konkurenti vykazují méně známek zastínění této obří mediální společnosti – navzdory jejich nejlepšímu úsilí!