Který je lepší nástroj pro řízení projektů v roce 2022?

Nástroje pro řízení projektů jsou užitečné, protože mohou zefektivnit celý životní cyklus řízení projektů od začátku do konce. Pomáhají při plánování, realizaci, sledování pokroku a zlepšování.

Nástroje pro řízení projektů jako Asana a Monday.com jsou široce používány týmy pro řízení svých úkolů a projektů.

Protože každý tým má jiné cíle, požadavky a omezení, týmy se snaží najít nejlepší software pro řízení projektů, který by vyhovoval jejich potřebám.

Tím vznikla pokračující válka – Ásana proti pondělí.

Dva hlavní nástroje pro správu projektů nabízejí uživatelům fantastické funkce a možnosti.

Pokud tedy také nacházíte dobrý software pro řízení projektů a/nebo jste uvízli mezi těmito dvěma, tento článek vám může pomoci vybrat ten správný na základě vašich konkrétních potřeb.

Zůstaňte naladěni, abyste věděli, kdo vyhraje bitvu.

Co je projektové řízení?

Projektové řízení znamená plánování a organizování zdrojů organizace k dosažení konkrétního projektového cíle v rámci dohodnutých omezení.

Zahrnuje týmy odpovědné za dokončení úkolů, aby aplikovaly vhodné zdroje, jako jsou dovednosti, procesy, metody, znalosti a nástroje, k dosažení cíle v rámci času, rozpočtu a rozsahu projektu. Týmy také usilují o optimalizaci správného přidělování zdrojů tak, aby bylo dosaženo cíle a zajistily minimální plýtvání.

A aby týmy mohly efektivně řídit svůj projekt, používají se nástroje pro řízení projektů, jako je Monday a Asana. Jedná se o automatizovaná softwarová řešení nabízející mnoho výhod, např.

 • Plánování a realizace projektu bez námahy
 • Automatizace plánování, plánování, monitorování, sledování atd. pro úsporu času a úsilí
 • Efektivní alokace a řízení organizačních zdrojů
 • Vylepšená spolupráce a komunikace mezi členy týmu

Asana vs. pondělí: Co jsou zač?

Co je Asana?

Ásana je cloudový nástroj pro správu projektů, který vám umožní efektivně a kvalitně spravovat a sledovat vše ve vašem projektu od začátku až po dokončení.

Je navržen tak, aby zefektivnil životní cyklus vašeho projektového řízení, takže můžete rychle dodávat a zároveň splňovat všechny požadavky klienta. Také vás to ušetří procházení mezi různými tabulkami, nástroji a e-maily; místo toho můžete svůj projekt udržet na správné cestě a přejít k úspěšnému dokončení.

Tato platforma funguje skvěle pro malé a střední podniky a nabízí spoustu funkcí pro správu úkolů, workflow management, spolupráci, atraktivní šablony a mnoho dalších.

Firmy z celého světa, jako je NASA, General Electric, Deloitte, Spotify a The New York Times, důvěřují Asaně pro její snadné použití, funkce a další výhody.

co je pondělí?

Monday Projects je další vynikající software pro řízení projektů. Tato cloudová platforma vám pomůže snadno plánovat, spolupracovat a spravovat vaše projekty na jednom místě.

Ať už jsou požadavky vašeho projektu základní nebo složité, v pondělí je vše bezproblémové a efektivní, abyste mohli dodat to nejlepší. Tento nástroj vám také umožňuje spravovat řídicí panely, strategie, protokoly problémů a úkoly.

Pomocí tohoto nástroje můžete přiřazovat spoluhráče, vytvářet vlastní řídicí panely, porozumět úzkým místům a řešit je. Můžete také monitorovat výkon a využívat široké spektrum funkcí, které zjednoduší řízení projektů a ušetří čas.

Tato platforma je užitečná pro podniky různých tvarů a velikostí, zejména pro podniky. Po celém světě si získal důvěru více než 152 tisíc zákazníků, včetně Canva, Coca-Cola, Hulu, HubSpot, NBCUniversal a dalších.

