Které si vybrat v roce 2023

Technologie usnadnila nevývojářům a návrhářům vytvářet a spouštět webové stránky bez psaní jediného řádku kódu.

Wix a GoDaddy jsou jedny z největších jmen ve vytváření webových stránek bez kódu. Tyto dvě platformy mají průvodce návrhem umělé inteligence a šablony, které si můžete přizpůsobit pro spouštění profesionálních webových stránek.

I když Wix i GoDaddy nabízejí téměř podobná řešení, mají také určité rozdíly. Toto srovnání Wix vs. GoDaddy prozkoumá podobnosti a rozdíly mezi těmito tvůrci webu, aby vám pomohlo učinit informované rozhodnutí.

Úvod do Wix

Wix je platforma, která umožňuje nekodérům vytvářet webové stránky. Tento all-in-one software má funkce přetahování, které můžete použít ke spuštění a přizpůsobení různých funkcí pro váš web.

Jako uživatel můžete používat šablony připravené na platformě nebo si vytvářet vlastní. Wix má také vestavěné funkce, jako jsou kontaktní formuláře, blog a internetový obchod, které můžete používat podle svých potřeb.

Pomocí těchto kroků můžete nastavit svůj první web Wix;

 • Vyberte, zda web vytváříte pro sebe nebo pro jiné lidi

 • Vyberte typ webu, který chcete vytvořit (zvolil jsem „Blog“ pro demonstrační účely)

 • Vyberte název své firmy

 • Uveďte cíle svého webu

 • Vyberte doplňky pro svůj web

Nyní jste připraveni přizpůsobit svůj web. Wix má bezplatné a placené plány. Bezplatný plán vám poskytne doménu s rozšířením Wix. Můžete upgradovat na placené plány, abyste mohli plně vlastnit název domény a vytvořit profesionální web.

Wix tvrdí, že obsluhuje více než 200 milionů uživatelů po celém světě. To jsou některé z důvodů, proč tuto platformu mnozí milují;

 • Na této platformě se můžete snadno pohybovat pomocí funkce úprav přetažením.
 • Na výběr je více než 900 šablon.
 • Šablony na této platformě můžete snadno přizpůsobit svým potřebám.
 • Různé bloky obsahu a varianty, které si můžete vybrat a přizpůsobit.
 • Přítomnost sady nástrojů SEO, kterou můžete použít k optimalizaci svého webu pro vyhledávače.
 • Přítomnost tržiště aplikací třetích stran pro zlepšení funkčnosti vašeho webu.

GoDaddy Website Builder: Úvod

GoDaddy je většinou známý v oblasti registrace domén a webhostingu. Platforma však také obsahuje GoDaddy Website Builder, pomocí kterého můžete zdarma vytvářet a spouštět weby vhodné pro mobily.

  Jak vypnout OK Google na Androidu

V ideálním případě GoDaddy Website Builder funguje následovně;

Vyberte si své místo: Může to být platforma elektronického obchodu, salon, osobní blog nebo cokoli, co vyhovuje vašim potřebám.

Vyberte název své značky: Po zadání názvu vaší značky provedete několik dalších kroků, než si budete moci vybrat šablonu.

Poskytněte více informací o svém podnikání: Tvůrce webových stránek potřebuje vědět, zda právě začínáte, nebo jste usazeni.

Vytvořte si svůj web: Průvodce vám dá dvě možnosti: spustit „balící“ stránku nebo vytvořit plně funkční web.

Publikování webu: Toto je poslední krok. Vždy se však můžete vrátit a web upravit.

Toto jsou výhody používání GoDaddy Website Builder;

 • Různé šablony na výběr.
 • Máte jistotu bezpečnosti, protože GoDaddy používá bezpečný hosting, aby vás chránil před hackery.
 • Použití tohoto nástroje pro tvorbu webových stránek je snadné, bez ohledu na to, zda jste vývojář nebo začátečník.
 • Tento web vytváří weby, které jsou vhodné pro mobily.
 • GoDaddy je důvěryhodný pro svou spolehlivost a máte zaručenu 99% dostupnost.

