Kterou z vlajkových lodí Applu byste si měli koupit?

I když iPhone Xs prošel skalnatým uvedením na trh, stále je to jeden z nejmodernějších a nejvýkonnějších vlajkových telefonů společnosti Apple.

Neprodává se však tak dobře, jak Apple doufal, což vedlo společnost k obnovení výroby svého předchůdce, iPhonu X. Apple již dříve ukončil výrobu iPhonu X, aby nestlačil prodeje iPhonu Xs, ale nyní se vrací jako levnější alternativu k jejich novější vlajkové lodi. To znamená, že brzy budete mít při nákupu nového Apple iPhone na výběr mezi iPhone Xs z roku 2018 nebo iPhone X z roku 2017.

Ale který iPhone je nejlepší? Dělá z iPhone X nižší cenový bod výhodnější nákup, nebo stojí za to si pořídit iPhone Xs trochu navíc? Postavili jsme je proti sobě, abychom to vyřešili.

iPhone Xs vs iPhone X: Který byste si měli koupit?

iPhone Xs vs iPhone X: Cena

iPhone Xs je novější, a proto stojí více. Například 64GB iPhone Xs stojí 999 GBP, zatímco 64GB iPhone X si můžete vyzvednout za 790 GBP.

  Jak smazat účet Skype

Stojí za to mít na paměti, že Apple teprve restartoval výrobu iPhonu X, takže by mohl být ještě levnější. Tato čísla jsou nejnižší, kterou nyní zaplatíte, ale obě zařízení mají alternativy s větším úložištěm, které stojí více.

iPhone Xs vs iPhone X: Design a displej

Abyste byli schopni odlišit iPhone Xs a iPhone X podle vzhledu, musíte být odborníkem na Apple. Oba jsou velmi podobné, pokud jde o design, bez domovského tlačítka nebo TouchID a malý zářez stále zůstává.

Rozdíly jsou patrné při pohledu na obrazovky – zatímco oba využívají fantastické panely AMOLED pro jasné osvětlení, skutečný kontrast a vysokou přesnost barev, maximální jas iPhonu Xs je 668 cd/m2, což je velký krok oproti iPhonu X. ne každému záleží na jasu, je to prakticky jediný zásadní rozdíl mezi těmito dvěma telefony.

ČTĚTE DALŠÍ: iPhone Xs vs iPhone Xs Max: Opravdu větší znamená lepší?

iPhone Xs vs iPhone X: Výdrž baterie a výkon

Když jsme testovali obě zařízení, zjistili jsme, že baterie iPhonu X vydržela 9 hodin a 22 minut nepřetržitého přehrávání videa, zatímco baterie iPhonu Xs to překonala 12 hodin a 45 minut. To je docela zlepšení.

  Jak může tmavý režim prodloužit výdrž baterie na telefonech OLED

Kromě toho iPhone Xs plní úkoly podstatně lépe. Jeho A12 Bionic Processor znamená, že dokáže zpracovat více úkolů rychleji, a přestože obnovovací frekvence 60 Hz znamená, že nikdy nepřekročí 60 snímků za sekundu, potenciál to rozhodně má. V našich testech prováděl mimoobrazovkové procesy rychlostí 119 snímků za sekundu, což je mnohem více, než kolik kdo kdy bude potřebovat.

ČTĚTE DALŠÍ: Jak prodloužit výdrž baterie vašeho iPhone X

iPhone Xs vs iPhone X: Fotoaparát

iPhone Xs i iPhone X mají 12megapixelové zadní fotoaparáty s automatickým ostřením s fázovou detekcí a quad-LED bleskem. I když se díky tomu mohou tato dvě zařízení zdát stejná, právě to, co se děje pod kapotou, znamená, že iPhone Xs má lepší fotoaparát.

iPhone Xs má Smart HDR, takže pokaždé, když vyfotíte, telefon skutečně pořídí osm. Poté je spojí dohromady, vybere nejlepší osvětlení a stíny a vytvoří dokonalou fotografii. Proto funguje lépe v různých světelných kontextech a vzdálenostech. Toto vyvažování funguje i u videozáznamu se speciální stabilizací, takže video může přejít z tmavých do světlých oblastí bez přílišné expozice nebo kontrastu.

  Tento vyhledávač dokáže najít jakýkoli komiks Calvin & Hobbes na základě klíčového slova

V naší recenzi iPhonu Xs máme několik příkladů toho, jak to funguje na blízké a vzdálené objekty. Podívejte se na ně, pokud chcete lepší příklad rozdílu, který to dělá.

iPhone Xs vs iPhone X: Verdikt

iPhone Xs je bezpochyby lepší telefon než iPhone X, čistý a jednoduchý. Má lepší fotoaparát, rychlejší výkon a lepší čistotu obrazovky. Je to novější telefon, s novější technologií, takže je to samozřejmě lepší.

ČTĚTE DALŠÍ: Majitelé iPhone Xs a Xs Max hlásí některé docela frustrující problémy

Hlavním problémem je však cena. V závislosti na tom, co chcete, iPhone Xs nemusí ospravedlnit svou téměř čtyřcifernou cenu. I když vyniká ve většině oblastí, nevyniká natolik, aby ospravedlnil zaplacení více než 100 liber navíc, pokud absolutně nepotřebujete nejlepší technologii fotoaparátu nebo nejrychlejší z telefonů. V mnoha jiných oblastech je to téměř úplně stejné.

Pokud však chcete výkon a nízkou cenu, možná budete chtít zvážit iPhone XR, nízkorozpočtovou, ale ne tak nízkou alternativu Apple k iPhone Xs. Je to zhruba stejná cena jako iPhone X a nabízí vám displej a fotoaparát téměř na stejné úrovni jako iPhone Xs.

x