Asana vs. pondělí: Funkce

Vlastnosti ásany

 • Hlášení a aktualizace: Můžete sledovat pokrok svého projektu pomocí zpráv a aktualizací stavu v reálném čase, abyste pochopili, jak vše funguje, a včas vyřešili problémy.
 • Automatizace: Můžete automatizovat a zjednodušit své pracovní postupy a omezit chyby a zároveň ušetřit čas strávený opakujícími se manuálními úkoly.
 • Spolupráce: Celý váš tým může snadno najít podrobnosti o projektu, plány, zpětnou vazbu, soubory atd. pomocí stejného nástroje. Umožní také bezproblémovou komunikaci mezi klienty, členy týmu, vedoucími a prodejci.
 • Připojování souborů: Můžete připojovat soubory a přidávat komentáře pomocí @ zmínek v Asaně, abyste podpořili spolupráci zaměstnanců. Označí, upozorní a upozorní příjemce, aby mohli rychle reagovat a/nebo jednat.
 • Pracovní zátěž: Asana nabízí „Workload“, funkci, která zabraňuje vyhoření zaměstnanců tím, že vám umožňuje nastavit omezení pracovní zátěže pro každého člena.
 • Formuláře: Pomocí „Formulářů“ můžete standardizovat proces příjmu práce a umožnit ostatním snadno získat podrobnosti o projektu a požádat o práci. Můžete také použít kalendář ke sledování práce, vyhledávání problémů v plánu a provádění úprav.
 • Portfolio: Vizualizujte pokrok svého projektu pomocí „Portfolia“ v reálném čase, řešte rizika a oznamujte aktualizace projektu svým zainteresovaným stranám.
 • Možnosti zobrazení: V Asaně získáte různé možnosti zobrazení, jako jsou Gantt, kalendář a Kanban nástěnky.
 • Šablony: Používejte atraktivní šablony pro běžné procesy místo toho, abyste je vytvářeli od začátku pro marketing, design, provoz, produkt, prodej, inženýrství, IT, HR atd.
 • Zabezpečení a soukromí: Vytvořte si soukromé a bezpečné místo pro ukládání a správu vaší citlivé práce. Můžete také vynutit bezpečnostní kontroly, abyste věděli, jak členové používají platformu, a ochránili data.
  14 nejlepších kryptografických daňových programů, které vám usnadní výpočet a budou vyhovovat

 • Integrace: Asana podporuje více než 100 integrací s nástroji jako Gmail, Teams, Splunk, Okta, Adobe, PowerBI, Zapier, Zoho, Slack, Vimeo, Canva, Dropbox, Notion, GitHub, Trello, Miro a další.

Vlastnosti pondělí

 • Panely projektu: Prohlížejte a přistupujte k datům na vysoké úrovni v reálném čase pro své plány, cíle, zdroje, rozpočty atd. a rychle čiňte chytrá rozhodnutí.
 • Možnosti zobrazení: Pondělí nabízí různé možnosti zobrazení, jako jsou nástěnky Kanban, časové osy, seznamy a Ganttovy diagramy pro sledování rozsahu projektu, milníků, metrik atd.
 • Základní plán: Vytvořte základní plán, abyste mohli snadno porovnávat plánované a skutečné plány a provádět vylepšení.
 • Pokročilé integrace: Pondělí se snadno integruje se spoustou nástrojů bez kódu pro rozšíření jeho funkčnosti a usnadnění. Zahrnuje Jira, Salesforce, Dropbox, Slack, Teams, Sheets, Gmail, Calendar, Zoom atd.
 • Šablony: Získáte různé předem připravené přizpůsobitelné šablony, ze kterých si můžete vybrat pro své projekty.
 • Vlastní automatizace: Můžete také nakonfigurovat vlastní automatizaci pomocí několika kliknutí na Monday.com a získat upozornění na problémy a výpadky a opravit je dříve, než se něco vážně pokazí.
 • Zabezpečení na podnikové úrovni: Pondělí vám pomůže chránit vaši práci a uživatelská data pomocí nezbytných týmových a uživatelských oprávnění, protokolů auditu, uptime SLA a certifikací GDPR a HIPAA.
 • Spolupráce: Podporuje efektivní spolupráci mezi členy vašeho týmu. Centralizuje každý soubor na jednom místě, takže nikomu neuniknou žádná data. Můžete také připojit důležité poznámky a zajištění o svých klientech a zákaznících.