Wix vs. GoDaddy: Rychlé srovnání

FunkceWixGoDaddy Potřebné znalosti kódováníNeNeTyp tvůrce webových stránekPřetáhněte a pusťtePřizpůsobeníVysoce přizpůsobitelnéPřizpůsobitelnéZkušební verze zdarma 14 dní 7 dníPodpora obchoduAnoAnoÚložný prostorLíší se podle plánuLíší se podle plánuNástroje SEOAnoAno Integrace aplikací třetích stranVždy800 šablon00

GoDaddy vs. Wix: Srovnání funkcí

Wix a GoDaddy se liší na několika frontách. Níže jsou uvedeny některé z klíčových oblastí, díky kterým je každý nástroj jedinečný.

#1. Umění navrhování webových stránek

GoDaddy i Wix používají nástroje umělé designové inteligence (ADI) k určení povahy webu, který chcete vytvořit. Rozhraní se vás zeptá na několik otázek týkajících se vašeho webu, firmy, kterou chcete spustit, a vašich cílových zákazníků, abyste určili vaše potřeby.

Při návrhu webu však nemusíte zcela záviset na umělé inteligenci. Wix i GoDaddy Website Builder vám umožňují vybrat a přizpůsobit šablonu.

Do toho tati

GoDaddy má různé designové šablony, které vyhovují téměř všem typům podniků a výklenků.

Můžete si pohrát s editorem drag-and-drop, abyste umístili své prvky a vytvořili své webové stránky.

Wix

Wix má více než 800 šablon. Jakmile vyberete šablonu, můžete ji upravit pomocí editoru přetažení.

Můžete začít s prázdnou šablonou nebo si jednu vybrat z dostupných šablon a přizpůsobit ji.

Vítěz

Wix vyhrává na šablonách návrhu, protože má více šablon. Editor strukturované mřížky na GoDaddy omezuje úrovně přizpůsobení. Je to však perfektní volba pro ty, kteří nejsou zručnými designéry. Přetahovací editor GoDaddy omezuje, kam můžete na svou webovou stránku umístit různé prvky.

  Jak uložit přílohy Gmailu na Disk Google

#2. Ceny

Wix i GoDaddy nabízejí bezplatnou zkušební verzi, kde si můžete užívat prémiové funkce, aniž byste cokoli platili. Jejich poplatky však nejsou stejné.

Wix

S Wix můžete spustit bezplatný web s příponou .wix v bezplatném tarifu navždy. Můžete se také přihlásit k různým placeným plánům rozděleným do kategorií „Plány webových stránek“, „Plány pro podnikání a elektronický obchod“ a „Plány pro podniky“. Obchodní placené plány, které přijímají online platby, začínají od 17 $ měsíčně.

Do toho tati

GoDaddy nabízí různé placené plány rozdělené do kategorií „Basic“, „Standard“, „Premium“ a „eCommerce“. U kteréhokoli z těchto plánů si můžete užít 7denní bezplatnou zkušební verzi. Placené plány na GoDaddy Website Builder začínají od 11,99 $ měsíčně.

GoDaddy vyhrává v cenové funkci, protože jeho ceny jsou konkurenceschopnější než prémiové plány Wix.

#3. Dokumentace

Jak již bylo zmíněno, GoDaddy byla původně webhostingová společnost, která ke svým službám přidala tvůrce webových stránek. Platforma má průvodce, kteří vás provedou tvorbou, správou a marketingem webu.

Wix byl vytvořen jako tvůrce webových stránek. Platforma obsahuje komplexní a jasnou dokumentaci. Tato sekce obsahuje propracované příklady a videa, aby bylo zajištěno, že nic nebude odhaleno.

Přestože GoDaddy Website Builder má vše, co potřebujete k nastavení webu, jeho dokumentace je méně propracovaná než dokumentace Wix.

#4. Zákaznická podpora

Wix i GoDaddy mají úžasné kanály zákaznické podpory.

Wix

Na Wix, než vás vůbec napadne kontaktovat podporu, má platforma průvodce, kteří vás provedou základy. Pokud potřebujete osobní pozornost na Wix, můžete zkusit telefonickou nebo e-mailovou podporu.

Do toho tati

GoDaddy připravil výukové programy, které vám pomohou navrhnout váš web během několika minut. K dispozici je všudypřítomný pomocník pro chat, který vám může pomoci se odlepit. Podporu můžete kontaktovat také telefonicky.

Obě platformy nabízejí 24/7 podporu. Máte tak jistotu, že v případě potřeby vám vždy někdo pomůže.

#5. Aplikace a pluginy

Wix a GoDaddy mají různé aplikace, které můžete přidat do své aplikace.

Wix

Jeho tržiště má více než 300 aplikací. Tým Wix vytváří některé z těchto aplikací, zatímco jiné jsou od třetích stran. Některé z těchto aplikací jsou zdarma, jiné jsou placené.