Ásana vs. pondělí: Rozdíly

Zde jsou rozdíly mezi Ásanou a pondělím na základě následujících parametrů.

Řízení pracovních postupů, úkolů a projektů

Asana i Monday.com nabízejí řízení projektů, úkolů a práce. Ale jak to dělají jinak? Čím jeden převyšuje druhé?

Pojďme to zjistit.

Asana: Pro správu vašich probíhajících projektů a úkolů a jejich zobrazení na jednom místě nabízí Asana funkci Portfolio. Funguje to skvěle pro kompletní projekt spíše než pro jednotlivé úkoly. Můžete použít více než 50 šablon nebo vytvořit jednu od začátku a spravovat své projekty.

Získáte mnoho kategorií zobrazení, jako jsou seznamy, časové osy a nástěnky Kanban, abyste svůj pracovní postup zobrazili jinak. Asana vám také umožňuje přetahovat a přetahovat úkoly do vybraného zobrazení a vizualizovat úkol a získat tak přehled.

Kromě toho můžete zahrnout termíny pro upřednostnění práce a označit nástěnky podle nadcházejícího, dneška nebo později. Zobrazení kalendáře vám umožňuje sledovat problémy ve vašich plánech a opravovat je, zatímco „Cíle společnosti“ se používají k definování vašich cílů a přimět každého, aby se s nimi spojil.

Monday.com: Umožňuje vám rozdělit projekty na menší úkoly, abyste je mohli snadno dokončit. Dodává se s funkcí projektového řízení pro vytváření řídicích panelů a správu vašich komplexních projektů napříč odděleními. Získáte také kompletní přehled o svém portfoliu s různými možnostmi rozložení a zjistíte, kdo na čem pracuje.

Rozdělte úkoly podle času, rychle konverzujte s jakýmkoli členem týmu na palubě, přiřaďte jednu položku různým členům a vylepšete spolupráci. Stejně jako Asana vám pondělí pomáhá spravovat váš pracovní postup pomocí zobrazení, jako jsou časové osy, Ganttovy diagramy, tabule Kanban atd. Přepínání z jednoho zobrazení na druhé je však v pondělí ve srovnání s Asanou jednodušší.

Monday.com nabízí několik předem připravených šablon pro plánování, provádění a sledování úkolů na jednom místě. Získáte také nástěnky, které motivují váš tým, a automatická upozornění na dosažení milníků a termínů pro rychlé opravy. Můžete dokonce automatizovat opakující se úkoly, přesouvat je do kanálu a upřednostňovat je.

Vítěz: pondělí, protože je snazší přepínat mezi zobrazeními a poskytuje více možností pro zobrazení a šablony pro vytváření a správu pracovních postupů.

Snadnost použití

Asana: Asana má intuitivní a atraktivní uživatelské rozhraní se spoustou možností, jako jsou šablony a rozvržení (seznam, deska, kalendář a časová osa). Nenajdete mnoho problémů se začátkem a vytvářením svých projektů, přidáváním členů týmu, přidělováním práce a nastavením pracovního postupu.

Navíc, abyste si to usnadnili, můžete použít kteroukoli z jejich více než 50 šablon založených na vašem případu použití a začít s řízením projektu. Pokud ale nechcete používat šablony, můžete si je vytvořit úplně od začátku nebo stáhnout tabulky z řešení třetí strany.

Celkově Asana dělá vaše projektové řízení zábavou, ale někdy vás může zmást spoustou funkcí. A pokud jste noví, může být pro vás těžké se tomu naučit a přizpůsobit se.

Monday.com: Stejně jako Asana, i Monday nabízí intuitivní uživatelské rozhraní a je krásné. Umožňuje vám vytvářet nástěnky pro projekt, prodejní kanál, marketingový plán, cestovní mapu atd. Pondělí také umožňuje přiřadit jeden úkol více členům a skupinovým fázím projektu, fázím obchodu a časovým rámcům.

  Jak se připojit k testovací schůzce zoomu

Pro snadnou vizualizaci získáte několik možností – tabulku, kalendář, Ganttův, Kanban, časovou osu, formulář a další. A co je nejdůležitější, můžete snadno přizpůsobit různé části řídicího panelu, jako jsou barvy, možnosti zobrazení, počty položek a další. Můžete také zobrazit a filtrovat aktivity podle skupiny, času, sloupce, názvu atd.

Kromě toho získáte obrovské množství předem připravených šablon pro tvorbu obsahu, marketing, design, prodej, dokumenty a další, které vám usnadní práci a před použitím si je prohlédnete.

Celkově vzato, vzhledem k obrovskému množství možností a funkcí může být používání pondělí opravdu matoucí, zejména pro nové uživatele. Jeho křivka učení je také pěkně strmá.

Vítěz: Pondělí, protože nabízí spoustu přizpůsobení, lze jeho křivku učení utlumit snadněji než u Asany.

Reporting a Analytics

Dobré reportování a analýzy odrážejí, jak se váš projekt pohybuje, odhalují problémy a opravují je, aby byl projekt úspěšně dokončen.

Asana: Asana nabízí 360 stupňů na vašem projektu s hloubkovými zprávami, takže můžete sledovat pokrok. Poskytuje různé typy zpráv:

 • Průběh: Získejte úplný stav o průběhu projektu za daný měsíc se všemi úkoly, které jsou dokončeny, probíhají nebo je třeba začít.
 • Stav práce: Nadcházející úkol můžete zobrazit podle projektu a vlastního pole spolu s opožděnými úkoly pro každý projekt.
 • Zdroje: Můžete sledovat úkoly provedené členem týmu za týden a projekty za měsíc a zobrazit celkový počet.

Jak bylo vysvětleno dříve, můžete si sestavy prohlížet v různých rozvrženích podle svých preferencí. Reportovací nástroj bude stačit ke sledování všech aktivit, úkolů a projektů vašich zaměstnanců na jednom místě, aniž byste potřebovali jakékoli reportovací nástroje a monitorovali jejich výkon.

Pondělí: Podobně jako v Asaně můžete v pondělí sledovat své projekty, časové osy a zaměstnance. Má „Moje sekce“ ke sledování věcí, které váš tým bude potřebovat k dokončení projektu. Také agreguje a spravuje všechna data projektu na základě termínu. Nemá však pokročilé funkce hlášení jako Asana.

Vítěz: Asana díky svým podrobným zprávám o úkolech, zaměstnancích a postupu projektu.

Automatizace a integrace

Automatizace

Asana: Umožňuje automatizovat opakující se úkoly, abyste ušetřili čas a úsilí a investovali do jiných důležitých činností. Nabízí specifikovaná pravidla pro automatizaci úkolů, jako je přidělování úkolů, sledování průběhu, zbývající upozornění, sledování času atd. Pokud nenajdete svou akci, můžete vytvořit vlastní pravidla.

Pondělí: Nabízí spoustu automatizace bez kódu pro aktualizace stavu, upozornění na termín, e-mailová upozornění, závislosti, přiřazování úkolů, vytváření pracovních postupů, sledování času, získávání aktualizací průběhu a další. Automatizaci můžete také přizpůsobit svým potřebám.

Integrace

Asana: Asana se bezpečně a hladce integruje s více než 200 řešeními, takže můžete používat jedinou platformu ke všemu bez přepínání nástrojů. Některé z nich jsou Slack, Salesforce, Gmail, Zendesk, Zoom, Teams, Outlook, Zapier, Vimeo, Jira Cloud, Dropbox, Canva, Lucidchart, YouTube, Notion, GitHub, GitLab, Trello, Sentry, MailChimp a další.

Pondělí: Pondělí se také integruje se spoustou nástrojů, aniž byste museli psát kód. Zahrnuje Teams, Outlook, Slack, Dropbox, Kalendář, Zoom, Gmail, LinkedIn, Zapier, Adobe Creative Cloud, Twilio, Salesforce, PandaDoc, Shopify, Stripe, Pipedrive, SurveyMonkey, HubSpot, Jira, GitHub, Todoist, Trello, PagerDuty, a více.