Výběr aplikací se bude lišit v závislosti na povaze webu, který vlastníte. Wix Blog je příkladem vestavěné aplikace. Na druhou stranu, Google Adsense je aplikace třetí strany.

Do toho tati

Ke svému webu můžete připojit různé aplikace prostřednictvím integrací GoDaddy Website Builder.

  Capsa je komplexní nástroj pro analýzu sítě pro LAN a WLAN

Některé z těchto aplikací jsou zdarma, jiné jsou placené.

Vítěz

Wix má větší trh s více integracemi.

#6. Funkce elektronického obchodování

 • Možnosti platby: Za zboží můžete platit pomocí PayPal, Apple Pay a kreditními kartami na GoDaddy. Na druhou stranu Wix v současné době přijímá jako platební možnosti PayPal, Stripe a Square.
 • Doprava: GoDaddy usnadňuje odeslání do celého světa. Na druhou stranu Wix vyžaduje další aplikace pro přepravu.

#7. Optimalizace pro vyhledávače

Když publikujete web online, chcete oslovit velké publikum. SEO je jedním z přístupů, jak zajistit organickou návštěvnost. Wix a GoDaddy mají funkce SEO, které vám pomohou dosáhnout lepšího umístění ve vyhledávačích.

Wix vám umožňuje optimalizovat váš web pro vyhledávače ve svých placených plánech. Můžete optimalizovat kód záhlaví, URL slugs, popisy a metanázvy. Svůj web Wix můžete také integrovat s nástroji, jako je Semrush.

Nástroje GoDaddy SEO vám umožňují vyhledávat klíčová slova, optimalizovat domovskou stránku, obrázky a stránky webu a najít je lokálně. Platforma má komplexního průvodce a videa, aby se zabránilo zaseknutí.

Nejčastější dotazy: Wix vs. GoDaddy

Můžete používat Wix i GoDaddy na stejném webu?

Ano. GoDaddy je většinou známý pro registraci domén a webhosting. Pomocí GoDaddy tedy můžete zaregistrovat svou doménu a používat Wix jako tvůrce webových stránek.

Wix vs GoDaddy; Která platforma je levnější?

Tvůrce webových stránek GoDaddy je levnější, protože začíná od 9 $ měsíčně.

Jaké alternativy Wix jsou k dispozici?

Je jich mnoho. Pagecloud, Web.com, Bubble, Universe, Weebly, Site123, Squarespace, Divi (pro WordPress) a Strinkingly.

Poznámka autora

Wix a GoDaddy jsou úžasné platformy pro vytváření a spouštění webových stránek bez psaní kódu. Z mé analýzy však existují některé scénáře, kde můžete používat Wix přes GoDaddy a naopak;

Kdy použít Wix

 • Chcete si přizpůsobit svůj web: Wix nabízí vysokou úroveň přizpůsobení. Můžete také přidat vlastní kód prostřednictvím fragmentů kódu a vlastních bloků kódu.
 • Chcete integrovat aplikace třetích stran: Platforma má obchod s aplikacemi třetích stran, jako jsou e-maily, rezervace a zabezpečení.
 • Web se spoustou obsahu: Na Wix můžete mít až 100 statických stránek. Stejná platforma neomezuje počet blogových příspěvků, které můžete publikovat.

Kdy použít GoDaddy Website Builder

 • Web musíte vytvořit rychle: nástroj umělé inteligence GoDaddy vám pomůže spustit web během několika minut.
 • Hledáte levnou možnost: GoDaddy je levný a ušetřené prostředky můžete nasměrovat na jiné věci, jako je marketing a SEO.
 • Web, kde si uživatelé mohou rezervovat schůzky: Pokud působíte na mezinárodním trhu, rezervace schůzek zajistí, že získáte všechny potenciální zákazníky.

Kromě vysoké ceny vyhrává Wix nad GoDaddy ve většině funkcí.

Závěr

Wix a GoDaddy jsou jen jedním z mnoha tvůrců webových stránek na dnešním trhu a doufáme, že nyní můžete vědět, které použít na svém příštím webu. Tyto dvě možnosti jsou ideální pro začátečníky, kteří chtějí spustit funkční webové stránky.

Pokud chcete mít nad webem větší kontrolu, prozkoumejte systém pro správu obsahu, jako je WordPress. Můžete také prozkoumat Wix vs. WordPress.