Vítěz: Je to remíza

Zabezpečení a soukromí

Se zvyšujícími se riziky kybernetické bezpečnosti je nutné zvolit systém, který zajistí bezpečnost vašeho podniku a zákaznických dat před útoky. Porovnejme Asana vs. pondělí na základě bezpečnosti a soukromí.

Asana začleňuje zabezpečení dat do svých operací a produktů a investuje do budování spolehlivé infrastruktury pro podporu vašich nasazení, bez ohledu na to, zda jde o 100 nebo 100 000. Využívá osvědčené postupy pro udržování bezpečných, dostupných a škálovatelných cloudových aplikací. Zahrnuje protokoly, jako je hašování hesel, přístup s nejmenšími oprávněními, pravidelná bezpečnostní hodnocení, vývoj zaměřený na bezpečnost, programy veřejné odměny za chyby atd.

Kromě toho oddělení informační bezpečnosti společnosti Asana používá nejnovější bezpečnostní kontroly a sleduje škodlivé aktivity napříč IT zařízeními, sítěmi a datovými centry. Nabízí také administrátorské ovládací prvky a ochranu dat pro vizualizaci všeho a včasné rychlé akce.

Asana nabízí jednotné přihlášení (SSO), vícefaktorové ověřování, SAML 2.0 a 99,90% dostupnost a transparentnost vašich dat v reálném čase. Navíc získáte denní zálohy, metody obnovy a regionální zálohy, abyste se připravili na nouzové situace. Je také v souladu s předpisy, jako je GDPR a CCPA a má certifikaci od SOC 2, SOC 3, ISO/IEC 27001:2013, ISO/IEC 27017:2015, ISO/IEC 27018:2019, ISO/IEC 27701:2019, FERPA , GLBA a HIPAA (již brzy).

Pondělí: Stejně jako Asana se i pondělí zajímá o bezpečnost vašich dat, aplikací, zařízení a sítě. Poskytuje bezpečnostní funkce na podnikové úrovni, jako je dvoufaktorové ověřování a jednotné přihlašování s nástroji jako Okta a One Login. Pondělí také nabízí ochranu dat pomocí týmových a uživatelských oprávnění, uptime SLA a podrobných protokolů auditu spolu s certifikacemi GDPR, HIPAA, AICPA SOC, ISO 27001 a ISO 27:27018.

Vítěz: Je to nerozhodné, protože jak Asana, tak pondělí nabízejí spoustu funkcí zabezpečení a soukromí v každém plánu.

  Jak používat více uživatelských profilů v Microsoft Edge

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora je také rozhodujícím faktorem, protože pokud narazíte na nějaké potíže, budete hledat pomoc podpůrného a přátelského týmu, který vaše problémy vyřeší.

Asana: Nabízí nepřetržitou zákaznickou podporu prostřednictvím chatu a vstupenek a spoustu videí YouTube, průvodců, dokumentace a článků. Jsou profesionální a přátelští při řešení vašich problémů.

Pondělí: Pondělí nabízí nepřetržitou zákaznickou podporu ve všech svých plánech prostřednictvím e-mailů, chatu a telefonu. Ve svém podnikovém plánu také poskytuje specializovaného manažera úspěchu zákazníků. Můžete se také podívat na jejich znalostní databázi a sekci FAQ, kde najdete odpovědi na běžné otázky, sledujte videa na YouTube, navštěvujte webináře a čtěte články.

Vítěz: pondělí.

Ceny

Asana: Nabízí čtyři plány pro splnění různých potřeb:

 • Základní: Zdarma pro neomezené úkoly, zprávy, projekty, protokoly aktivit, úložiště souborů o maximální velikosti 100 MB na soubor, 15 členů, více než 100 bezplatných integrací a další.
 • Premium: 10,99 USD účtováno ručně za funkce zahrnuté v základním plánu plus Workflow Builder, časovou osu, neomezené řídicí panely, pokročilé vyhledávání a další.
 • Podnikání: 24,99 USD účtováno ručně za vše, co je součástí plánu Premium, plus portfolia, pracovní zátěž, pokročilé integrace, tvůrce vlastních pravidel, schvalování a další.
 • Enterprise: Získejte cenovou nabídku a získejte vše v obchodním plánu plus SAML, SCIM, mazání a export dat, ovládání příloh, prioritní podporu, vlastní branding a další.

Pondělí: Nabízí pět plánů a umožňuje vám je ZDARMA vyzkoušet.

 • Individuální: Zdarma až pro 2 místa, 20+ typů sloupců, importy do Excelu, 200+ šablon, až 1000 položek, 500 MB úložiště, 1 týdenní protokol aktivit, 1 nástěnka/dashboard atd.
 • Základní: 9 $ měsíčně, účtováno ročně za neomezená místa, neomezené položky, 5 GB úložiště, 1 týdenní protokol aktivit, 1 nástěnku / řídicí panel atd.
 • Standardní: 12 $/uživatel/měsíc za neomezený počet míst, neomezený počet položek, 20 GB úložiště, 6 měsíců protokolů aktivit, 5 nástěnek/ dashboard, 250 akcí/měsíc,
 • Pro: 20 $/uživatel/měsíc, za neomezený počet míst a položek, 100 GB úložiště, 1roční protokoly aktivit, 10 nástěnek/panel, 25 000 akcí/měsíc
 • Enterprise: Získejte cenovou nabídku na neomezený počet míst a položek, 1 000 GB úložiště, 5 let protokolů aktivit, 50 nástěnek / řídicích panelů, 250 000 akcí měsíčně

Vítěz: Pondělí je o něco dostupnější, i když žádný velký rozdíl.

souhrn

Shrňme si rozdíly mezi Ásanou a pondělím v tabulce.

Seznam funkcí ParameterAsanaMondayFeaturesAsana je minimalistický, jako je správa úkolů, projektů a pracovních postupů, více možností zobrazení, integrace, šablony atd. Seznam funkcí pondělí je komplexní a zvláště užitečný pro profesionální uživatele. Zahrnuje správu úkolů, pracovních postupů a projektů, atraktivní šablony, více než 100 integrací atd. Snadné použitíAsana má intuitivní uživatelské rozhraní, ale mnoho funkcí a funkcí může někdy uživatele zmást a zdlouhavě trvat, než se nástroj naučí a přizpůsobí se mu. . Pondělí má také intuitivní uživatelské rozhraní, ale je atraktivnější a barevnější. Jeho křivka učení je také strmá, ale možnosti přizpůsobení mohou křivku potlačit. Reporting and Analytics Poskytuje hloubkové reporty a analýzy pro sledování výkonu vašich projektů a zaměstnanců. Neposkytuje tak podrobné zprávy jako Asana. Pohledy a rozvržení V Asaně získáte více pohledů, jako je deska, kalendář, Gantt atd. Pondělí také nabízí mnoho vestavěných zobrazení, jako je Kanban Board, Seznam, Pracovní zátěž, Časová osa a Kalendář. Vhodné pro firmy všech velikostí, zejména SMB. Všechny podniky, zejména podniky a vzdálené. PricingIt nabízí bezplatný plán, zatímco placený plán začíná na 10,99 $ na osobu a měsíc. Pondělí také nabízí bezplatný plán, zatímco placený plán začíná na 8 USD za místo za měsíc.

Ásana vs. pondělí: Kterou si vybrat?

Z výše uvedeného srovnání ásany vs. pondělí se zdá, že pondělí má nad ásanou náskok. Má intuitivní a atraktivní uživatelské rozhraní, spoustu užitečných funkcí a snadno se používá s přizpůsobitelnými možnostmi.

To však neznamená, že Asana není dobrá. Oba nástroje pro řízení projektů mají své klady a zápory a jeden si musíte vybrat na základě svých požadavků a rozpočtu, nikoli pouze podle metriky marnosti.

Pokud jsou vaše požadavky minimální, Asana vám může vyhovovat. Nebude vás mást příliš mnoha možnostmi. Je to nejlepší pro malé a střední podniky, které hledají nástroj pro řízení projektů s vynikajícími funkcemi pro spolupráci a komunikaci.

Ale pokud jsou vaše požadavky různorodé a potřebujete nástroj bohatý na funkce, který je také vizuálně přitažlivý, můžete pokračovat v pondělí. Může být také nejlepší volbou pro vzdálené týmy a podniky.

x